Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Antiviry / Antivirusy

28.8.2006 09:33
FanATIkKtorý antivírus je podla vás najlepší ?
Na ktorý sa dá najviac spolahnúť ?
Ktorý ma najväčšiu databázu vzoriek vírusov ?
Jednoducho povedané, ktorý antivír sa oplatí mať ???
28.8.2006 09:48
WithmanCo se týče jen antivirusů, tak podle mě je nejlepší NOD32, rychlý, bezproblémový, nenáročný. Co se týká celkového zabezpečení PC, tak tam bych to viděl na Norton Internet Security, obsahuje všechny důležité věci jako antivis, firewall, antispam apod. - avšak měl bych k němu jednu výtku, pro počítačové začátečníky může být dobrý, integruje se do Widlí a o všechno se stará sám, pro mě je to absolutně nehodící se, ale jinak vskutku dobrý produkt. :)
28.8.2006 09:54
tgfhZajimava anketa, ale chtelo by to vice hlasu ne jen 2.
28.8.2006 09:58
SmeliChybí ti jeden z nejlepších antivirů v poslední době a to Avast 4.x
28.8.2006 10:01
tgfhZ te ankety jde vycist ze nod 32 je bezkonkurencni antivirus, a ze ho pouziva 100% lidi, ani avast 4.xxxx na neho nema! :-D
29.8.2006 12:15
wizaardVždycky jsem používal AVG (5, 6 a teď 7) a nikdy jsem neměl problém. Norton Antivirus je podle mě k ničemu (nemám ho rád a nerad s ním pracuju), Internet Security je dost pitomě řešený balík, kde není možné žádnou část "vypnout" (používal jsem Norton Personal Firewall , dnes ho nahradil nVIDIA ActiveArmor ), ostatní antiviry neznám, jenom vím, že nový Avast vážně není špatný, zřejmě lepší než AVG , ale značku nezměním ;).
29.8.2006 08:46
MatajonNejlepsi antiviry jsou podle me NOD32 a Kasperky Antivirus. Kdyz uz je potreba neco zadarmo, tak urcite Avast Home, protoze AVG nestoji za nic :o

OT: Pise se "antivir" ne antivirus, a podle toho se to i sklonuje "antivirů" ne "antivirusů" atd ... ;)
29.8.2006 10:35
tequillaJa po dlouhym badani zustal u Avastu. Je zdarma a za takovou cenu mi opravdu vyhovuje :) Celkem dobry jsou produkty od Nortonu, ale maj jednu velkou nevyhodu, a to, ze zerou systemovy prostredky jako rakovina...:mad:
29.8.2006 11:55
KerryNejlepší jsou NOD32 a Kaspersky Antivirus
29.8.2006 12:06
BlackFrognevim ktery antivir je nejlepsi, ale uz dlouhou dobu pouzivam AVG a nikdy jsem nemel problem. a jeste pouzivam Spybot - Search and Destroy proti spywaru a Kerio Personal Firewall. Proste ochrany neni nikdy dost:)
29.8.2006 12:28
wizaardAno, to jsem zapomněl dopsat - taky používám Spybot Search and Destroy (v kombinaci s již zmíněným nVIDIA ActiveArmor Firewall ).
29.8.2006 12:49
mech13ja pouzivam AVG 7, windows XP firewall, IE7 (od beta1, driv sestku) a problemy nemam. kdyz ale hledam serial nebo crack, tak hledam ve Firefox portable, v IE navstevuju jen seriozni stranky.
29.8.2006 12:52
BlackFrog[QUOTE=mech13]ja pouzivam AVG 7, windows XP firewall, IE7 (od beta1, driv sestku) a problemy nemam. kdyz ale hledam serial nebo crack, tak hledam ve Firefox portable, v IE navstevuju jen seriozni stranky.[/QUOTE]

ale pred par mesici vydal Microsoft prohlaseni ze windows XP firewall je jen provizorni firewall do te doby nez si sezenete jiny, a ze ho nedoporucuji pouzivat nastalo. od te doby mam Kerio...
29.8.2006 12:57
mech13[QUOTE=BlackFrog]ale pred par mesici vydal Microsoft prohlaseni ze windows XP firewall je jen provizorni firewall do te doby nez si sezenete jiny, a ze ho nedoporucuji pouzivat nastalo. od te doby mam Kerio...[/QUOTE]
ano, vim ze ten firewall stoji za prd, ale staci si davat pozor kam lezu. jak sem psal, problemy nemam. svinstva ktera postrehnu se mi bud podari odstranit rucne, nebo to je vetsinou uz v takove fazi, kdy ma system dost a je zraly na format. pak nevaham:)

EDIT: za poslednich par let sem jakysy spyware ci co chytl trikrat - dvakrat sel lehce odstranit a potreti format. co tyden rozhodne neformatuju

[OT] EDIT2: to prohlaesni bylo beztak kvuli takovem pripadom jako s WMP - ze poskozuji konkurenci, kdyz dodavaji firewall integrovany v XP a ze to odrazije zakazniky kupovat si reseni od jinych firem. ale tady se resi ANTIVIR [/OT]
29.8.2006 01:37
FanATIk[QUOTE=Smeli]Chybí ti jeden z nejlepších antivirů v poslední době a to Avast 4.x[/QUOTE]

No jasné, na AVAST som uplne zabudol. Je to sice freeware ak sa nemylim, a neviem či je aj original krabicové balenie, ale dať som ho tam ozaj mal, škoda že sa to neda upaviť.
Tak použivatelia AVASTu teraz klikajte v hlasovaní na "iný"
29.8.2006 01:44
FanATIkOsobne používam NOD32, ale kamoš čo sa venuje tak trochu problematike PC virusov ma za to moc nechváli, aj preto som zvedavý na výsledok hlasovania. Možno prejdem aj ja na iny antivirák, NOD 32 sa mi nezda ako najlepšie riešenie. Pamúťovo je náročnejší ako AVG, čo v minulosti bolo naopak.
29.8.2006 02:45
tequilla[QUOTE=FanATIk]Osobne používam NOD32, ale kamoš čo sa venuje tak trochu problematike PC virusov ma za to moc nechváli, aj preto som zvedavý na výsledok hlasovania. Možno prejdem aj ja na iny antivirák, NOD 32 sa mi nezda ako najlepšie riešenie. Pamúťovo je náročnejší ako AVG, čo v minulosti bolo naopak.[/QUOTE]

Par let zpatky jsem psal diplomku na tema viru. Soucasti diplomky byly samozrejme i testy, ve kterych NOD32 celkem dost propadl (narozdil od dalsich ASW). Testy byly delany na (v ty dobe slusny) kolekci zhruba 4000 viru. Od te doby jsem vuci NODu skeptickej, ale treba se za ty leta polepsil...;)
29.8.2006 08:43
wexPoužívám Avira AntiVir PersonalEdition Classic, jsem s ním spokojený, nezdá se mi náročný na systém a je free.
http://www.free-av.com/
29.8.2006 09:17
PehaPoužívám Avast,který se na našem compu objevil již od samého vzniku.Samozřejmě bylo hodně přestávek,kdy se zkoušel jiný.(Dokonce bych snad měl mít ještě původní produkty Avastu).Zkoušel jsem i současné použití dvou antivirů,k tomu kombinoval a testoval různý firewall.Ale vždy jsem se k Avastu vrátil.Nyní k němu používám Zone Alarm a Spyware Terminator s rezidentním štítem.S řešením problémů s viry apod.pomáhá http://forum.asw.cz/index.php.
Hlavní je mít alespoň nějaký antivir,než sklad odpadu.........
31.8.2006 07:38
Frognakoniec zvíťazí v ankete "iný". Asi je moc populárny AVAST ako čítam , tak ho skúsim. Hoci teraz fičím na NOD32.
1.9.2006 02:05
Ritchie83Nechápu smysl antivirů, snad jen pro automatické označování emailů posílaných červy jako spam. Programy instaluji pouze z důvěryhodných zdrojů, takže nemám důvod se virů obávat, a klasický antivir proto nepoužívám.
1.9.2006 09:17
tequilla[QUOTE=Ritchie83]Nechápu smysl antivirů, snad jen pro automatické označování emailů posílaných červy jako spam. Programy instaluji pouze z důvěryhodných zdrojů, takže nemám důvod se virů obávat, a klasický antivir proto nepoužívám.[/QUOTE]

