reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Antiviry / Antivirusy

FanATIk (47)|28.8.2006 21:33
Ktorý antivírus je podla vás najlepší ?
Na ktorý sa dá najviac spolahnúť ?
Ktorý ma najväčšiu databázu vzoriek vírusov ?
Jednoducho povedané, ktorý antivír sa oplatí mať ???
Withman (1337)|28.8.2006 21:48
Co se týče jen antivirusů, tak podle mě je nejlepší NOD32, rychlý, bezproblémový, nenáročný. Co se týká celkového zabezpečení PC, tak tam bych to viděl na Norton Internet Security, obsahuje všechny důležité věci jako antivis, firewall, antispam apod. - avšak měl bych k němu jednu výtku, pro počítačové začátečníky může být dobrý, integruje se do Widlí a o všechno se stará sám, pro mě je to absolutně nehodící se, ale jinak vskutku dobrý produkt. :)
tgfh (2985)|28.8.2006 21:54
Zajimava anketa, ale chtelo by to vice hlasu ne jen 2.
Smeli (2302)|28.8.2006 21:58
Chybí ti jeden z nejlepších antivirů v poslední době a to Avast 4.x
tgfh (2985)|28.8.2006 22:01
Z te ankety jde vycist ze nod 32 je bezkonkurencni antivirus, a ze ho pouziva 100% lidi, ani avast 4.xxxx na neho nema! :-D
wizaard (913)|29.8.2006 00:15
Vždycky jsem používal AVG (5, 6 a teď 7) a nikdy jsem neměl problém. Norton Antivirus je podle mě k ničemu (nemám ho rád a nerad s ním pracuju), Internet Security je dost pitomě řešený balík, kde není možné žádnou část "vypnout" (používal jsem Norton Personal Firewall, dnes ho nahradil nVIDIA ActiveArmor), ostatní antiviry neznám, jenom vím, že nový Avast vážně není špatný, zřejmě lepší než AVG, ale značku nezměním ;).
Matajon (125)|29.8.2006 08:46
Nejlepsi antiviry jsou podle me NOD32 a Kasperky Antivirus. Kdyz uz je potreba neco zadarmo, tak urcite Avast Home, protoze AVG nestoji za nic :o

OT: Pise se "antivir" ne antivirus, a podle toho se to i sklonuje "antivirů" ne "antivirusů" atd ... ;)
tequilla (1015)|29.8.2006 10:35
Ja po dlouhym badani zustal u Avastu. Je zdarma a za takovou cenu mi opravdu vyhovuje :) Celkem dobry jsou produkty od Nortonu, ale maj jednu velkou nevyhodu, a to, ze zerou systemovy prostredky jako rakovina...:mad:
Kerry (69)|29.8.2006 11:55
Nejlepší jsou NOD32 a Kaspersky Antivirus
BlackFrog (563)|29.8.2006 12:06
nevim ktery antivir je nejlepsi, ale uz dlouhou dobu pouzivam AVG a nikdy jsem nemel problem. a jeste pouzivam Spybot - Search and Destroy proti spywaru a Kerio Personal Firewall. Proste ochrany neni nikdy dost:)
wizaard (913)|29.8.2006 12:28
Ano, to jsem zapomněl dopsat - taky používám Spybot Search and Destroy (v kombinaci s již zmíněným nVIDIA ActiveArmor Firewall).
mech13 (5526)|29.8.2006 12:49
ja pouzivam AVG 7, windows XP firewall, IE7 (od beta1, driv sestku) a problemy nemam. kdyz ale hledam serial nebo crack, tak hledam ve Firefox portable, v IE navstevuju jen seriozni stranky.
BlackFrog (563)|29.8.2006 12:52
ale pred par mesici vydal Microsoft prohlaseni ze windows XP firewall je jen provizorni firewall do te doby nez si sezenete jiny, a ze ho nedoporucuji pouzivat nastalo. od te doby mam Kerio...
mech13 (5526)|29.8.2006 12:57
[QUOTE=BlackFrog]ale pred par mesici vydal Microsoft prohlaseni ze windows XP firewall je jen provizorni firewall do te doby nez si sezenete jiny, a ze ho nedoporucuji pouzivat nastalo. od te doby mam Kerio...[/QUOTE]
ano, vim ze ten firewall stoji za prd, ale staci si davat pozor kam lezu. jak sem psal, problemy nemam. svinstva ktera postrehnu se mi bud podari odstranit rucne, nebo to je vetsinou uz v takove fazi, kdy ma system dost a je zraly na format. pak nevaham:)

