reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou multifunkční tiskárnu do 3.000,-

KIvos (1)|2.12.2007 13:37
Zdravím,

jakou by jste mi doporučili multifunkční tiskárnu do 3.000,- a proč? Tiskárna bude pro domácí použití takže hlavně tisk textů obrázků, kopírovaní textů.

Požadavky
* Nízké náklady na tisk
* Nesmí být černá
* Samozřejmě co nejlevnější

Předem díky za vaše návrhy

S pozdravem

KIvos
odb (505)|2.12.2007 18:23
mas trosku velke naroky na multifunkcnu tlaciaren a dost nizky limit :)

V poslednej dobe som dvom znamim odporucil Cannon MP210 , je urcite pod 3.000,-

Nieje cierna - je cierno-strieborna (vygoogli si obrazok a uvidis)
Náklady na tlač to neviem a u takto lacneho zariadenia nemôžeš čakať zázraky.
Kvalita tlače a kopírovania veľmi dobra. Keď som na nej vytlačil fotku 10x15 na fotografickom papieri, tak som nevidel rozdiel medzi nou a fotkou robenou vo fotolabe. Kvalita kopírovania a tlače tiež veľmi dobrá.
Petr S. (1220)|11.12.2007 17:57
Teď řeším podobné dilema a tak bych se chtěl optat, s jakými značkami, respektive přímo tiskárnami máte jaké zkušenosti? Původně jsem měl vyhlédnutou Canon MP180, ale tu již moc prodejců neprodává :(

Máte někdo tip na nějakou podobnou? Lepší?

Díky
tequilla (1015)|11.12.2007 18:08
Co Canon MP220? Je to skoro to same, akorat novejsi typ s lepsim rozlisenim scaneru a podporou Vist. Cena 2330,- s DPH?
Petr S. (1220)|14.12.2007 09:40
Díky na tu jsem taky koukal... Mezitím mi ale přišly na oči tiskárny Epson (konkrétně DX7400 a DX7450). Máte s nimi někdo zkušenosti (kvalita výtisků, spotřeba inkoustu)? Nevíte jestli mají Epsonky české ovládací prostředí?

Díky
tequilla (1015)|14.12.2007 15:57
S inkoustovyma Epsonama a multifunkcema nemam moc dobre zkusenosti. At uz s ovladacema nebo nepochopitelne omezenym okrajem tisku. Jo, kdyby jsi chtel jehlickovou, tak tam dam za Epson ruku do ohne (coz bych byl schopnej i u samostatnyho skeneru od Epsonu).
Bubba (16)|2.6.2008 11:29
Mám doma Epsonku dx6050 a jsem s ní spokojenej. Originální inkoust stojí 200 (každá zvlášť). Kvalita tisku mi přijde postačující na domácí tisknutí. (nedoporučuju kupovat neorig inkoust) pak to furt otravuje, že nemáte orig cartrige a neukazuje pak ani hladinu inkoustu. Ale stejně není důvod kupovat neoriginální, jelikož jsou i orig. hodně levné. Canon má náplně kolem 250 co jsem se díval.

Ale měl bych taky dotaz, taktéž potřebuji poradit. Taky hledám multifunkční tiskárnu do 3000Kč. A mám pár favoritů.
Požadavky mám stejné jako KIvos (až na tu barvu, zde je černá žádoucí ;) )