A mas doma internet? Pokud ano, tak jsi dobry hazarder :D Cervy, trojsti konicci a podobny obludky nemusi byt jen v e-mailech...
1.9.2006 09:54
mech13[QUOTE=tequilla]A mas doma internet? Pokud ano, tak jsi dobry hazarder :D Cervy, trojsti konicci a podobny obludky nemusi byt jen v e-mailech...[/QUOTE]
tady se ho musim zastat, kdybych jednou za cas neshanel crack nebo serial (presnej nebyl sklerotik a kdyz ho hledam tak hledal ve FF a pak ho misto spusteni rucne rozbalil a smazal zavirovany .exe ktery se spusti ihned po self-extrakci) tak antivir taky nepotrebuju. kdyz si clovek dava pozor kam chodi, tak vetsinu ochran nepotrebuje.
1.9.2006 10:06
Ritchie83[QUOTE=tequilla]A mas doma internet? Pokud ano, tak jsi dobry hazarder :D Cervy, trojsti konicci a podobny obludky nemusi byt jen v e-mailech...[/QUOTE]
Počítač mám připojen k internetu, dokonce po celou dobu, kdy počítač běží, přitom v tom nevidím žádný problém. V emailech mně červi vadí jen kvůli tomu, že mě obtěžuje jejich ruční přesouvání, jinak bych neměl důvod používat antivir ani k filtrování emailů. Můžete mně vysvětlit, proč bych měl používat antivir, když a) dodavatel software reaguje na případné bezpečnostní problémy přirozeně rychleji než dodavatel antiviru a b) programy jako uživatel nemám právo instalovat a nenainstalované programy právo spouštět?
1.9.2006 10:35
tequillaPremlouvat te rozhodne nehodlam, jen jsem vyjadril svuj nazor. Kazdy je sveho stesti strujcem...

[QUOTE=Ritchie83]a) dodavatel software reaguje na případné bezpečnostní problémy přirozeně rychleji než dodavatel antiviru [/QUOTE]
Jeste jsem nikdy nenarazil na takoveho dodavatele SW, ktery opravi bug ve svem SW rychleji, nez antivirova spolecnost vyda nove antivirove definice. Podotykam, ze renomovane antivirove spolecnosti jsou schopne definice vydat v radu desitek minut po tom, co se hrozba objevi.

[QUOTE=Ritchie83]b) programy jako uživatel nemám právo instalovat a nenainstalované programy právo spouštět?[/QUOTE]
To je jiste dobre preventivni opatreni, ktere pouzivam i ja, ale k 100% ochrane pred viry proste nestaci. Uz jen proto, ze spousta viru se instalovat nemusi a vyuziva jine cesticky k integraci do systemu...
1.9.2006 12:21
Honnyjá měl vir naposled na (uff, odhadem) PI 120MHz v době kdy se používaly, od té doby nic. Lezu na závadný stránky (warez ne, spíš pr0n), používám Operu, kombinaci HW a SW firewallu a záplatovanej systém.
Neříkám že AV sou zbytečný.
21.10.2006 01:57
Fox_22používám AOL anti virus nshield, už je taky zadara :)
21.10.2006 02:20
bobocoPovažujte mě za blázna, ale já ve svém osobní PC nikdy neměl antivir, firewall ani nic jiného. Jen si hlídám běžící prosesy a čistím čas od času registry a hlavně mám nastavenej prohlížeč tak, že zobrazuje jen to, co chci. Nikdy jsem na svém kompíku neměl s viry sebemenším problém a to se dost často pouštím na stránky s crackama, stahuju torrenty, používám občas DC nebo hledám HQ obrázky s pěknejma holkama což jsou taky mnohdy hooooodně pochybný stránky:rolleyes:. Zkrátka jak mi kdysi dávno říkal jeden dobrej známej, když si budeš dávat pozor, nepotřebuješ ochranu (teda, nemluvili jsme o antivirech;)), ale riziko tu je vždycky:D. Jsem ale spokojenej, nikomu však podobné experimenty nedoporučuju. Funguju na netu takhle nonstop už dva roky, ale jednou to určitě přijde, jednou i ke mně zavítá nějakej virus:cool:

EDIT: Když ale vidím v jakém stavu mi lidi občas přinesou svoje kompíky... nechápu jak to dělaj, ale na něketrý lidi jsou všechny antiviry krátký, kolikrát vážně kroutím hlavou a nechápu, že se tolik virů, spamu, reklamního softwaru atp. do jednoho PC vejde:rolleyes:. Jinak když nekomu dělám Windows, dávám tam většinou Avasta.
21.10.2006 03:00
BlackFrogtak já lezu taky všude možně, něco podobnýho jak psal boboco, a avast mi při kontrole (tak 1x týdně) najde cca 1-2 viry.
21.10.2006 03:08
boboco[quote=BlackFrog]tak já lezu taky všude možně, něco podobnýho jak psal boboco, a avast mi při kontrole (tak 1x týdně) najde cca 1-2 viry.[/quote]

Když jsem měl systém jednou nainstalovanej přes půl roku, bez jakékoliv ochrany, jen s tím co jsem uvedl výše, ani AVAST, ani NOD32 ani Kaspersky mi nenašli jedinej vir. Ad-Awar našel pár zápisů v registru, ale samý věci který nejsou nebyzpečný - spíš to vypadalo na pozůstatky po nějakém softwaru.
21.10.2006 04:31
paiapocitacovou bezpecnosti se zivim a docela se divim nekterym zdejsim hazarderum... kazdopadne ja na sve soukromem PC pouzivam Avasta Home, na sluzebnim notasu mam Nortona. jeste nedavno jsem mel na domacim kompu Norton Internet Security, ale po preinstalovani jsem radsi zvolil kombinaci Avast+Zone Alarm+SpamBayes, ktera si vezme sotva desetinu systemovych prostredku a je stabilnejsi.
21.10.2006 04:39
boboco[quote=paia]pocitacovou bezpecnosti se zivim a docela se divim nekterym zdejsim hazarderum... kazdopadne ja na sve soukromem PC pouzivam Avasta Home, na sluzebnim notasu mam Nortona. jeste nedavno jsem mel na domacim kompu Norton Internet Security, ale po preinstalovani jsem radsi zvolil kombinaci Avast+Zone Alarm+SpamBayes, ktera si vezme sotva desetinu systemovych prostredku a je stabilnejsi.[/quote]

Myslím, že jsem tady jedinej hazardér, klidně jsi mě mohl jmenovat:D. Ale zatím jsem pro sebe opravdu neměl důvod přemýšlet o antiviru - o zabezpečení PC. Samozřejmě, nikdy bych neudělal takovou šílenost, abych někomu servisoval PC (což dělám skoro denně) a nedal mu tam antivir;)
21.10.2006 04:48
BlackFrogto boboco: tak až ti ten komp spadne tak důvod mít budeš:D ale je pravda že když je člověk opatrnej a nestahuje žádný cracky apod. tak to asi de i bez AV. ale sem radši opatrnej:)
21.10.2006 04:53
boboco[quote=BlackFrog]to boboco: tak až ti ten komp spadne tak důvod mít budeš:D je pravda že když je člověk opatrnej a nestahuje žádný cracky apod. tak to asi de i bez AV[/quote]

No, až mi spadne komp kvůli viru, tak to mi spadne i čelist:D. Sranda je, že já stahuju a to docela hodně;), ale jsem opatrnej. A hodně mi v tom pomáhá prohlížeč. Když jdu do světa (hledat ty cracky, torrenty atp., pouze změním nastavení prohlížeče:

