reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem so slotmi

lacio (4)|27.8.2006 15:58
Mam taky problem. Kupil som si MB Gigabyte GA-M55plus-S3G (socket AM2, nVidia GF6100) a pamet A-DATA 512 MB DDR2-800. Na zaciatku som dal ramku do slotu 1 (podla odporucani) a vsetko islo dobre. Neskor som vypol komp vybral ramku a opisal seriove cislo, zasunul som ramku spet do slotu 1 a nesiel mi spustit komp - monitor vypisoval ze nema signal. Skusil som viac veci a pomohlo iba to ze som zasunul ramku do slotu 2 - potom to islo zase v pohode. Po dlhsom case som zase potreboval vybrat nachvilu ramku s kompu a uz mi nefunguje ani slot 2. Mam ju na slote 3. Je take chovanie MB alebo RAMky normalne? To akoze uz mi nepojdu 2 sloty? Da sa uplatnit zaruka na MB?

dakujem pekne
rs (104)|27.8.2006 16:43
[QUOTE=lacio] Je take chovanie MB alebo RAMky normalne? To akoze uz mi nepojdu 2 sloty? Da sa uplatnit zaruka na MB?
[/QUOTE]

Normální to rozhodně není. Jde o to, zda k poškození došlo špatnou montáží. Při výměně byl počítač odpojen od sítě?
tgfh (2985)|27.8.2006 16:49
Mám desku DFI LanParty nF4-D a GeIL 512MB DDR 400 2-2-2-5 1T. Když ji dám do slotu 1 nebo 2 tak mi PC nejede, mám ji ve slotu 3 nebo 4 (tam funguje bezproblémů). (Ve slotu 1 nebo 2 mi nejela nikdy! Proč to nevím! Asi je slot 1 a 2 jen na dual ram). Jiné vysvětlení nemám, ale zaráží mě proč ti ve slotu 1 a 2 ramka jela a ted už ne.
lacio (4)|28.8.2006 14:08
[QUOTE=rs]Normální to rozhodně není. Jde o to, zda k poškození došlo špatnou montáží. Při výměně byl počítač odpojen od sítě?[/QUOTE]

Zla montaz to asi nebude lebo by mi asi prehoreli nejake piny na ramke - co sa nestalo. Pri vymene bol pocitac odpojeny od (elektrickej) siete.
tgfh (2985)|28.8.2006 14:15
A nemas ve slotech prach nebo neco jineho? Prach je vodivy a muze zkratovat! Zasunul jsi tu ramku dobre? Nahoda je blbec treba jsi ji do slotu 1 dal nejdrive dobre pak spatne pak do slotu 2 dobre a pak spatne a pak do slotu 3 zase dobre.
tequilla (1015)|28.8.2006 14:36
Nejlepsi by bylo, kdyby sis pujcil od nejakyho kamose jinej DDR2 modul a vyzkousel ho samotnej v tech slotej 1 a 2. Pokud PC nepojede, tak bude neco spatnyho s MB a nebude problem asi ani s reklamaci.

EDIT: Kdyz jsi si opisoval to SN, opsal jsi si i PN (Product no.)? Pokud ano, tak mrkni, jestli se shoduje s tema v tabulce. Jsou tam pameti A-DATA odzkouseny na GA-M55plus-S3G:
tgfh (2985)|28.8.2006 14:52
To je rozumne to zkus! A pak napis, jsem zvedavy!
lacio (4)|29.8.2006 17:10
Skusal som sloty ofukat (proti prachu) a daval som tam ramku viackrat a vzdy som pritom kontroloval na spravne zapadnutie ramky so slotu (ved ktoby nie keby mu to blblo) ale nic nepomohlo.
Na mojom module je napisane M2OAD6G3H3160|1E53 cize sa lisi v poslednom znaku.
Nemam poruke kamosa s DDR2, takze odnesiem komp do obchodu skade som ho kupil oni to otestuju....a ako to dopadne tu urcite napisem.
Vdaka za pomoc!
tgfh (2985)|29.8.2006 18:48
Jasne! Pak se ozvi!
lacio (4)|7.9.2006 18:14
No takze, uz je to vyriesene. Nevyznam sa do toho problemu, takze len tak ako som to pochopil z vysvetlenia: prv bolo vsetko spravne. Potom som menil nastavenia RAMky na zle koli ktorim to neslo (ani napriek resetu biosu co mi je divne) a preto ked som prvykrat dal do slotu modul boli defaultne nastavenia a islo ok no ked druhykrat nastavenia uz boli prepisane na tie zle a neslo to.

Vyriesit to stacilo tak ze do slotov dat inu pamet a nastavenia sa automaticky prepisali na defaultne a uz to ide aj so starou.

no nachvilu som si myslel ze sa v hladani chyb v kompe a ich opravovani len tak nestratim...;)
tgfh (2985)|7.9.2006 20:45
hlavně, že se to vyřešilo!