Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Povedlo se vám při sundávání chladiče vyrvat procesor z patice?

Hlasujících
174. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • ANO - Procesor byl nepoškozenej

69 39.66%
  • ANO - Zničil jsem přitom procsor

2 1.15%
  • NE - Po hodině marnýho sundávání jsem to vzdal

2 1.15%
  • NE - šel sundat lehce

101 58.05%
Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345
Zobrazené výsledky: 61 až 71 z 71

Téma: Povedlo se vám při sundávání chladiče vyrvat procesor z patice?

Obyvatel SHW Avatar uživatele scratchy27
    Registrace
    Mar 2008

Tak už se mi to "povedlo" taky I když jsem asi před dvěma týdny na tenhle thread koukal docela nevěřícně, dnes názor měním po tom co jsem se dostal k desce D865PERL od Intelu a procáku P4 3,0Ghz v socketu 478. Jojo, holt "kvalitní" box pasta/lepidlo...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

no, mne sa to akurát podarilo 2. krát, na procesore Phenom X3 8650. Ani by ma to moc neprekvapilo ale ten procesor tam bol len 4 dni, pasta bola noctua NT-H1. Teploty neboli vysoké, len dnes bol celý deň na 55°C

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Zadne CPU nebylo nikdy tak pripecene aby to neslo uplne lehce. At v PC tak i v NB.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

nj, len robil som to asi dosť tak narýchlo

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Jasne... drive hlavne Xeony z socket 604...

Pravidelný diskutér Avatar uživatele RolandN
    Registrace
    May 2008

Taky mám tu zkušenost, ale už si nevzpomínam u jaké patice to bylo. Asi nějaký starší Celeron po těch letech, totalně vytvrzelá teplovodni pasta, CPU na chladiči držela líp jak sekundove lepidlo

Obyvatel SHW Avatar uživatele Dufinos
    Registrace
    Jan 2009

Naštěstí se mi to nikdy nestalo (vytržení ze zajištěné patice)... Sám jsem to dělal až na soc. 775 se dvěma procesory (a s každým několikrát), ale vždy naprosto v pohodě... Je možné, že to bylo tím, že jsem používal "neoriginál" pastu Arctic Silver...

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Dufinos Zobrazit příspěvek
    Sám jsem to dělal až na soc. 775 ... Je možné, že to bylo tím, že jsem používal "neoriginál" pastu Arctic Silver...
    ono to spis bude tim, ze s775 konstrukcne neco takoveho vylucuje. u 775 bud sundas chladic nebo urves procesor i s patici ze zakladni desky (nebo kus zakladni desky)

na paste ani tak moc nezalezi. jasne, vetsinou se to stane s prastarou box, ale stejne tak se to muze stat s nove nanesenou AC/Noctua/Thermalright - kdyz se to poradne pricucne tak se to da jedine ukroutit

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Ano, povedlo se mi takto vytáhnout AMD X2 5000+, pasta Noctua NT-H1. Od té doby necháp PC chvíli běžet a pak sundavám

Čestný člen Avatar uživatele Michal Koláček
    Registrace
    Jul 2008

Zdravím,

zajímavá anketka. Mně se stala první možnost v seznamu u patice 754 s procesorem Athlon 64 2800+. Došlo k pokřivení několika nožiček, ale z praxe vím, že nožičky toho vydrží relativně dost V některých případech není problém ani pokud nějaký ten pin chybí úplně. Vše jsem po pár minutách narovnal a důkladně/delší čas celé CPU otestoval.

Výsledek byl bezproblémový

M.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Jo to mě se jednou, asi tak 5 let nazpět, podařil hotový zázrak a sice když jsem chtěl na staré grafice vyměnit hlučný větráček, který ovšem nešel odšrubovat. Inu rozhodl jsem se úplně vyměnit chlazení, ovšem heatsink se ne a ne pustit a tak jsem využil jednoduché páky, pomocí dvou šroubováků, zapáčil jsem a oups, chladič byl dole. Žel bohu nebyl sám, při bližším ohledání karty bylo zřejmé že něco chybí a tak jsem otočil chladič a našel chybějící součástku. Jak se to mohlo uvolnit netuším, jen vím že mě ta legrace tehdy dost naštvala, neboť v té době jsem neměl finance na novou kartu a musel jsem být poměrně dlouho bez počítače (dokud jsem nenašetřil na novou). Jinak grafika byla myslím Riva TNT2 Vanta 16MB AGP.

Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345

Podobná témata

1. Socket AM3: AMD Phenom II X4 955 nedopadává do patice
    Od Filip Volf v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 04-08-2011, 10:29
  2. Procesory patice am2
    Od marekpevný v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 16-12-2010, 20:59
  3. Socket 423/478: Poškozená patice ZD