Musím říct, že blokaci reklam a nevyžádaných sránek AVANT Browser zvládá na jedničku
21.10.2006 05:02
BlackFrogto jo avant je na tohle dobrej. pokud si ale nestahneš vir přímo v tom cracku, torrentu...
21.10.2006 05:06
boboco[quote=BlackFrog]to jo avant je na tohle dobrej. pokud si ale nestahneš vir přímo v tom cracku, torrentu...[/quote]

no, proto když třeba stahuju torrent, mrknu první na diskuzi která u něho často bývá. Riziko je to prostě vždycky, možná jsem měl jen štěstí, těžko říct:). Každopádně, pokud chytnu nějakou rýmu, rozhodně dám vědět, budu si pak sypat popel na hlavu, protože kdybych třeba přišel o svoje data....:eek: Ne, nad tím radši ani neuvažuju.
21.10.2006 05:12
BlackFrogno už se mi stalo že sem byl před pár lety fak hodně zavirovanej, akorát to hodně brzdilo komp a potom přestal jít internet. data sem nestratil ani sem nikdy neslyšel že by se to někomu stalo:)
21.10.2006 05:22
boboco[quote=BlackFrog]no už se mi stalo že sem byl před pár lety fak hodně zavirovanej, akorát to hodně brzdilo komp a potom přestal jít internet. data sem nestratil ani sem nikdy neslyšel že by se to někomu stalo:)[/quote]

Pravidelně kontroluju registry a procesy na pozadí systému. Jakékoliv zpomalení systému hned poznám, na to mám snad nějaké čidlo v mozku:D. Odvirovávám počítače opravdu často, někdy, když je ten systém opravdu ve stavu nepoužitelnosti (jedná-li se třeba o nějakýho dědečka typu Celeron 333MHz a 64MB RAM), tak se radši s tím člověkem vždycky nějak domluvím a udělá se novej systém. Když má člověk s takovýhlema zavirovanýma dědečkama něco dělat, to je na umření, člověk čeká na každé otevření složky, na každé kliknutí, nemluvím pak o restartu, to člověk stihne večeři v nějaké restauraci:rolleyes:. Nejhorší je, když tam má zákazník třeba účetnictví a člověk nemůže jen tak shodit windows... To je pak někdy práce i na pár dní... -A je to nejhorší práce jakou znám. Doma mám ale vážně klid... nikdy žádnej problém. Kdybych měl malinko jinou povahu, tak bych si snad i záviděl:D. -Tak tohle berte pls. jako vtip:o. S viry přicházím do kontaktu denně, ale zatím nikdy na svém PC a snad to tak ještě dlouho zůstane:)

EDIT: Jinak já už zažil i vir v BIOSu a dokonce v Boot Sektoru na HDD. Takže stát se může vše...
24.10.2006 11:31
Ritchie83[QUOTE=tequilla]Jeste jsem nikdy nenarazil na takoveho dodavatele SW, ktery opravi bug ve svem SW rychleji, nez antivirova spolecnost vyda nove antivirove definice. Podotykam, ze renomovane antivirove spolecnosti jsou schopne definice vydat v radu desitek minut po tom, co se hrozba objevi.[/QUOTE]
V tom případě zkuste dodavatele distribucí Linuxu a tvůrce opensource. Oprava je v naprosté většině případů k dispozici současně se zveřejněním chyby, tedy dříve, než nějaká hrozba vůbec vznikne.

[QUOTE=tequilla]To je jiste dobre preventivni opatreni, ktere pouzivam i ja, ale k 100% ochrane pred viry proste nestaci. Uz jen proto, ze spousta viru se instalovat nemusi a vyuziva jine cesticky k integraci do systemu...[/QUOTE]
Můžete být prosím konkrétní? Znovu opakuji, že uživatel nemá právo programy instalovat a nenainstalované programy spouštět. Snad ani nemusím zmiňovat, že nemůže měnit instalované binárky a zapisovat do systémových adresářů. Načrtněte prosím nějaký uvěřitelný způsob, jak se za těchto podmínek "nakazit".
9.3.2007 01:08
ICEBOSSpouzivam active virus shield... narozdil od avasta vam neudela z PC 486ku, je to v kasperky na domaci pouziti zadara, aktualizace pomalu kazdy 2 hodiny... jediny minus je to, ze je jenom anglicky.
9.3.2007 02:49
Petr S.Úplně nejdřív jsem používal AVG antivirus, pak jsem přešel na Avast, ten ale tak zbržďoval můj už tak pomalý PC, že jsem znovu zvedl kotvy a momentálně pracuji pod ochranou Active Virus Shieldu.

Podle mě je to snad nejlepší zdarma dostupný antivirus, s jakým jsem se dosud setkal...
10.3.2007 07:13
okounekMám předplacený chip a v tom je AVG antivirus 7.5 a k tomu anti-spyware,proto používám AVG antivirus 7.5 a k tomu ještě ted novější AVG anti-spyware má taky ještě svůj firewall a automaticky odtranuje nežádoucí cookies.Zatím jsem neměl žádné problémy,ale když se stahuje jako jsou cracky do her nebo nějaké plné hry,filmy pomocí torrentu tak mohou být obsaženy v tom filmu nebo hře klidně trojské koně.Mám zkušenosti protože jsem měl asi 24 troských koní a nekecám to si nedovedete ani představit,musel jsem okamžitě přeinsalovat windows XP:),ted už jsi dávám majzla.Proto mám radši dva profily jeden na administrátora tam nelezu na internet a jeden profil na internet s omezeným přístupem.
11.3.2007 08:54
Petr S.Jo, máš recht - s AVG anti-spyware mám taky celkem dobré zkušenosti... Chip dává plné verze AVG a AVG ani-spyware zadarmo? Zajimavé, o tom jsem nevěděl...
11.3.2007 03:28
eraserNašlo sa tu zopár negatívnych hodnotení NODu. Zaujímali by ma detailnejšie informácie, naviac i presné tvrdenie, resp. názor nejakého údajného virológa.
11.3.2007 07:21
okounekJo když jsi předplatíš chip tak máš AVG 7.5 zadarmo i AVG Anti-Spyware,ale když jsi potom nebudeš předplácet chip nebo kupovat tak to je blbý,protože tam máš každý měsíc aktualizaci jak na AVG 7.5 tak i na AVG Abti-Spyware,a potom by jsi neměl aktualizaci a stejně by jsi musel změnit antivirák :)
12.3.2007 07:19
Petr S.[quote=okounek]...máš každý měsíc aktualizaci...[/quote]

Aha, a z netu aktualizace u téhle verze nejdou?
12.3.2007 07:43
okounekee nejdou je to jenom pro předplatitele chipu jinak bohužel taky jsem to už zkoušel a nic :)
13.3.2007 05:15
mccase69Jo Avast jsem si zvolil pro začátek protože byl zadara a tak nějak jsem u něj zůstal.Naprosto mi postačuje už několik let
15.3.2007 04:26
eraser[quote=okounek]ee nejdou je to jenom pro předplatitele chipu jinak bohužel taky jsem to už zkoušel a nic :)[/quote]
Hmm, takže pokiaľ som to dobre pochopil, tak čitatelia Chipu si musia vždy mesiac počkať na nový update?

