reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WinXP-SP2... jak se zbavit prihlasovaciho okna?

Karel_777 (8)|3.12.2007 11:19
Zdravim,
resim uz delsi domu jak zapnout nebo vypnout prihlasovaci okno do systemu pri nepouzivani prihlasovaciho hesla....
navic po nekterych instalaci co jsem kdy delal "je" u nekterych neni ... je v tom nejake pravidlo ?
Ve Win98 jsem to nasel v pohode zde najak ne :-)
Diky ...
pas!k (3765)|3.12.2007 11:29
treba pomoci tehle utilitky Tweak UI Tam se da nastavit autologin jen nastavis uzivatele a heslo ktereho chces automaticky prihlasovat .. Da se to nastavit i primo v registrech ale tohle je pohodlnejsi
mech13 (5526)|3.12.2007 11:58
pri nejake aktualizaci se tam nainstaluje nejaky dalsi uzivatelsky ucet - tusim ze .ASP support. je potreba ho smazat
Karel_777 (8)|3.12.2007 12:04
Je to samozrejme jista moznost ale pokud to chci delat jako by ciste ... ciste to neni :-)
navic je to slozitejsi o to ,ze tu utilitu musim mit u sebe a nekomu tim zasahuji do Os.
pas!k (3765)|3.12.2007 12:13
napis do SPUSTIT v nabidce START : "control userpasswords2" -samozrejme bez tech uvozovek :) ----> a v okne, ktere se Ti objevi, odskrnes polozku "pred pouzitim pocitace musi uzivatele zadat Uzivatelske jmeno a heslo

neodzkouseno

Jinak je to tim co psal mech .. kdyz ten ucet tam bude jen jeden prihlasi se to automaticky
husky14 (4214)|3.12.2007 12:20
[QUOTE=pas!k;68140]napis do SPUSTIT v nabidce START : "control userpasswords2" -samozrejme bez tech uvozovek :) ----> a v okne, ktere se Ti objevi, odskrnes polozku "pred pouzitim pocitace musi uzivatele zadat Uzivatelske jmeno a heslo

neodzkouseno[/QUOTE]Odzkouseno, presne takhle sem si to kdysi vypnul ja.... jednoduchy a rychly ;)
Karel_777 (8)|3.12.2007 12:41
smazanim uctu .ASP support jsem se ho nezbavil....
ale control userpasswords2 je rychla jistota ...

Dekuji... sakra po tolika letech :-)
pas!k (3765)|3.12.2007 12:43
Rado se stalo :) Jinak na http://www.google.com se da najit spousta veci v kratkem case :)
Karel_777 (8)|3.12.2007 13:19
To mas pravdu tam jsem to nasel s upravou v registrech ... moje nervy
ted me napadla dalsi otazka :-)
pomoci C:\WINDOWS\system32\logoff.exe se da odhlasit )))) pres co se da stroj vypnout ?
nechci zakladat dalsi diskuzni forum pro tuhle blbost :-)
tequilla (1015)|3.12.2007 13:21
[QUOTE=Karel_777;68166]To mas pravdu tam jsem to nasel s upravou v registrech ... moje nervy
ted me napadla dalsi otazka :-)
pomoci C:\WINDOWS\system32\logoff.exe se da odhlasit )))) pres co se da stroj vypnout ?
nechci zakladat dalsi diskuzni forum pro tuhle blbost :-)[/QUOTE]

http://thesource.ofallevil.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/shutdown.mspx?mfr=true
Lze pouzit jak na logout (bez parametru), tak pro vypnuti.
pas!k (3765)|3.12.2007 13:24
Zalezi na co to potrebujes .. jetsli ti jde o automaticke vypnuti v urcitou hodinu pouzil bych spis nejaky soft .. nebo treba vypnout po dokonceni stahovani ma vetsina downloaderu v sobe ..
Karel_777 (8)|3.12.2007 13:33
pred nejakou dobou to mne chtel jeden clovek ... ze to mel od nekoho ... na plose ikona vypinace(z windows)
a nemusel tak start a tak dale ... klasicke vypnuti pro zdechle :-)
tak jsem mu rekl at to vypina na bedne ze se tu okonci samo ......ale nedalo me to :-)
pas!k (3765)|3.12.2007 13:37
Tak to start /vypnout bude uricte ruchlejsi nez starst /spustit / cmd / a shutdown :D On mel asi nejaky programek ktery to vypinal jednim kliklem .. ale to bych si teda do pc nedal :) To radji udelam o klik vic :) BTW neco jineho je kdyz clovek vypinani potrebuje planovat ..
tequilla (1015)|3.12.2007 13:42
[QUOTE=pas!k;68173]Tak to start /vypnout bude uricte ruchlejsi nez starst /spustit / cmd / a shutdown :D On mel asi nejaky programek ktery to vypinal jednim kliklem .. ale to bych si teda do pc nedal :) To radji udelam o klik vic :) BTW neco jineho je kdyz clovek vypinani potrebuje planovat ..[/QUOTE]

Staci dat na plochu zastupce programu shutdown.exe s prislusnyma parametrama a pak je to jen otazka kliknuti...zadnej jinej program neni treba. Ovsem sam take nevidim duvod, proc to delat. Kdybych mel kvuli kazdymu usetrenymu kliknuti delat takove stojky na hlave, tak nedelam nic jineho :).
Karel_777 (8)|3.12.2007 14:21
Panove funguje to na jednicku staci zadat "C:\WINDOWS\system32\shutdown.exe -s -t 00" a masina vypne.

Jinak jsem zjistil ze pod tim "control userpasswords2" je moznost nastavit uzivatele power user ...
kdyz ale vlezu do uzivatelskych uctu je takto vytvoreny ucet oznaceny jako "Neznamy typ uctu"
nevim jestli bude korektne pracovat...
co me rikal kamos tak mu na domenovych stanicich WinXp ucty power user chodi...