EDIT: za poslednich par let sem jakysy spyware ci co chytl trikrat - dvakrat sel lehce odstranit a potreti format. co tyden rozhodne neformatuju

[OT] EDIT2: to prohlaesni bylo beztak kvuli takovem pripadom jako s WMP - ze poskozuji konkurenci, kdyz dodavaji firewall integrovany v XP a ze to odrazije zakazniky kupovat si reseni od jinych firem. ale tady se resi ANTIVIR [/OT]
FanATIk (47)|29.8.2006 13:37
[QUOTE=Smeli]Chybí ti jeden z nejlepších antivirů v poslední době a to Avast 4.x[/QUOTE]

No jasné, na AVAST som uplne zabudol. Je to sice freeware ak sa nemylim, a neviem či je aj original krabicové balenie, ale dať som ho tam ozaj mal, škoda že sa to neda upaviť.
Tak použivatelia AVASTu teraz klikajte v hlasovaní na "iný"
FanATIk (47)|29.8.2006 13:44
Osobne používam NOD32, ale kamoš čo sa venuje tak trochu problematike PC virusov ma za to moc nechváli, aj preto som zvedavý na výsledok hlasovania. Možno prejdem aj ja na iny antivirák, NOD 32 sa mi nezda ako najlepšie riešenie. Pamúťovo je náročnejší ako AVG, čo v minulosti bolo naopak.
tequilla (1015)|29.8.2006 14:45
[QUOTE=FanATIk]Osobne používam NOD32, ale kamoš čo sa venuje tak trochu problematike PC virusov ma za to moc nechváli, aj preto som zvedavý na výsledok hlasovania. Možno prejdem aj ja na iny antivirák, NOD 32 sa mi nezda ako najlepšie riešenie. Pamúťovo je náročnejší ako AVG, čo v minulosti bolo naopak.[/QUOTE]

Par let zpatky jsem psal diplomku na tema viru. Soucasti diplomky byly samozrejme i testy, ve kterych NOD32 celkem dost propadl (narozdil od dalsich ASW). Testy byly delany na (v ty dobe slusny) kolekci zhruba 4000 viru. Od te doby jsem vuci NODu skeptickej, ale treba se za ty leta polepsil...;)
wex (115)|29.8.2006 20:43
Používám Avira AntiVir PersonalEdition Classic, jsem s ním spokojený, nezdá se mi náročný na systém a je free.
http://www.free-av.com/
Peha (3)|29.8.2006 21:17
Používám Avast,který se na našem compu objevil již od samého vzniku.Samozřejmě bylo hodně přestávek,kdy se zkoušel jiný.(Dokonce bych snad měl mít ještě původní produkty Avastu).Zkoušel jsem i současné použití dvou antivirů,k tomu kombinoval a testoval různý firewall.Ale vždy jsem se k Avastu vrátil.Nyní k němu používám Zone Alarm a Spyware Terminator s rezidentním štítem.S řešením problémů s viry apod.pomáhá http://forum.asw.cz/index.php.
Hlavní je mít alespoň nějaký antivir,než sklad odpadu.........
Frog (510)|31.8.2006 19:38
nakoniec zvíťazí v ankete "iný". Asi je moc populárny AVAST ako čítam , tak ho skúsim. Hoci teraz fičím na NOD32.
Ritchie83 (369)|1.9.2006 02:05
Nechápu smysl antivirů, snad jen pro automatické označování emailů posílaných červy jako spam. Programy instaluji pouze z důvěryhodných zdrojů, takže nemám důvod se virů obávat, a klasický antivir proto nepoužívám.
tequilla (1015)|1.9.2006 09:17
A mas doma internet? Pokud ano, tak jsi dobry hazarder :D Cervy, trojsti konicci a podobny obludky nemusi byt jen v e-mailech...
mech13 (5526)|1.9.2006 09:54
tady se ho musim zastat, kdybych jednou za cas neshanel crack nebo serial (presnej nebyl sklerotik a kdyz ho hledam tak hledal ve FF a pak ho misto spusteni rucne rozbalil a smazal zavirovany .exe ktery se spusti ihned po self-extrakci) tak antivir taky nepotrebuju. kdyz si clovek dava pozor kam chodi, tak vetsinu ochran nepotrebuje.
Ritchie83 (369)|1.9.2006 10:06
[QUOTE=tequilla]A mas doma internet? Pokud ano, tak jsi dobry hazarder :D Cervy, trojsti konicci a podobny obludky nemusi byt jen v e-mailech...[/QUOTE]
Počítač mám připojen k internetu, dokonce po celou dobu, kdy počítač běží, přitom v tom nevidím žádný problém. V emailech mně červi vadí jen kvůli tomu, že mě obtěžuje jejich ruční přesouvání, jinak bych neměl důvod používat antivir ani k filtrování emailů. Můžete mně vysvětlit, proč bych měl používat antivir, když a) dodavatel software reaguje na případné bezpečnostní problémy přirozeně rychleji než dodavatel antiviru a b) programy jako uživatel nemám právo instalovat a nenainstalované programy právo spouštět?
tequilla (1015)|1.9.2006 10:35
Premlouvat te rozhodne nehodlam, jen jsem vyjadril svuj nazor. Kazdy je sveho stesti strujcem...