Jako, dosť hustá predstava...
15.3.2007 05:06
okounekjj pochopil jsi to správně každý měsíc si to musíš obnovit a toje docela dlouhá doba:),mě to nevadí já jsem i tak spokojený :D.
15.3.2007 06:53
ICEBOSSantivir updatovanej po mesici je k nicemu. AVS se aktualizuje pomalu kazdy 2 hodiny :D
15.3.2007 07:02
okounekKaždý má svůj názor mě je to jedno,at má každý jaký chce já bych antivir stejně nevyměnil:).
15.3.2007 07:40
ICEBOSSnejde o nazor omfg. :rolleyes: jde jaksi o to, ze nejaky novy rychle se sirici epidemie to nema sanci vychytat... kdyz budes mit 30 dnu s komplu trojana, tak se pak pujdes strelit :thumbdown
15.3.2007 08:20
tonda pařmenJá mam AVG 7.5 Internet Security, Avast 4.7 home, NOD32 2.5 a viry mam v kompu každou chvíly...
15.3.2007 09:44
ICEBOSS3 antiviry naraz? :eek: jeste krutejsi nez aktualizace jednou mesicne :mistake

Moc nechapu jak to delas, ze mas stale zavirovane PC, ja nemel virus asi pul roku...
15.3.2007 09:58
bobocoproboha, jak mu souběžně mohou fungovat tři antiviry?! Vždyť se musej navzájem tlouct a nemluvím pak o rychlosti systému. Avast a AVGčkem se snese, ale když je u nich ještě NOD... Proboha:stupid :D

Přál bych si, aby si jednou všichni mohli dopřát pohodlí a naivní pocit bezpečí bez jakéhokoliv antiviru a firewallu, jako já:D.
Asi mě viry nemůžou ani cejtit, protože jsem nikdy žádnej nechytl - teda kecám, nedávno jsem si stáhl z torrentu archiv, rozbalil ho a spustil exe soubor v domění ,že je to bsplayer a místo toho se do registrů a do systému vecpaly nějaký pitomý softíky, který pořád žadonili o zakoupení a otevíraly reklamní okna:hmm. Dva restarty a 10 minut práce - a byly pryč. Samozřejmě opět bez použití nějakého antiviru. Pouze jsem pak vyčistil systém TuneUpem.

Viry stejně nejčastěji v dnešní době vytvářejí stejné společnosti, které vyrábějí antiviry:p :D. Určitě je to tak. Předtím než vir vypustí, jejich antivir si s ním samozřejmě hravě poradí a konkurenční software je namydlenej - a oni z toho náležitě profitují.... -Že to dává smysl?:turtle :)
15.3.2007 10:55
tonda pařmennáhodou je to dobrý, třeba NOD32 kontroluje otvíraný netový stránky kdežto AVG a AVAST ne. Dycky kdyz sem vlez na jednu nejmenovanou stranku tak naskocil (kamos co nemel NODa tak toho vira chytil a zacal mu blikat a troubit komp a dodnes se toho vira nezbavil). V průzkumníkovi když otevřu něco s virem tak naskočí AVG, NOD32 i AVAST najednou (ten avast jen někda). Prostě trojitá ochrana a stejně neni stoprocentní... Ale kdyz projizdim pc AVGčkem a najde vira tak hned naskočí NOD a da vira do karanteny a vzápětí naskočí znova a dá do karantény nějakej soubor z AVG (něco.dat). A to samí se děje s AVASTem, taky ho NOD šoupá do trezoru (má tam 6 věcí s koncovkou .tmp patřící AVASTu).
15.3.2007 11:12
bobocozajímaly by mě ty stránky, zkus mi poslat odkaz, třeba i formou SZ, pokud je to důvěrné, jen mě zajímá, jestli se nakazím:) -já totiž nevím, kde ty lidi na ty viry choděj, já nikdy žádnej nenašel:cry:p :)
15.3.2007 11:40
mech13skus najit nejaky crack ktery je zabalen v sfx archivu - na andr.net (ted nejede, nevim proc...) tak byly baleny vsechny cracky a po samorozbaleni se spustil soubor run.exe ktery ti zasvinil system. jednoduche obejiti je otevrit archiv ve winraru a extrahovat si jen co potrebujes a na ten run.exe nesahat

EDIT: jo a skus si na takove stranky vlizt s IE6:)
16.3.2007 12:04
bobocosfx archivy rozbaluji zásadně pravým čudlítkem (za pomoci PowerArchiveru), kde zvolím "extrahovat do" a v takovém případě se nic nespustí:). -ale je to každopádně sviňárna, něco podobného byl ten incident v archivu s BSplayerem, který jsem si stáhl. Ten byl jen ještě o něco fikanější:cool: Na ty stránky se nedá dostat, ale troufnu si říct, že AVANT mi žádný svinstvo do PC nepustí, navíc po každém ukončení AVANTa se mi mažou veškeré sušenky a offline soubory a další věci. Někdy, když je otevřen třeba i několik dní v kuse (PC moc nevypínám), tak potom to mazání značnou chvilku trvá:D
16.3.2007 08:24
tonda pařmentady je jeden vir http://nuclearwarinusa.com/news.html a na strankach http://seriall.com mi dycky naskakoval NOD ale posledni dobou už ne tak nevim.
16.3.2007 10:23
bobocohttp://nuclearwarinusa.com/news.html
Tyhle stránky požadují stažení nějakého .exe souboru, což jim samozřejmě nedovolím:D a jinak se na nic nic neděje. Vir je předpokládám v tom .exe souboru:

http://seriall.com
a tyhle stránky fungují, zřejmě žádný problém.

Tak díky, jen mě to zajímalo - myslel jsem, že se bude jednat o něco jiného, než stažené .exe souboru a jeho následné spuštění. Dál bych to už raději nerozebíral, přeci jen, téma je tu antivirusy a ne viry:turtle
16.3.2007 11:02
tonda pařmenjá nemusim ani dávat stáhnout a už naskočí NOD
16.3.2007 05:24
lipavkjá používám active virus shield k tomu spyware terminator a outpost/ jo k tomu firewallu - beztak propustí téměř vše jako ten we win.
16.3.2007 10:14
bobocoSpyware Terminator se mi jeví jako opravdu výborný prográmek, s ohledem na to, že je to Freeware. Mohu jen a jen doporučit, začal jsem ho dávat zákazníkům namísto Ad-Aware.

Můžete ho ostatně vyzkoušet sami: http://www.svethardware.cz/support-detail.jsp?doc=9438BD09931BB579C125729D007A8031
17.3.2007 01:48
okounekICEBOSS:kdyz budes mit 30 dnu s komplu trojana, tak se pak pujdes strelit

Měl jsem tam několik trojských koní předtím asi okolo 25 ještě delší dobu než 30 dnů,ale zatím jse nepůjdu zatřelit :), protože stačilo přeinstalovat Windows XP ,ted jak používám AVG tak v PC zatím žádný vir nemám a všechno je OK.
17.3.2007 03:42
ICEBOSSu me na jednom PC. jenom zmena z avg na avasta mela za nasledek najiti jednoho trojskyho kone...

boboco: ad-aware je dobrej. V techto pasivnich scanneru neni problem jich mit vic a dokonce to doporucuju. Pouzivam spybota, ad-aware a ten mrkvosofti nastoroj pro odstraneni skodliveho SW.
17.3.2007 04:27
bobocoto Iceboss: To sice jo, ale vysvětluj naprostým začátečníkům, že mají systém prohlížet třema různýma programama (když často třeba neumí ani slovo anglicky)
17.3.2007 07:36
okounekto je pravda,ale zase když si nainstaluješ tři antivirové programy např:ten Ad-aware nebo spybot-search@destroy ale dá se přepnout i do češtiny,ale nevýhoda je v tom že každý antivirový program je specializovaný na určité typy virů takže se ti to vyplatí,protože když to projedeš jedním antivirákem tak tam můžeš mít klidně i další sračky :).Mám také Ad-aware a spybota takže to vím z vlastní zkušenosti:).
18.3.2007 01:14
mech13[QUOTE=okounek]...tři antivirové programy např:ten Ad-aware nebo spybot-search@destroy...[/QUOTE]
Ad-aware apod nejsou antiviry ale anti-spyware apod... dnes to uz neni tak jednoduche a je v tom strasny bordel - viry, trojanani, cervici, spyware, malware, phishing...
18.3.2007 01:50
boboco[quote=mech13]Ad-aware apod nejsou antiviry ale anti-spyware apod... dnes to uz neni tak jednoduche a je v tom strasny bordel - viry, trojanani, cervici, spyware, malware, phishing...[/quote]
...k tom pak ještě blbec na židli, kterej klikne na každou reklamu a povolí ActiveX atd. atd. -V tom vidím největší problém, já bych ty lidi školil, jak se chovat na internetu!:hmm Denní praxe, kdy někomu odviruju totálně zablokovanej a zasviněnej systém a on pak za dva dny volá, že má problém - když se na to přijdu podívat, tak to má zasviněný ještě víc než prve:mistake
To jsem odbočil - chtěl jsem jen reagovat na Mecha v tom smyslu, že těch nástrah na internetu číhá opravdu hodně, ovšem i trocha selskýho rozumu a základních znalostí by mnohdy umožnila provozovat denně počítat bez toho, aby v něm bylo nějaké svinstvo...
18.3.2007 04:21
Ritchie83[QUOTE=boboco]Tyhle stránky požadují stažení nějakého .exe souboru, což jim samozřejmě nedovolím:D a jinak se na nic nic neděje. Vir je předpokládám v tom .exe souboru[/QUOTE]
/tmp/clip.exe: Trojan.Small-1444 FOUND