Epson Stylus DX8450
Canon MP520 X
HP OfficeJet 5610

Kterou byste doporučili?
crasher.km (919)|2.6.2008 13:50
já bych bral určitě to HP ;) má levné tiskové karty, dobrý OS i podporu :)
disruptor (110)|2.6.2008 15:03
Ja bych sel do HP Photosmart C5280. Cena okolo 3k a seda barva. Daj se do ni dat velky kazety 350XL (cerna na 860 stran za cenu kolem 6ti stovek), 351XL (trojbarva na 580 stran za cenu kolem 7mi stovek)
C5280%20Printer.JPG
kacany (13)|11.6.2008 11:41
Ano souhlasím tato tiskárna je vhodná pro domácí použití a vyhovuje všem tvým požadavkům, určitě bych do ní šel.
hl.hl (1387)|11.6.2008 12:25
No a nestalo by za to napsat o kterou tiskarnu se jedna? Jak ma dotycny poznat na koho reagujes? Nejlepsi je pouzivat v odpovedich citaci orginalniho prispevku.
kacany (13)|11.6.2008 13:28
Ok ale myslel sem předešlý příspěvek-HP Photosmart C5280
Maximus12 (763)|11.6.2008 16:44
Tak osobně mám nejlepší zkušenosti s multifunkcema od HP a ta co je výše zminěna by byla ideal bych řekl. :)
Withman (1337)|11.6.2008 19:06
Epson - pokud nechceš dávat balík za náplně, tak je nebrat...sice mají oddělené inkousty, ale spotřeba 3 - 4 pk je naprostý výsměch.

HP - je na tom lépe, ale zase si cartrigde nechají zaplatit. Nikdy bych si inkoustovku od HP nekoupil.

Canon - kup si MP520 (pokud nebudeš mít na MP610), má spotřebu 2pk, levné inkousty (cca 250kč za jeden), kvalita fotolabu, rychlej tisk, skvělé ovladače (Vista, XP, MAC atd.) a dobrý SW

pár důvodů proč si připlatit za MP610 - spotřeba 1pk, 5 inkoustů (2xčerná), potisk CD/DVD, velký barevný displey (samo v češtině), 2x podavač na papír, duplexní tisk, pictbridge, čtečka karet...něco z toho má i MP520, ale to tučné určitě NE!

Jinak od Canonu bych nebral MP210 a MP220, pokud hodláš hodně tisknout, prodělal bys na barvách. :thumb
Sieben (513)|12.6.2008 13:20
u Epsonů je velkej problém(a dle mého i podraz od Epsonu), že pokud ti dojde jakákoliv barva, tak ti tiskárna přestane tisknout...(i v případě, že by ti došla nějaká barevná a tys chtěl tisknout černě) ! na ot si dej bacha u Epsonů :angry je to humus! :angry

Jinak bych šel do Canonky, maj dobrej tisk a sou prostě dobrý:) :thumb
De Facto (21)|31.7.2008 22:20
nedávno jsem pořídil Canon mp610, já na ní především tisknu rodina provádí zbytek úkonů, ale černá barva mi vydržela na cca 600listů což je slušný
Withman (1337)|31.7.2008 22:24
MP610 má velmi malou spotřebu, řekl že nejméně za všech domácích MFP do cca 5 tis. Kč. Velmi dobrá tiskárna. Mohu jen doporučit. :thumb
Logout (4018)|31.7.2008 23:17
Tak když už jsme u toho - pomalu se za tudle cenu daj sehnat multifunkční laserovky. Dobrou zkušenost mám s minoltou 1350MF. Teda samozřejmě ČB, ale zas se to nerozpíjí.

Ale btw., všimli jste si, na co reagujete: originální téma rok starý, vzkřísil ho před dvěma měsíci jeden nováček a teď znova druhej...
HiLow (1000)|31.7.2008 23:58
No je to pekny, ze novacci, ale nova krev vnasi novou silu.:D

Co by jsi doporucil za tiskarnu na fotky, denne tak 3-4 ?
Logout (4018)|1.8.2008 01:18
3-4? Tzn za rok, hmmmm, kde mam ty prsty... calc.exe.... 1250 plně pokrytejch stran. Tzn. teoreticky (při přepočtu na 5% pokrytí) 25000 stran ročně. No, asi podle toho co od toho chceš. Úplnej odborník přes barevnej tisk nejsem (respektive mam pár zkušeností s novejma barevnejma lejsrovkama, ale moc jsem poslední dobou nepřišel do styku s ingoustem), ale při takovimdle objemu tisku bych asi doporučil:
buď ti tolik nezáleží na kvalitě, pak se od 5.000 daj sehnat barevný lejzrovky. Tisk je z nich (na nějakej třeba 200 papír) obecně vcelku dobrej, ale neni to tak zářivý jako fotka (možná s nějakym spešl papírem by to ale bylo). Dobrý ingoustovky jsou ale určitě o něco lepší. Ale...