[QUOTE=Ritchie83]a) dodavatel software reaguje na případné bezpečnostní problémy přirozeně rychleji než dodavatel antiviru [/QUOTE]
Jeste jsem nikdy nenarazil na takoveho dodavatele SW, ktery opravi bug ve svem SW rychleji, nez antivirova spolecnost vyda nove antivirove definice. Podotykam, ze renomovane antivirove spolecnosti jsou schopne definice vydat v radu desitek minut po tom, co se hrozba objevi.

[QUOTE=Ritchie83]b) programy jako uživatel nemám právo instalovat a nenainstalované programy právo spouštět?[/QUOTE]
To je jiste dobre preventivni opatreni, ktere pouzivam i ja, ale k 100% ochrane pred viry proste nestaci. Uz jen proto, ze spousta viru se instalovat nemusi a vyuziva jine cesticky k integraci do systemu...
Honny (262)|1.9.2006 12:21
já měl vir naposled na (uff, odhadem) PI 120MHz v době kdy se používaly, od té doby nic. Lezu na závadný stránky (warez ne, spíš pr0n), používám Operu, kombinaci HW a SW firewallu a záplatovanej systém.
Neříkám že AV sou zbytečný.
Fox_22 (119)|21.10.2006 13:57
používám AOL anti virus nshield, už je taky zadara :)
boboco (1987)|21.10.2006 14:20
Považujte mě za blázna, ale já ve svém osobní PC nikdy neměl antivir, firewall ani nic jiného. Jen si hlídám běžící prosesy a čistím čas od času registry a hlavně mám nastavenej prohlížeč tak, že zobrazuje jen to, co chci. Nikdy jsem na svém kompíku neměl s viry sebemenším problém a to se dost často pouštím na stránky s crackama, stahuju torrenty, používám občas DC nebo hledám HQ obrázky s pěknejma holkama což jsou taky mnohdy hooooodně pochybný stránky:rolleyes:. Zkrátka jak mi kdysi dávno říkal jeden dobrej známej, když si budeš dávat pozor, nepotřebuješ ochranu (teda, nemluvili jsme o antivirech;)), ale riziko tu je vždycky:D. Jsem ale spokojenej, nikomu však podobné experimenty nedoporučuju. Funguju na netu takhle nonstop už dva roky, ale jednou to určitě přijde, jednou i ke mně zavítá nějakej virus:cool:

EDIT: Když ale vidím v jakém stavu mi lidi občas přinesou svoje kompíky... nechápu jak to dělaj, ale na něketrý lidi jsou všechny antiviry krátký, kolikrát vážně kroutím hlavou a nechápu, že se tolik virů, spamu, reklamního softwaru atp. do jednoho PC vejde:rolleyes:. Jinak když nekomu dělám Windows, dávám tam většinou Avasta.
BlackFrog (563)|21.10.2006 15:00
tak já lezu taky všude možně, něco podobnýho jak psal boboco, a avast mi při kontrole (tak 1x týdně) najde cca 1-2 viry.
boboco (1987)|21.10.2006 15:08
Když jsem měl systém jednou nainstalovanej přes půl roku, bez jakékoliv ochrany, jen s tím co jsem uvedl výše, ani AVAST, ani NOD32 ani Kaspersky mi nenašli jedinej vir. Ad-Awar našel pár zápisů v registru, ale samý věci který nejsou nebyzpečný - spíš to vypadalo na pozůstatky po nějakém softwaru.
paia (71)|21.10.2006 16:31
pocitacovou bezpecnosti se zivim a docela se divim nekterym zdejsim hazarderum... kazdopadne ja na sve soukromem PC pouzivam Avasta Home, na sluzebnim notasu mam Nortona. jeste nedavno jsem mel na domacim kompu Norton Internet Security, ale po preinstalovani jsem radsi zvolil kombinaci Avast+Zone Alarm+SpamBayes, ktera si vezme sotva desetinu systemovych prostredku a je stabilnejsi.
boboco (1987)|21.10.2006 16:39
Myslím, že jsem tady jedinej hazardér, klidně jsi mě mohl jmenovat:D. Ale zatím jsem pro sebe opravdu neměl důvod přemýšlet o antiviru - o zabezpečení PC. Samozřejmě, nikdy bych neudělal takovou šílenost, abych někomu servisoval PC (což dělám skoro denně) a nedal mu tam antivir;)
BlackFrog (563)|21.10.2006 16:48
to boboco: tak až ti ten komp spadne tak důvod mít budeš:D ale je pravda že když je člověk opatrnej a nestahuje žádný cracky apod. tak to asi de i bez AV. ale sem radši opatrnej:)
boboco (1987)|21.10.2006 16:53
No, až mi spadne komp kvůli viru, tak to mi spadne i čelist:D. Sranda je, že já stahuju a to docela hodně;), ale jsem opatrnej. A hodně mi v tom pomáhá prohlížeč. Když jdu do světa (hledat ty cracky, torrenty atp., pouze změním nastavení prohlížeče:


Musím říct, že blokaci reklam a nevyžádaných sránek AVANT Browser zvládá na jedničku
BlackFrog (563)|21.10.2006 17:02
to jo avant je na tohle dobrej. pokud si ale nestahneš vir přímo v tom cracku, torrentu...
boboco (1987)|21.10.2006 17:06
no, proto když třeba stahuju torrent, mrknu první na diskuzi která u něho často bývá. Riziko je to prostě vždycky, možná jsem měl jen štěstí, těžko říct:). Každopádně, pokud chytnu nějakou rýmu, rozhodně dám vědět, budu si pak sypat popel na hlavu, protože kdybych třeba přišel o svoje data....:eek: Ne, nad tím radši ani neuvažuju.
BlackFrog (563)|21.10.2006 17:12
no už se mi stalo že sem byl před pár lety fak hodně zavirovanej, akorát to hodně brzdilo komp a potom přestal jít internet. data sem nestratil ani sem nikdy neslyšel že by se to někomu stalo:)
boboco (1987)|21.10.2006 17:22
Pravidelně kontroluju registry a procesy na pozadí systému. Jakékoliv zpomalení systému hned poznám, na to mám snad nějaké čidlo v mozku:D. Odvirovávám počítače opravdu často, někdy, když je ten systém opravdu ve stavu nepoužitelnosti (jedná-li se třeba o nějakýho dědečka typu Celeron 333MHz a 64MB RAM), tak se radši s tím člověkem vždycky nějak domluvím a udělá se novej systém. Když má člověk s takovýhlema zavirovanýma dědečkama něco dělat, to je na umření, člověk čeká na každé otevření složky, na každé kliknutí, nemluvím pak o restartu, to člověk stihne večeři v nějaké restauraci:rolleyes:. Nejhorší je, když tam má zákazník třeba účetnictví a člověk nemůže jen tak shodit windows... To je pak někdy práce i na pár dní... -A je to nejhorší práce jakou znám. Doma mám ale vážně klid... nikdy žádnej problém. Kdybych měl malinko jinou povahu, tak bych si snad i záviděl:D. -Tak tohle berte pls. jako vtip:o. S viry přicházím do kontaktu denně, ale zatím nikdy na svém PC a snad to tak ještě dlouho zůstane:)

EDIT: Jinak já už zažil i vir v BIOSu a dokonce v Boot Sektoru na HDD. Takže stát se může vše...
Ritchie83 (369)|24.10.2006 11:31
[QUOTE=tequilla]Jeste jsem nikdy nenarazil na takoveho dodavatele SW, ktery opravi bug ve svem SW rychleji, nez antivirova spolecnost vyda nove antivirove definice. Podotykam, ze renomovane antivirove spolecnosti jsou schopne definice vydat v radu desitek minut po tom, co se hrozba objevi.[/QUOTE]
V tom případě zkuste dodavatele distribucí Linuxu a tvůrce opensource. Oprava je v naprosté většině případů k dispozici současně se zveřejněním chyby, tedy dříve, než nějaká hrozba vůbec vznikne.