Nuda. Kde jsou časy skutečných virů? One Half, CIH, Pojer, Magistr...
18.3.2007 12:46
fanynekTo s těma počítačovýma sebevrahama máte pravdu. Je to mazec. Jednomu kámošovi jsem odvirovával komp týden (nechtěl jsem sahat k reinstalu widlí) a když jsem to znovu všechno rozchodil, tak si pro změnu vypnul Antivir, protože mu to "spomalovalo PC" (jak se vyjádřil) a lezl na stránky s pornem, klikal na všechno, na co šlo a zabordelil to znovu. Zabít málo!
Já osobně používám Kaspersky Internet Security 6.0.303 a nemám jediný problém. Z počátku jen nastavit pravidla pro připojení, poštu, integritu registrů a aplikací a teď už o něm ani nevím. Update každý dvě hodiny, když něco neví, tak se zeptá. Prostě pohoda. A že brouzdám fakt všude. A mladá je taky pěknej "clicker".
Jinak jsem vyzkoušel asi šest antispywarových programů a musím říct, že Ad-Aware nebrat. Nic nenašel a přitom tam toho bylo... Nejvíc toho našel McAfee Antispywarwe, potom Ashampoo Antispyware a Simon Tools. Ještě k tomu šoupnu AVG Antispyware a Spybot S/D a je vymalováno. Samozřejmě, že nic neběží dohromady. Jinak já osobně doma používám na rootkity a spyware MWAV. Ten najde všechno (ale neodstraní). P.S. Sice jsem lama, ale pochopil jsem jedno: můj komp-můj hrad.:inlove

18.3.2007 09:14
okounekS tím Ad-aware máš pravdu mám ho taky a skoro nic nevyhledá jen nějaké neškodné programy jako cookies.Já používám AVG anti spyware a k tomu AVG 7.5 professional může to je spolu ani se to nehádá,ale spíš je to takový doplněk,a antivirové programy používám třeba Spy-bot search and destroy ale i někdy ten Ad-aware pro jistotu,ale když dáš všechny ty antivirové programy ta už se nemáš čeho obávat když to dáš dohromady tak máš pokoj od virů :).
18.3.2007 09:26
fanynekNa to pozor. Když máš spuštěných víc programů s rezidentním štítem, může to napáchat víc škody, než užitku. Za prvé to nemá smysl ( http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?t=2780 ) a za druhé to zbytečně zatěžuje systém. Jo něco jiného je používat je jen na proskenování systému.
18.3.2007 09:56
okounekJj já vím já ho tedy vypnu díky za radu ale zatím mě to problémy nedělá.
13.4.2007 09:14
13.4.2007 09:25
P@piOmg co to jako má bejt?? Já jsem to málem stáhnul... ale Opera STAHUJE AUTOMATICKY. Naštěstí jsem to ihned zlikvidoval :D.

To sou mi nápady :).
13.4.2007 10:11
Ritchie83[QUOTE=P@pi]Omg co to jako má bejt?? Já jsem to málem stáhnul...[/QUOTE]
/tmp/news.exe: Trojan.Jabspam FOUND
/tmp/winner.exe: Trojan.Jabspam FOUND

Stáhnout nevadí, jen to nesmíte spustit. Mimochodem, pod wine to neběží, stěžuje si to, že není implementována funkce urlmon.dll.ZonesReInit. :-(
24.4.2007 07:28
JuraS.Doplnil bych do ankety AVAST který je v česku dost rozšířený. Do volby "jiný" ho nezahrnu. Dlouhé roky jsem používal AVG, vlastně od jeho úplně prvních začátků. Dokonce jsem jim dělal i beta testera. Ale to je fakt už hodně dlouho. Až do té doby kdy mi jedna varianta AVG totálně blokovala operační systém. Nebo se prala s drivery k desce, nebo...já něvím. Neřeším, prostě na MSI s AMD Thunderbird na 100% sebral všechny z systemových prostředků. Šel pryč. Pak NOD32, novinářská verze...trial na cca 3 miliony dnů.....na mé nové mašině obdoba jako AVG. najednou zadíral systém. Cokoliv se spouštělo to nějak dlouze testoval, že i na dvoujádru s 2GB ram se ani kurzor myši chvíli nehýbal. Šup do propadliště dějin. V práci používáme AVAST a mcafee. Mcafee si pamatuju z dob dosu (win 3,1 - win 95) a tak jsem šáhl po Avastu. V pohodě, rychle scanuje, ale !!!
Holce "kamarád ze školy" ze srandy poslal win32:warezov-aas. Avast zařval, že se do compu dostal virus ale to až poté co se ten červ zažral do systému tak, že mi trvalo 2 dny najít správný postup odvšivení na tuto variantu.
ps ještě doplním, že jsem roky sbíral viry, pár červíků i vyrobil, ale kde ty loňské sněhy jsou, že...?
24.4.2007 02:20
pas!kKDyz uz je to tu hlasovani pripojim sem jeden dotaz .. Blizi s emi expirace nejakych produktu od symantecu a zvazuji prechod k jinemu reseni .. ocenil bych rady od nekoho kdo pouziva reseni jinych produktu nez symantec v domenovem prostredi .. jedna se mi jak o klienty na stanice tak o serverovou spravu a kontrolu posty. Idealni pokud to nekdo provozuje dohromady se sluzbami kerio mailserver a kerio winroute firewall ...
24.4.2007 03:23
tequilla[QUOTE=pas!k]KDyz uz je to tu hlasovani pripojim sem jeden dotaz .. Blizi s emi expirace nejakych produktu od symantecu a zvazuji prechod k jinemu reseni .. ocenil bych rady od nekoho kdo pouziva reseni jinych produktu nez symantec v domenovem prostredi .. jedna se mi jak o klienty na stanice tak o serverovou spravu a kontrolu posty. Idealni pokud to nekdo provozuje dohromady se sluzbami kerio mailserver a kerio winroute firewall ...[/QUOTE]

Pas!k snad dela ve stejny firme jako ja :). Take bych uvital odpoved a postrehy na uplne tu stejnou vec...take se nam blizi expirace licence na symantec a jedno je zatim jiste -> nebudeme licenci prodluzovat. Mail server jsme uz sice vyresili pomoci Nod32 (verze pro kerio mail server), ale klienti a server nam zatim zustavaji nevyreseni. Kazdou radu a doporuceni patricne ocenim ;).
3.5.2007 02:00
Weslonaprostý souhlas s bobocem antivirus na nic nepotřebuju .. nejsem totální lama/idiot abych si lezl na porno stránky a na warez ...

používám už roky nevyvíjenej Sygate Personal Firewall a to jenom jako obranu proti odesílání od mne do Inetu .. zastávám názor že pokud se ke mě někdo bude chtít dostat tak to dokáže bez ohledu na AV a FW ..

