Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: C-Media CMI8738/C3DX Audio Device mam ji vzít?

Občasný diskutér Avatar uživatele FAJN-TOM
    Registrace
    Dec 2007

Jak jsem si tak hrál s podomácku sestaveným zesilovačem, zkurvil jsem integrovanou zvukovku na desce. Spolužák mi nabízí za 300Kč tuto C-Media CMI8738/C3DX Audio Device http://www.cybex.cz/produkt.aspx?src...t=TRS-21616112
    co si o ní myslíte mam ji vzít nebo je to nějaká špatná zvukovka. Ve starej P4 jsem měl tu nejlevnější zvukovku co v době koupení PC byla a v pár novějších hrách jsem měl problém se zvukem. Nebude s touhle taky problém ve hrách? Díky za odpověd
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Tady máš nějakou recenzi karty s tímhle čipem. Podobné karty (bez optiky a SPDIF výstupů) se prodávají za cenu pod 200,- Kč - ano, jsou to ty nejlevnější karty. Za 300 by jsi mohl mít už nějakou SB Live!, která bude lepší.

Registrace
    Dec 2007

díky za odpověd, mam ještě pár otázek
    co nebo na co je to SB Live a ta optika?
    bude alespoň lepší než integrovaná Realtek ALC850, mam desku MSI K8N Neo4 Platinum

Obyvatel SHW
    Registrace
    Aug 2007

SB Live je zvukova karta do PCI http://en.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster_Live!

A optika ... použiva se k připojeni reproduktorů. Opticky kabel ma vudči světlu mnohem menši odpor než měděny vodči vudči el. proudu. Tzn. menši zkresleni signalu jdoucich k reproduktorum, a pokud maš nějaky super reproduktory tak kvalita bude lepši. Ale pokud použivaš něco pruměrnyho, tak rozdil v podstatě nepoznáš.

A jo, bude lepši než integrovany ALC850:-)

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Tuto zvukovou kartu mam od Geniuse uz nekolik let, a nestezuji si, vim ze uz to je starecek, atd. ale hraje dobre, je k ni hodne verzi ovladacu od ruznych vyrobcu. Rozjedete ji prakticky na kterymkoli ovladaci Nyní už je to ta nejlevnější zvuková karta co se na trhu prodává. Jinak optika a spdif jsou zvlastni konektory, ktere pri normalnim pripojeni ke klasickým reproduktorum neviuzijes (predpokladam ze vystup nebudes prohanet pres ruzne zesiovace atd) A SB live! je laicky receno novejsi technologie, vyssi kvalita zvuku.
    Jinak tri stovky je dost, karta je nyni na trhu kolem 200;- nevyplaci se ji kupovat, volil bych uz nejakou lepsi variantu.

Registrace
    Dec 2007

dík všem za odpověd. Cenu jsem ukecal na 250 takže ji asi vezmu protože objednávat z netu novou mě s poštovným vyjde dráž. Hlavně že to nebude hrát hůř než integrovaná. Kvalitní zvukovku bych ani nevyužil protože mam jen tyhle dva malí repráčky http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30458

Registrace
    Dec 2007

tak už ji mam v pc. Při přehrávání hudby jsem lepší kvalitu nezaznamenal, ale ve hrách když se musí přehrát víc zvuku v jednu chvíli se mi zdá že všechny jsou ty zvuky víc výraznější

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

no to bude spis nejakej placebo efekt

Podobná témata

1. Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 14-12-2013, 11:48
  2. Software: ATI Audio Device on High Definition Audio Bus
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2