[QUOTE=tequilla]To je jiste dobre preventivni opatreni, ktere pouzivam i ja, ale k 100% ochrane pred viry proste nestaci. Uz jen proto, ze spousta viru se instalovat nemusi a vyuziva jine cesticky k integraci do systemu...[/QUOTE]
Můžete být prosím konkrétní? Znovu opakuji, že uživatel nemá právo programy instalovat a nenainstalované programy spouštět. Snad ani nemusím zmiňovat, že nemůže měnit instalované binárky a zapisovat do systémových adresářů. Načrtněte prosím nějaký uvěřitelný způsob, jak se za těchto podmínek "nakazit".
ICEBOSS (3435)|9.3.2007 13:08
pouzivam active virus shield... narozdil od avasta vam neudela z PC 486ku, je to v kasperky na domaci pouziti zadara, aktualizace pomalu kazdy 2 hodiny... jediny minus je to, ze je jenom anglicky.
Petr S. (1220)|9.3.2007 14:49
Úplně nejdřív jsem používal AVG antivirus, pak jsem přešel na Avast, ten ale tak zbržďoval můj už tak pomalý PC, že jsem znovu zvedl kotvy a momentálně pracuji pod ochranou Active Virus Shieldu.

Podle mě je to snad nejlepší zdarma dostupný antivirus, s jakým jsem se dosud setkal...
okounek (106)|10.3.2007 19:13
Mám předplacený chip a v tom je AVG antivirus 7.5 a k tomu anti-spyware,proto používám AVG antivirus 7.5 a k tomu ještě ted novější AVG anti-spyware má taky ještě svůj firewall a automaticky odtranuje nežádoucí cookies.Zatím jsem neměl žádné problémy,ale když se stahuje jako jsou cracky do her nebo nějaké plné hry,filmy pomocí torrentu tak mohou být obsaženy v tom filmu nebo hře klidně trojské koně.Mám zkušenosti protože jsem měl asi 24 troských koní a nekecám to si nedovedete ani představit,musel jsem okamžitě přeinsalovat windows XP:),ted už jsi dávám majzla.Proto mám radši dva profily jeden na administrátora tam nelezu na internet a jeden profil na internet s omezeným přístupem.
Petr S. (1220)|11.3.2007 08:54
Jo, máš recht - s AVG anti-spyware mám taky celkem dobré zkušenosti... Chip dává plné verze AVG a AVG ani-spyware zadarmo? Zajimavé, o tom jsem nevěděl...
eraser (0)|11.3.2007 15:28
Našlo sa tu zopár negatívnych hodnotení NODu. Zaujímali by ma detailnejšie informácie, naviac i presné tvrdenie, resp. názor nejakého údajného virológa.
okounek (106)|11.3.2007 19:21
Jo když jsi předplatíš chip tak máš AVG 7.5 zadarmo i AVG Anti-Spyware,ale když jsi potom nebudeš předplácet chip nebo kupovat tak to je blbý,protože tam máš každý měsíc aktualizaci jak na AVG 7.5 tak i na AVG Abti-Spyware,a potom by jsi neměl aktualizaci a stejně by jsi musel změnit antivirák :)
Petr S. (1220)|12.3.2007 19:19
[quote=okounek]...máš každý měsíc aktualizaci...[/quote]

Aha, a z netu aktualizace u téhle verze nejdou?
okounek (106)|12.3.2007 19:43
ee nejdou je to jenom pro předplatitele chipu jinak bohužel taky jsem to už zkoušel a nic :)
mccase69 (21)|13.3.2007 17:15
Jo Avast jsem si zvolil pro začátek protože byl zadara a tak nějak jsem u něj zůstal.Naprosto mi postačuje už několik let
eraser (0)|15.3.2007 16:26
[quote=okounek]ee nejdou je to jenom pro předplatitele chipu jinak bohužel taky jsem to už zkoušel a nic :)[/quote]
Hmm, takže pokiaľ som to dobre pochopil, tak čitatelia Chipu si musia vždy mesiac počkať na nový update?

Jako, dosť hustá predstava...
okounek (106)|15.3.2007 17:06
jj pochopil jsi to správně každý měsíc si to musíš obnovit a toje docela dlouhá doba:),mě to nevadí já jsem i tak spokojený :D.