vzhledem k tomu že už takhle jedu přes 3 PC asi 6 let a za tu dobu -> virů 0 trojanů a jinejch šmejdů 0 tak to asi funguje

pokud už řeším komp někoho jiného tak dávám kombinaci AVAST/Spyware Terminator/Kerio + nastavím práva ve woknech,odinstaluju IE a dám tam FF .. zatím si nikdo nestěžoval

naopak mám zkušenosti s tím jak může být AV na nic .. třeba AVG při určitým nastavení zpomalí upload na polovinu o tom že třeba NIS sežere 200MB RAM ani nemluvím
3.5.2007 03:01
bobocoPanečku - už jsem si zvykl, že díky tomu co hlásám o (ne)zabezpečení svého PC, mě spousta lidí považuje za cvoka - ale že se někdo chová podobně jako já - to jsem nečekal:D:D:D :thumb -Ty ale přeci jen alespoň používáš firewall, já jen občas zkouknu, jestli ode mě / ke mě nechodí bez důvodu pakety, jinak nic neřeším. Už hezkých pár týdnů jsem systém nečistil - na rychlosti to opravdu znát není, ale nějak přibyly běžící procesy:notsure, asi to trochu zkouknu až bude volná chvilka - kdybych něco našel, určitě se pochlubím:turtle
3.6.2007 09:10
hukyV době kdy jsem používal AVG tak jsem byl relativně v klidu.Ale opravdu jen relativně.AVG hlásilo vše ok.Ale od doby kdy mě kamarád přemluvil k Avastu ,
Spy-botu a Ad-aware jsem o něco spokojenější.Protože při prvním spuštění těchto prográmků jsem myslel že se s těch virů zbláznim.A proto AVG už nikdy!!!
5.6.2007 04:34
ICEBOSSavast? ten zpomalator? :-D
5.6.2007 04:42
pas!kJa mel avasta kdysi nevim kde ten produkt je dnes ale pred cca 2 rokama me napadlo to kamsi dat a vydrzelo totam tyden :)
5.6.2007 05:42
boboco[quote=ICEBOSS]avast? ten zpomalator? :-D[/quote]
Stačí vypnout VRBD generátor a vše je v pořádku. Co se týče zpomalování, kam se hrabe na Nortona a podobný paskvily. -Jen se musí umět nastavit;)
5.6.2007 08:15
ICEBOSS[quote=boboco]Stačí vypnout VRBD generátor a vše je v pořádku. Co se týče zpomalování, kam se hrabe na Nortona a podobný paskvily. -Jen se musí umět nastavit;)[/quote]
nemam cas ztracet cas. AVS rulez!
9.6.2007 10:32
JezevecAVG 7.5 i Anti-Spyware maji FREE edice primo od Grisoftu na internetu a to i s pravidelnou aktualizaci prostrednictvim internetu (mate-li dost rychly net):

http://free.grisoft.com

Osobne pouzivam rezidentne AVG 7.5 a Sunbelt Kerio Pro Firewall, nerezidentne SpyBota, AD-Aware a semtam dalsi programky. AVG nezachyti vse ale vetsinou je dobre, oproti verzi 6, ktera melasilenou povest (a opravnene) jde o velky krok dopredu.

Nejradeji jsem mel Kaspersky Antivirus, bohuzel nehodlam antivirus porizovat nelegalnim zpusobem a tahat kdesi ze stranek prolezlych spywarem cracky a serialy na antiviry, doporucuju kombinaci AVG+Kerio.
9.6.2007 10:52
ICEBOSSkaspersky zadarmo - www.activevirusshield.com
9.6.2007 11:07
Jezevec[QUOTE=ICEBOSS;38004]kaspersky zadarmo - www.activevirusshield.com[/QUOTE]

A funguje s Kerio Firewallem? Nebyly tam nejake problemy? Neboma integrovany vlastni firewall? A pokud ano prakticky na jakeje urovni, umoznuje nejake podrobnejsi nastaveni u aplikaci, port filter a protokolovy filtr apd.?
9.6.2007 12:05
ICEBOSSo problemech s keriem nevim, pouzivam comodo 2 a funguji v pohode. vlastni fw nema.
2.9.2007 03:30
tonda pařmenjeden vir: h..p://www.sindako.info/down/d1003.exe je dobrý si tohle dát na web jako samovyskakovací okno. Ale NOD32 tohohle vira vidí, škoda...
8.9.2007 06:36
ICEBOSSfnuk. skoncila podpora activevirusshieldu :( jsem smutny a jdu si koupit kaspara...
8.9.2007 06:37
Pavel BočekJá používám vždy ten co je nejlepší v testech a pro letošní rok vyhrál Norton Internet Security 2007.
8.9.2007 07:40
fanynek[QUOTE=ICEBOSS;48102]fnuk. skoncila podpora activevirusshieldu :( jsem smutny a jdu si koupit kaspara...[/QUOTE]

Požehnán buď Eugen Kaspersky až na věky.:) Tenhle pašák už drží nad vodou mého polovodičového miláčka už dva roky i přes zvěrstva, který na něm páchám já, moje mladá a další návštěvy.:runaway Takže skvělá volba.:thumb

A dokonce dokázal najít věci, kde si i někteří vítězové testů ani neťukli.:thumbdown Když odvirovávám compy, je to prostě program , na který se můžu 100%ně spolehnout.
8.9.2007 10:30
tequilla[QUOTE=ICEBOSS;48102]fnuk. skoncila podpora activevirusshieldu :( jsem smutny a jdu si koupit kaspara...[/QUOTE] Dobra volba, ja na nej kompletne presel pred pul rokem a swinstva nemaj sanci :D. Jinak se vyplati poridit rovnou Kaspersky IS, oproti antiviru to bylo jen o par chechtaku drazsi.

[QUOTE=Pavel Boček]Já používám vždy ten co je nejlepší v testech a pro letošní rok vyhrál Norton Internet Security 2007.[/QUOTE] Na toto jsem alergickej, nemam rad programy, ktery zasekaj veskery prostredky a udelaj z jakyhokoli pocitaci lenochoda...
9.9.2007 02:27
Pavel Boček[QUOTE=tequilla] Na toto jsem alergickej, nemam rad programy, ktery zasekaj veskery prostredky a udelaj z jakyhokoli pocitaci lenochoda...[/QUOTE]

Tak je pravda že je náročnější, ale RAMky mám dost :) Dal jsem to i na staré PC a s 512MB zvládnu provozovat i BOINC (tomu jsem dal 50% tuším)...jen nemám rád jak Opera v paměti strašně bobtná (tady když to mám celej den tak naroste na 0,5 GB :stupid)
5.11.2007 07:02
Estezdlouhou dobu jsem pouzival avast. nicmene v soucasne dobe mam AVG 7.5 free edition a s nim take max spokojenost ;)
6.11.2007 11:43
Pukeye[QUOTE=Pavel Boček;48104]Já používám vždy ten co je nejlepší v testech a pro letošní rok vyhrál Norton Internet Security 2007.[/QUOTE]
V akých testoch to vyhral? Ja používam napríklad stránku http://www.av-comparatives.org/.
2.12.2007 11:07
FAJN-TOMmomentálně používám Active Virus Shield protože je freeware, vyzkoušel jsem NOD32, Avast, AVG, Kaspersky a jako nejlepší mi přišel Kaspersky
8.12.2007 02:00
Maximus12Nevim jak kdo, ale já sem si zvykl na Avast + nějaky softík typu adaware a sem naprosto spokojen a nestalo se mi, že bych měl problémy. Používám Avast Home pro upřesnění a zdá se mě lepší jak AVGčko.
18.1.2008 12:11
Drakenpoužívám Nod 32 protože zatěžuje minimálně systém při testování jinak na NB avg free
protože zadarmo nabízí téměř totéž jako AVG 7.5 pro
21.1.2008 05:30
Pavel BočekCo říkáte na AVG 8.0 beta 2, jestli to někdo má ? Je to volně ke stažení, údajně to za první týden stáhl už milion lidí...
21.1.2008 06:07
tequilla[QUOTE=Pavel Boček;83056]Co říkáte na AVG 8.0 beta 2, jestli to někdo má ? Je to volně ke stažení, údajně to za první týden stáhl už milion lidí...[/QUOTE]

Me po negativnich zkusenostech AVG do pocitace nesmi...a to jsem tak skoro pracoval :).
21.1.2008 08:57
ICE_DMam Avast home zdarma a maximalni spokojenost ;-)
21.1.2008 09:02
robkyMomentálne používam EsetSmartSecurity, predtým Nod32,SpywareTerminator a KerioPersFW. Zatiaľ maximálna spokojnosť. Dokonca mám pocit, že systém je svižnejší. Takže u mňa víťazí EsetNod.
14.4.2008 01:16
cool.userZadny :cool:
14.4.2008 01:21
filipek[QUOTE=cool.user;112077]Zadny :cool:[/QUOTE]

