reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Veřejná IP adresa

adolfik (236)|2.12.2007 21:28
Neptejte se proč se takhle ptám:)

Když máte soukromou IP adresu a chcete veřejnou, tak jaké výmluvy byste řekli svému poskytovateli =)
slavick (77)|2.12.2007 21:38
U mojeho poskytovatele stačí říct, že chci veřejnou IP a zaplatit. Zkus třeba říct, že chceš mít do svojí sítě přístup z netu, když si zapomeneš něco vzít (semestrálku nebo něco) do školy a takhle si jí pak můžeš stáhnout odkud chceš :-)
adolfik (236)|2.12.2007 21:57
jo pak že mám problémy s přístupem přes FTP...co dál...jen hezky pokračujte:)
Pavel Boček (4169)|2.12.2007 22:32
[QUOTE=adolfik;67991]jo pak že mám problémy s přístupem přes FTP...co dál...jen hezky pokračujte:)[/QUOTE]

Když chceš hrát po síti, tak potřebuješ hamachi :notsure A s tím přístupem - taky vzdálená správa (VNC např.).
Ritchie83 (369)|3.12.2007 00:35
[QUOTE=adolfik;67976]Když máte soukromou IP adresu a chcete veřejnou, tak jaké výmluvy byste řekli svému poskytovateli =)[/QUOTE]
Jaképak výmluvy? Jestliže se poskytovatel smluvně zavázal poskytovat připojení k Internetu, tak je veřejná IP samozřejmostí. Jinak se totiž nejedná o připojení k Internetu, ale pouze o připojení do jeho sítě. Jakákoliv služba, která je kontaktována, z principu vyžaduje veřejnou IP – ssh daemonem počínaje, IP telefonií konče.

[QUOTE=slavick;67983]U mojeho poskytovatele stačí říct, že chci veřejnou IP a zaplatit.[/QUOTE]
Chtít poplatek za veřejnou IP adresu je nestoudnost, neboť RIPE dává IP? adresy svým členům zdarma!
pas!k (3765)|3.12.2007 05:56
Nestoudnst to mozna je ale je to bezna praxe ;)

SPis napis poc verejnou ip potrebujes spousta veci se da resit i bez verejne ip ..
slavick (77)|3.12.2007 08:58
[QUOTE=pas!k;68046]Nestoudnst to mozna je ale je to bezna praxe ;) [/QUOTE]

Je to smutná realita. I když 100 Kč navíc, jde ještě přežít. Pamatuju si, že dřív si můj poskytovatel za veřejnou IP beze studu řekl 500Kč. Pak pochopil, že tu cenu to nikdo nechce, tak aspoň snížil cenu. No, to jsem trochu odbočil :-)