Když ale vezmeš cenu dobrýho výtisku z ingoustovky, tak už je o dost levnější a to poslat do fotolabu, zároveň bude kvalita nesrovnatelná s libovolnou domácí tvorbou (IMHO je větší rozdíl ingoustovka fotolab než laserovka ingoustovka). Takže pokud Ti jde o kvalitu, tak bych doporučil fotolab, pokud o cenu a pohodlí, tak nějakou lejsrovku (ale pozor při výběru, narozdíl od ingoustovky se můžeš spálit a koupit něco, z čeho budou ty fotky vypadat hrozně...).

Hezký lezly fotky z laserovýho HPčka, co máme ve škole v labu. Ty jsou ale dražší a moc je nemam rád
(např. u týdle byla signalizace poruchy pomocí čtyř diod, který různě blikaly a svítily a v manuálu se člověk musel dohledat, co to znamená :-D).
Naopak u černobílejch Minolt nemam s grafikou extra zkušenosti (proužkovala), nemyslim si, že by byli barevný o tolik lepší (aspoň ty levný jsou evidentně dělaný na text). Ale nejlíp bude když si prolezeš nějaký texty:
http://www.computerworld.cz/cw-id/test_barevne_laserove_tiskarny_do_10_tisic_2
http://www.oki.cz/testy/Chip_tip_02_06.pdf
a jiné.
Withman (1337)|1.8.2008 07:32
Samozřejmě laserovky naprosto na fotky nejsou dělané. Na to jedinně inkoust nebo termosublimačky.

Z inkoustu by se ti nejvíc vyplatila Canon IP4500 (pokud jenom tiskárna) nebo ta MP610 (pokud i se skenerem). Mají velmi nízkou spotřebu inkoustu, takže nebudeš muset často kupovat cartrigde. Samozřejmostí je kvalitní fotopapír.

Pokud bys chtěl tiskárnu čistě jenom na fotky, tak Canon dělá modely Selphy...to jsou čistě fototiskárny, termosublimační...lezou z toho pouze fotky 10x15cm a dají se pořidit od cca 2k Kč. :thumb
Logout (4018)|2.8.2008 16:34
Když se z dobrý laserkovy tisne na dobrej papír, tak se na to opravdu už dá koukat. Není to asi tak perfektní jako kvalitní ingoust (i když co jsem viděl některý fotky tištěný na ingoustovce, tak bych naši školní lejzrovku hodnotil líp), ale jestli chce člověk dobrou fotku, tak stejně fotolab vede - a je levnější než ingoustovka. A na běžnej tisk dává lejzrovka (možná ne každá) překvapivě hezkej výsledek (a eště ho můžeš poprskat :-)).
HiLow (1000)|2.8.2008 17:48
[quote=Logout;147759]Když se z dobrý laserkovy tisne na dobrej papír, tak se na to opravdu už dá koukat. Není to asi tak perfektní jako kvalitní ingoust (i když co jsem viděl některý fotky tištěný na ingoustovce, tak bych naši školní lejzrovku hodnotil líp), ale jestli chce člověk dobrou fotku, tak stejně fotolab vede - a je levnější než ingoustovka. A na běžnej tisk dává lejzrovka (možná ne každá) překvapivě hezkej výsledek (a eště ho můžeš poprskat :-)).[/quote]

Tak myslim, ze u me fotolab zvitezil. ;)
tom.novak (5)|28.5.2009 11:49
fanynek (2048)|29.5.2009 00:07
Zkus se někdy podívat na datum posledního příspěvku, než něco napíšeš. ;)
Chápu, že chceš doporučit dobrý produkt (mám ji taky a je fakt gut), ale tady už bude asi pozdě. :p
Adelice (1)|11.11.2012 19:00
Diky vsem za nazory. Zrovna taky vybiram ted tiskarnu a pro me hraje prioritu cena. Znamy "ajťák" mi doporucil tuhle:
http://www.cpsys.cz/hp-deskjet-d3000-(a4-20/16-ppm-4-ink-4800-x-1200-dpi-usb-20-wi-fi)/b/

co na ni rikate?