Ziadny? tak to nemas asi pc pripojene do netu? ...ale aj tak by si mal mat aspon nejaky pre istotu ;)
14.4.2008 01:27
hippoussjedu na KIS a jen tak na 3-4 casti z nej co potrebuju ;)
14.4.2008 01:32
SalamanderNa notebooku ESET Smart Security, na PC mam AVG :cry , ale aspon zadarmo :)
14.4.2008 01:33
mech13[QUOTE=filipek;112079]Ziadny? tak to nemas asi pc pripojene do netu? ...ale aj tak by si mal mat aspon nejaky pre istotu ;)[/QUOTE]

vetsinou neni probelm ve virech, ale mezi zidli a klavesnici. kdyz clovek vi co dela, neni zadny antivir potreba. nekomu nepomuzou ani 4

vice treba bobo v tomto tematu drive:

[QUOTE=boboco;11780]Považujte mě za blázna, ale já ve svém osobní PC nikdy neměl antivir, firewall ani nic jiného. Jen si hlídám běžící prosesy a čistím čas od času registry a hlavně mám nastavenej prohlížeč tak, že zobrazuje jen to, co chci. Nikdy jsem na svém kompíku neměl s viry sebemenším problém a to se dost často pouštím na stránky s crackama, stahuju torrenty, používám občas DC nebo hledám HQ obrázky s pěknejma holkama což jsou taky mnohdy hooooodně pochybný stránky:rolleyes:. Zkrátka jak mi kdysi dávno říkal jeden dobrej známej, když si budeš dávat pozor, nepotřebuješ ochranu (teda, nemluvili jsme o antivirech;)), ale riziko tu je vždycky:D. Jsem ale spokojenej, nikomu však podobné experimenty nedoporučuju. Funguju na netu takhle nonstop už dva roky, ale jednou to určitě přijde, jednou i ke mně zavítá nějakej virus:cool:

EDIT: Když ale vidím v jakém stavu mi lidi občas přinesou svoje kompíky... nechápu jak to dělaj, ale na něketrý lidi jsou všechny antiviry krátký, kolikrát vážně kroutím hlavou a nechápu, že se tolik virů, spamu, reklamního softwaru atp. do jednoho PC vejde:rolleyes:. Jinak když nekomu dělám Windows, dávám tam většinou Avasta.[/QUOTE]

a ja doplnim oproti tomu co jsem psal posledne, ze uz docela dlouho nemam nic

EDIT: a jak me prave upozornil kane.shw: toto byl muj post #4000 :D:D:D:runaway
14.4.2008 01:34
cool.user[QUOTE=filipek;112079]Ziadny? tak to nemas asi pc pripojene do netu? ...ale aj tak by si mal mat aspon nejaky pre istotu ;)[/QUOTE]
Nejsem amater ;)
14.4.2008 06:52
Pavel Boček[QUOTE=cool.user;112089]Nejsem amater ;)[/QUOTE]

Nebo máš Linux, že :)

ne vážně, dneska bych už do toho fakt nešel. S tím, co dneska existuje (rootkity a podobný humus všeho druhu) pravděpodobně humus v počítači máte, ale ani o tom nevíte. I já mám občas strach, že i se vší tou ochranou jsem nakažen a nevím o tom...ono pokud to PC dělá jen a pouze cílené DDoS útoky, tak to opravdu být poznat nemusí...a pokud někdo okrádá někoho o soukromé soubory, taktéž do počítače obvykle nepašuje AdWare a Viry, aby na sebe upozornil ;):thumb
14.4.2008 11:59
pegyJa pouzivam AVASTa a som s nim nadmiero spokojny, este ku mne nepreniklo nic a co sa pokusilo bolo Kiil all :D pre istotu este pouziva keria a na adware Ad-Aware 2007 :) ja si PC vecsinou zlikvidujem sam (tak raz za 6-9 mesiacov), takze k tomu ziadny virus nepotrebujem, ale tak zas tolko veci co tam mam popchatych to sa cudjem, ze to widli vobec znesu :D
15.4.2008 10:41
cool.user[QUOTE=Pavel Boček;112248]....[/QUOTE]
Mam vistu a sem si temer zcela jist ze mam pc ciste jak detskou prdelku.
15.4.2008 03:03
pegy[QUOTE=cool.user;112556]Mam vistu a sem si temer zcela jist ze mam pc ciste jak detskou prdelku.[/QUOTE]
No ked si clovek da pozor a vie co robi, tak neni ziadny problem. Samozrejme ak niekto otvara kazdu blbost co mu pride na schranku, stahuje cracky/keygeny z kadejakych stranok, pozeram prasaciny :D, tak ma ovela vecsiu sancu, ze si nejaky bordel do PC zanesie a ked toto vie skuseny uzivatel odstranit, nepotrebuje ziadnu ochranu. Ja pouzivam takyto SW len ako poistku a zavireny PC som doma nikdy nemal (iba pri mojej prvej kupe 386, ktora uz zavirena bola :)), aj ked netvrdim, ze sa to stat nemoze... A aj tak pouzivam len free programy, platit by som za to urcite nechcel a ani by som neplatil :)
17.4.2008 12:46
filipek[QUOTE=cool.user;112089]Nejsem amater ;)[/QUOTE]
...a pouziizas to pc len sam alebo aj viacej ludi? Ono ked len ty sam, tak sa este da, ale ak ste aspon 2 alebo viacerii... ;) Ja napriklad viem ze moj brat je cisty antitalent na vsetko ohladom pc, preto musim byt opatrny, kedze ho pouziva aj on.
17.4.2008 12:57
filipek[QUOTE=cool.user;112556]Mam vistu a sem si temer zcela jist ze mam pc ciste jak detskou prdelku.[/QUOTE]

nj, ale aj cista detska prdelka sa niekedy dokaze priam neuveritelne pos...pinit :D
17.4.2008 02:28
cool.user[QUOTE=filipek;113273]...a pouziizas to pc len sam alebo aj viacej ludi? Ono ked len ty sam, tak sa este da, ale ak ste aspon 2 alebo viacerii... ;) Ja napriklad viem ze moj brat je cisty antitalent na vsetko ohladom pc, preto musim byt opatrny, kedze ho pouziva aj on.[/QUOTE]
No schvalne zkus hadat.... :rolleyes:
17.4.2008 02:48
ZoidikAVG - na nic
AVAST - dobrej antivir,ale bere celkem dost HW prostředku což je cítit na pomalejsích strojích.
NOD 32 - plná spokojenost
17.4.2008 03:59
bagspo Norton, Panda, Avast, AVG a kaspersky jsem zacal pred 3 lety pouzivat NOD32 a pouzivam ho dodnes. loni pred novym rokem jsem si zakoupil novou licenci pro 64 bitovou verzi a ta je nesrovnatelna s 32 bitovou, rychlejsi a zere mnooohem min pameti.

NOD32 je opravdu bezkonkurencni AV
19.4.2008 01:23
Pavel Boček[QUOTE=pegy;112630]...[/QUOTE]

Pak to tak v Internetu nemá vypadat, když si i zkušení uživatelé myslí, jak jsou v pohodě, když nebudou nic otvírat :stupid Stále větší procenta důvěryhodných stránek jsou napadena a je změněn jejich kód. Ono to totiž není jen o otvírání, takhle se vyhnete 90 % věcí, ale zbytek se do systému dostane skrz díry v prohlížečích, systému a dalším SW. A tomu neujdete.

Bodejť se pak od začátku roku zase neměly sítě botů zvětšit o desítky % :stupid:thumbdown:mistake:(:runaway
19.4.2008 01:51
cool.user[QUOTE=Pavel Boček;114193]Pak to tak v Internetu nemá vypadat, když si i zkušení uživatelé myslí, [/QUOTE]

Ja si to nemyslim, ja to vim ;)
19.4.2008 02:36
pegy[QUOTE=Pavel Boček;114193]Pak to tak v Internetu nemá vypadat, když si i zkušení uživatelé myslí, jak jsou v pohodě, když nebudou nic otvírat :stupid Stále větší procenta důvěryhodných stránek jsou napadena a je změněn jejich kód. Ono to totiž není jen o otvírání, takhle se vyhnete 90 % věcí, ale zbytek se do systému dostane skrz díry v prohlížečích, systému a dalším SW. A tomu neujdete.

