reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Integrovaná zvukovka vs. SB

xSten19 (386)|4.12.2007 10:53
Ahoj ma takovej dotaz je hodně poznat rozdíl mezi integrovanou a třeba SB ??
odb (505)|4.12.2007 11:14
záleží aký rozdiel, vo výkone alebo kvalite zvuku? Osobne pouzivam SB AUdigy2 Platinum eX , rozdiel v kvalite zvuku pocujem ale dosť záleží od ovládačov CREATIVE v tom má čo doháňať. S jednymi ovladáčmi vylepšia zvuk a s druhymi zhoršia. Rozdiel vo výkone napr. v hrách a pri tvojej zostave ani nepostrehneš. Osobne som ju kupoval hlavne pre množstvo rôznych vstupov, výstupov a externemu panelu. Ak niesi audiofil alebo si spokojny s integrovanou, tak by som to extra neriešil.

p.s. čo od zvukovky vlastne očakávaš?
xSten19 (386)|4.12.2007 11:43
[QUOTE=odb;68493]záleží aký rozdiel, vo výkone alebo kvalite zvuku? Osobne pouzivam SB AUdigy2 Platinum eX , rozdiel v kvalite zvuku pocujem ale dosť záleží od ovládačov CREATIVE v tom má čo doháňať. S jednymi ovladáčmi vylepšia zvuk a s druhymi zhoršia. Rozdiel vo výkone napr. v hrách a pri tvojej zostave ani nepostrehneš. Osobne som ju kupoval hlavne pre množstvo rôznych vstupov, výstupov a externemu panelu. Ak niesi audiofil alebo si spokojny s integrovanou, tak by som to extra neriešil.

p.s. čo od zvukovky vlastne očakávaš?[/QUOTE]

čistej zvuk právě v poslední době slyšim praskání tak nevim jestli to je bednama nebo zvukovkou mam 5,1 repro
tgfh (2985)|4.12.2007 12:10
V září jsem si koupil M-Audio Revolution 5.1
více zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=9096
Měl jsem poměrně kvalitní int. zvukovku, takže ve kvalitě zvuku moc rozdíl nebyl, ale v surroundu obrovský
(repro mám toto: https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=46584&postcount=2 )
JuraS. (215)|23.6.2013 11:33
Přestože je otázka stará, stále je v kurzu. Také řeším tento zapeklitý problém. U starší desky jsem použil svou stařičkou SB audigy sb0160. S výměnou grafické karty se mi do desky nevleze a tak jsem použil zvukový chip na desce. A ejhle, některé hry mlčí a i celkové mi zvuk připadá takový plochý. Mám už jinou desku kde však je pouze jediný pci slot. A taky má nadupanou zvukovku přímo na desce. Otázkou tedy je zda integrovaná zvukovka na desce rok staré bude lepší než cca 8 let stará sb audigy. Rozsekne někdo tohle dilema ?
Fox_25 (613)|25.6.2013 02:11
Z toho co jsem měl tu "čest" slyšet tak stará audigy hrála lépe než nová integrovaná zvukovka když nepočítám ty rádoby hifi řešení. Kup si jetou zvukovku do pcie a pokud máš slušnější bedničky tak si tam nech od někoho kdo rozumí elektrotechnice vyměnit OPA.
JuraS. (215)|13.7.2013 19:45
Protože jsem kvůli nové desce a CPU musel koupit i nový chladič který se nevleze do obyčejné case tak jsem vyměnil i tu a když jsem na netu zjišťoval co kdo v ní má tak jsem našel video kde má někdo 2 nadupané GPU ale žádnou samostatnou zvukovku. počítám, že má PC na hraní a tak mě udivuje, že tam neměl něco pořádného na hraní.