reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou podsvícenou klávesnici?

Resurrection (114)|2.12.2007 22:08
Zdravim,

prochazel jsem si podsvicene klavesnice a designove se mi libi jen maloktera. Nakonec jsem si vybral tuto:

Klávesnice C-TECH multimedia STEEL BLUE stříbrná (silver) podsvícená, CZ/SK, USB

Co na ní říkáte? Jde mi primárně o design, aby to proste bylo hezký :-) Taky je sympatický, že má notebook-like klávesy.

Ocenim i nejake navrhy!

Diky.
S4d4mX (26)|3.12.2007 18:46
a jde vypinat to podsviceni???treba vecer u filmu by me to vadilo. Zalezi na tom jak moc to sviti ze? mozna ze by sem mohl napsat nekdo kdo uz ju ma. co sem se tak dival tak me osobne by se libila i tato uz jenom kvuli tomu ze ma velky enter pro me je to rozhodne vyhoda ikdyz ted mam zrovna maly enter:(:)ale uz sem si zvykl: http://www.alza.cz/klavesnice-c-tech-pro-game-kb-9848-ps-2-d65198.htm
Petr S. (1220)|3.12.2007 20:37
Ano, tato klávesnice by měla být už podle popisu na Alze vybavena vypínatelným podsvícením (což by mi jinak také dosti vadilo)...

BTW: Osobně se mi také dosti zamlouvá ;)
Intri (3490)|3.12.2007 21:00
Osobně bych volil spíš klávesnici, která nemá průsvitné klávesy a černá písmena, ale svítila přímo písmeny ( G11/G15 od Logitechu, Eclipse I/II od Saiteku, Tarantula od Razeru, Reclusa od Microsoftu ( a Razeru ) apod. ). Osobně mi to přijde zdravější, myslím, že to nenamáhá tolik oči. Přece jenom u celoplošně podsvícených kláves se člověk kouká do světla a hledá tam znaky, které jsou vidět jen tím, že pohltí okolní světlo. Bohužel tyto klávesnice patří do min. dvakrát vyšší cenové kategorie.
Withman (1337)|3.12.2007 21:33
Mám Umax Lumi EL-715 a jsem maximálně spokojen. Podsvětlení se dá vypnout. Momentálně je na trhu model EL-725, který má navíc pár multimediálních kláves a je v velmi pěkné černo-stříbrné kombinaci. C-TECH nedoporučuji, viděl jsem jí na vlastní oči a je to dle mého názoru "levný šmejd". :cool:
Resurrection (114)|4.12.2007 12:00
Hm, tak ten Umax vypada pekne... sice ma podivne rozlozeni klaves, ale to je o zvyku ze.
eraser (0)|4.12.2007 14:24
Umax Lumi EL-715 mám tiež, celkom do pohody klávesnica a na tlačítka som si zvykol veľmi rýchlo, pričom bežne pracujem na Thinkpade. Jednoducho dokážem medzi dvomi rôznymi klávesnicami "prepínať". :)
midji (16)|4.12.2007 21:36
ja mam uz asi rok http://www.alza.cz/klavesnice-saitek-gamers-keyboard-multimedialni-cernostribrna-predlozka-modre-podsvicene-klavesy-usb-d56403.htm moznost vyberu ze dvou podsviceni... v noci nemusim mit zapnutou lampicku kdyz parim WoW a pisu do guild/raid chatu
velka spokojenost a muzu doporucit....
diky dost castymu hrani zacinam mit osoupany dve pismenka tak to bude asi jediny minus ...
Intri (3490)|4.12.2007 21:53
Jo, Saitek je prý taky dobrý. Rozvažoval jsem mezi Eclipse II a G15, nakonec vyhrála G15 kvůli vyšší funkcionalitě. Jen škoda té ceny, i když je víc než odůvodněná.
midji (16)|4.12.2007 22:17
ano je ... az mi "umre" tak taky pujdu do G15 ...
mrozu (87)|6.12.2007 23:06
Logitechy u me skoncily diky slejzajici barve u klaves. Spis jsem premejslel o tom, vzit cernou klavesnici s bilymi popisky a osvetlit to UV lampou. Teoreticky by moh bejt vysledek velice efektivni, ale nevim, co by na to rekl ocni lekar... myslite, ze jsou vsechny UV lampy a katody pri delsim pouziti nekompatibilni s ocima?
Intri (3490)|6.12.2007 23:22
S očima a nezapomeň i na kůži... Nechat si prsty v jednom kuse osvětlovat UV zářením, nevím, jestli je to zrovna to pravé ořechové... Sice to jsou strašně nízké energetické hodnoty, ale přece jenom bych raději volil čisté světlo.
Zoidik (1405)|7.12.2007 10:06
Souhlasím s Intri, pokud podsvícenou, tak jedině písmena, ale osobně se mi to zdá být celkem zbytečná věc to podsvícení, ale ono je na PC spousta zybtečnejch věcí, který tam člověk má. Ale jinak když to chceš proč ne, aspon že je tam to vypínání.
Intri (3490)|7.12.2007 11:34
No, ono to podsvícení je třeba fajn při nočním hraní nebo třeba při sledování filmů v noci a zároveň komunikaci po IM. Na film si zhasneš lampičku a když máš podsvícenou klávesnici, uvidíš písmenka bez problémů a netřeba lampičku pořád zapínat a vypínat. A v neposlední řadě to vypadá dobře.:-)
Hofik (56)|10.12.2007 17:44
Já dostanu k Vánocům Microsoft Reclusa Gaming Keyboard...
Máte s ní někdo nějaké zkušenosti?
Petr S. (1220)|11.12.2007 11:12
[quote=Intri;69443]No, ono to podsvícení je třeba fajn při nočním hraní nebo třeba při sledování filmů v noci a zároveň komunikaci po IM. Na film si zhasneš lampičku a když máš podsvícenou klávesnici, uvidíš písmenka bez problémů a netřeba lampičku pořád zapínat a vypínat. A v neposlední řadě to vypadá dobře.:-)[/quote]

Stačí se naučit psát deseti prsty a na klávesnici vůbec vidět nemusíš :D :D
Intri (3490)|11.12.2007 11:20
Zkušenosti ne, ale hodně do ní dal Razer ze své Tarantuly. Určitě to nebude špatná klávesnice, rozhodně budeš spokojený. Jen bych ještě zvážil, jestli G15 od Logitechu nenajde více využití. Je taky vysoce kvalitní a navíc má i ten displej, který ( alespoň u mě, celkem nečekaně ) našel dost využtí.

Když jsem se rozhodoval, jakou novou klávesnici, říkal jsem si, že displej nepotřebuju a že G11 mi bude stačit. Ale pak jsem si řekl, že třeba pro něj využití najdu a že když mám těch 20, že si udělám radost zbytečným luxusem... A ono se nakonec ukázalo, že to sice je zbytečný luxus, ale ten displej zároveň dost pomáhá při práci a šetří čas i námahu.

@Petr: Na jednu stranu pravda, na druhou stranu je vždycky rychlejší se na tu klávesnici koukat, eliminuješ tím chyby. Třeba tuhle zprávu pro tebe jsem napsal bez jediného mrknutí na klávesnici, a i když jsem opravoval asi jen tři nebo čtyři chyby, pořád se cítím bezpečněji, kdy na tu klávesnici vidím.:-)
Petr S. (1220)|11.12.2007 11:35
Jo, je to pravda. Když na klávesnici vidíš, tak se fakt cítíš bezpečněji (třeba jen, když vidíš, jak se Ti hýbou prsty :D) Já to tak dělám taky, ale když píšu nějaké dlouhé texty, tak už se na klávesnici ani dívat nestíhám :)
Unknown26 (48)|17.12.2007 19:27
A neexistuje nejaka klavesnica (ako cierna) co ma popisky klaves reflexnou farbou namiesto bielej farby? Pretoze vacsinou v noci je dost svetla od monitoru na to aby bola klavesnica osvetlena ale stale malo na to aby sa dalo pisat bez nejakeho pomocneho svetla.
Intri (3490)|17.12.2007 19:48
Takovou jsem v prodeji nikdy neviděl. Což sice neznamená, že neexistují, ale pochybuji, že by se takové vyráběly.
Unknown26 (48)|17.12.2007 20:28
Mno a ciste teoreticky kde by sa dala zohnat taka ta reflexna farba? Najlepsie fixka.
Intri (3490)|17.12.2007 20:32
To nevím, nemám zkušenosti, ale nějaké fixy se speciální barvou jsou ( třeba tady: http://www.rafoshop.cz/fixy-specialni/ ). Otázka je, jak moc se třeba ta zlatá třpytí, jestli vůbec.
mrozu (87)|17.12.2007 20:49
No nevim, pokud by bylo svetlo od monitoru dost silny na to, aby bylo nejak znat na tech reflexnich klavesach, bylo by dost silny i na to, aby se pri nem dalo psat i na obycejny klavesnici. Nejlepsim resenim zustava podle me koupit bilou klavesnici a k tomu pripadne nejakou diodovou lampicku.
karlos.kf (14)|20.12.2007 23:10
osobne doporucuji tuto http://www.alza.cz/herni-klavesnice-logitech-g15-gaming-keyboard-v-2-cz-d84159.htm
ja mam starsi model uz pres rok a maximalni spokojenost. maji verze i bez LCD pokud by vadil.
Jen ta cena... ale co, kdyz chces to nejlepsi...
Zoidik (1405)|8.1.2008 08:20
Ukámoše jsem viděl v provozu klavesnici G15 od Logitechu. CO se týče podsvícení, tak má podsvícené klávesy, dá se to vypnou a pak ještě dvě urovně svitu, rozhodně bych bral tu. Je sice drahá,a le ty funkce co má.... neváhal bych....
Pabler (425)|8.1.2008 12:19
Ja mam G11 a som s nou spokojny, ako pisal intri, rozhodoval som sa ci s displayom alebo bez, nakoniec vyhrala G11, lebo g15 nemali s modrym podsvietením
-
Navyse display by som asi nevyuzil, teploty komponentov nesledujem, sem tam nakuknem ako sa im dari, ale nepotrebujem ich stale vidiet
-
a hry nehravam takze instant message nepotrebujem mat vsade vidiet, stací ked vyskocia pri hodinach,
o tom aby mi to zobrazovalo stav municie v hrach uz vylucujem tym ze nehravam ;)
fakt neviem naco by som to uplatnil pri prilezitostnych adventure
-
velky plus su rozsirujuce klavesy, mozes na to namacrovat co len chces (spustanie programov, cele bloky textu, skratky vo photoshope, ak si hrac tak mas predstavu co by sa este dalo "nabindovat"), a potom to nezabudnut, odporucam postupne pridavanie lepsie sa to uci
-
ak sa rozhodnes pre G11/15 tak sa priprav ze asi 3 dni budes mackat jeden z G klavesov miesto CTRL, ale ked si zvyknes, nebudes rozhodne nadavat...
-
co sa toho podsvietenia tyka, niekto hovori ze je slabe, podla mna je akurat, nepotrebujem aby mi to tahalo oci od toho co prave robim
+ celkom dobre lakadlo na zeny (zial len z IT sektora)
pas!k (3765)|8.1.2008 12:39
Take jsem uvazoval o nejake podsvicene klavesnici zatim jsem bohuzel nenasel zadnou s velkym enterem a velkymi shifty a klasickym rozlozenim klaves :) Z techto kriterii bohuzel nejsem schopen ustoupit ;)
filky (197)|14.1.2008 16:16
Poridil jsem si nedavno tuto - http://www.microsoft.com/hardware/gaming/productdetails.aspx?pid=093

Je to hybrid mezi MS a Razerem. Podsviceni je takove nevtirave a klavesky jsou OK. Nehraji na klasickem AWSD, ale na upravenem ZDCV. Dlouhy shift a rozlozeni klaves me tedy vyhovuje.
...No...Name... (586)|14.1.2008 16:35
Nechtěl bys jí nafotit a hodit sem fotky?Pls... Já si jí chtěl koupit,ale nevěděl jsem tak vypadá ve zkutečnosti a v recenzích vypadá pokaždé jinak...tak sem se toho bál a zkončil sem u Logitech Wave.Sice je to klávka v poho,ale nemá podsvícení...Tak kdyby se ti chtělo,tak udělej pár fotek za světla a pár za tmi...budu ti vděčnej.
Razi3L (612)|15.1.2008 20:49
ja mam G15 "new edition" bohuzel, sehnal jsem asi nejspis jeden z poslednich novejch kusu s CZ popiskama, ale bohuzel mela vadny podsviceni od enteru do prava, tak sem ji reklamoval a ted sem celkem nastvanej, ze sem ji dal z ruky. Ale i ta nova je hodne solidni-rozhodne jedna z nejlepsich veci, co se da koupit...
pas!k (3765)|16.1.2008 08:16
[QUOTE=...No...Name...;81054]Nechtěl bys jí nafotit a hodit sem fotky?Pls... Já si jí chtěl koupit,ale nevěděl jsem tak vypadá ve zkutečnosti a v recenzích vypadá pokaždé jinak...tak sem se toho bál a zkončil sem u Logitech Wave.Sice je to klávka v poho,ale nemá podsvícení...Tak kdyby se ti chtělo,tak udělej pár fotek za světla a pár za tmi...budu ti vděčnej.[/QUOTE]

melo bz to bzt tohle http://images.theglobeandmail.com/archives/RTGAM/images/20070516/wgtreview0517/reclusaandhabu_800big.jpg

a nevzpada psatne akorat mi vadi malz enter :(
...No...Name... (586)|16.1.2008 15:13
[QUOTE=pas!k;81503]...[/QUOTE]
Hádám že sis neuvědomil že máš zapnutou anglickou klávku;)...

Ten enter by mi taky vadil,ale časem bych si zvykl...Nicméně jí nejdřív musím najít někde v obchodě...abych pak nelitoval...A nebo poprosit o recenzi na webu SHW...muj Logitech tam byl a všechno byla pravda...:thumb
filky (197)|24.1.2008 20:40
Shora



z pohledu oci se zapnutou lampickou



V uplne tme



Myska neposedna

d.a.a.n (14)|27.1.2008 14:31
Mám doma už přes rok G11 od Logitechu a jsem s ní velmi spokojen. Můžu jen doporučit. Píše se na ní skvěle, podcvícení má 2 intenzity a jde také vypnout. Programovatelné tlačítka na boku jsou taky skvělá věc. Multimediální tlačítka fungují také skvěle.