Bodejť se pak od začátku roku zase neměly sítě botů zvětšit o desítky % :stupid:thumbdown:mistake:(:runaway[/QUOTE]
Jasne ze musis instalovat nove update OS/softverov to je dalsia ochrana, ale 90% pouzivatelov klika na kadejake odkazy, otvara maili od bohvie koho, pozera nedoveryhodne stranky... Vo vetcsine pripadov napadnutia PC je bud problem v nezabezpecenom system (nelegalne OS-neupdate, chyby v OS, diery OS...) a medzi klavesnicou a stolickou!!! Nikdy som netvrdil, ze neotvart toto alebo hento, to clovek potom nemoze ist ani na NET, ale tvrdil som neotvarat to o com neviem co by tam mohlo byt, je jasne, ze ked navstivis nejaku schranku a mas dieru v prehliadaci, dakto si stranku upravi na tento sposob utoku, tak ze sa proti tomu tazko brani, pokial si nestiahnes zaplatu/novu verziu browseu ;)
19.4.2008 06:23
PukeyePre mňa má antivírus jediné využitie, a to je kontrola nebezpečného obsahu, ktorý občas sťahujem z internetu.

Som zásadne proti rezidentnej ochrane. Spomaľuje to spúšťanie programov. Jej účel je vyhýbanie sa vírusom, lenže problém vírusov sa dá riešiť aj ich odstránením. Stratégia vyhýbania je podľa mňa overkill (tvrdím to len preto, že som bez rezidentnej ochrany posledné tri roky nemal vírus). Pred pár rokmi som však nejaký mal a odstránenie antivírom alebo kompletnou obnovou systémového disku zaberie maximálne 20 minút.
19.4.2008 09:29
Pavel Boček[QUOTE=Pukeye;114307]...[/QUOTE]

No, nebezpečné kódy dnes a před několika roky jsou zásadní rozdíl. Pokud se ty dnešní uhnízdí v systému, tak už je často pozdě. Valná většina z těch dnes rozšířených se brání detekci antiviry, vyjímka není ani úprava souborů antiviru či jeho kompletní blokace. (Já měl naštěstí odjakživa x64 systém, takže jsem se 90 % kódů vyhnul a když už jsem je chytil, tak se nedokázaly spustit, ale x86 systémy :runaway).

Naopak buďme rádi, že rezidentní štít tu je a dokáže tyto kódy zastavit už při průniku, pak by bylo pozdě...však si pamatuji doby před rezidentními štíty - neznalé trubky rovnalo se reinstall co měsíc, protože se pak s PC nedalo nic dělat.

pegy: jak jsem řekl, je útok a útok...to, co postihuje ostatní, je přímý útok, ale ty můžeš mít klidně PC klidně v síti botů, které dělají DDoS útoky, aniž bys o tom věděl. Jediné štěstí je, že jsou mafiáni většinou hladní a krom toho nainstalují spoustu již viditelného odpadu.

Jinak dobrá ochrana je používat uživatelský účet, alespoń pokud PC sdílíte s neznalejšími uživateli...opravdu hodně věcí to dokáže zarazit. Neaktualizovaných systémů už bych se tak nebál - u XP (alespoň s SP2) - se to nedá aktualizovat přímo, ale automatické aktualizace fungují ! Děkujme MS alesoň za toto !! [SIZE="1"]Jinak by to bylaopravdu katastrofa.[/SIZE]
19.4.2008 09:36
Pukeye[QUOTE=Pavel Boček;114383]No, nebezpečné kódy dnes a před několika roky jsou zásadní rozdíl. Pokud se ty dnešní uhnízdí v systému, tak už je často pozdě. Valná většina z těch dneš rozšířených se brání detekci antiviry, vyjímka není ani úprava souborů antiviru či jeho kompletní blokace.[/QUOTE]
Stále nevidím dôvod, prečo by kompletná obnova systémového disku nemala fungovať. (A zaberie dokonca menej času ako kompletná kontrola a čistenie antivírom.)
19.4.2008 10:06
Pavel BočekNo tak já bych opravdu NERAD přišel o data na systémovém oddílu...přece jen, to jsou ta datam se kterými pracuji denně :stupid
19.4.2008 10:47
PukeyeOK, tak to rozpíšem. Tento spôsob je len pre skúsenejších používateľov (ale to je na tomto fóre takmer každý). Činnosti súvisiace s vírusmi od inštalácie:
[LIST=1]
  • Nainštalovať OS.
  • Nastaviť ho tak, aby všetky spustiteľné programy boli na systémovom disku a všetky užívateľské dáta na inom disku. Návody sú na internete.
  • Spraviť kompletnú zálohu systémového disku.
  • Používať systém bez problémov.
  • Ak sa objaví vírus, obnoviť systémový disk z poslednej zálohy.
  • Po ukončení mesiaca pokračovať krokom 3. Nepotrebné zálohy sa pri nedostatku miesta dajú ľahko zmazať.
  • 19.4.2008 10:59
    Pavel Boček[SIZE="1"]No, já mám data jinde, ale data denní potřeby mám na oddílech se systémem.

Každý svého štěstí strůjcem, já než obměsíc přepisovat systém ze zálohy, raději udělám kompletní reinstall co půl roku a mezi tím si systém dobře ochráním. Odpadají problémy se změnou systému (aktualizace, instalace programů ), HW apod.

Myslím, že mi to vyjde časově lépe (hodina ?), než zálohu pořád aktualizovat (s tím rizikem, že tam navíc zazálohuji humus, když je přece lepší to pořád přepisovat, než si pořídit pořádnou ochranu systému :rolleyes:), co měsíc přepisovat systém atp. No ale už jsme OT :)[/SIZE]
    19.4.2008 11:52
    Pukeye[QUOTE=Pavel Boček;114416]Každý svého štěstí strůjcem, já než obměsíc přepisovat systém ze zálohy, raději udělám kompletní reinstall co půl roku a mezi tím si systém dobře ochráním.[/QUOTE]
    Ja mám vírus ob-rok a v tom bude asi hlavná príčina rozdielov v našich prístupoch.

Riziko zálohovania humusu tu síce je, ale pri rozumnom počte záloh sa dá po odhalení vírusu ľahko vrátiť k tej správnej.
    20.4.2008 12:23
    TrippaxNOD32 a vlastne eset smart security je OK, akurát k tomu ešte dáky soft ktorý ustráži registre :) a je to v "suchu"...
    20.4.2008 12:01
    SamecPTřeba TuneUp Uttilties 2008
    3.5.2008 01:54
    mstejskaAvast
    3.5.2008 04:31
    SamecPNod32 :)
    30.5.2008 08:13
    jardasmidLinux :-)
    30.5.2008 09:09
    AlAhmedTak ja používám Nod32 a su s ním celkem spokojený :)
    1.6.2008 12:26
    noegonczAvast Home ed.. a jsem s nim velmi spokojený !
    2.6.2008 11:01
    aumirekAvast Home a zatim mi stačí
    4.7.2008 03:48
    B3legostPoužívám Avast v kombinaci se Spybotem
    4.7.2008 04:20
    SpedaMěl sem Avast 4.8 a byl sem v celku spokojen ale teť použivám bezkonkureční NOD 32
    4.7.2008 04:39
    HiLowPouzivam jedine NOD32. Obcas v kombinaci s nejakym antispywarem.
    Btw: Vite co znamena, zkratka NOD? N emocnice na O kraji D isku.
    4.7.2008 09:26
    Sikil79NOD32 antivirus + antispyware a firewall ONLINE ARMOR
    7.7.2008 10:49
    MagnattAvast, jsem s ním naprosto spokojený, i když netvrdím, že by byl bez chyb či nejlepší, v kombinaci s Comodem a občasnou prohlídkou ST nemám problémy.
    7.7.2008 10:55
    robkyEset Smart Security - maximálna spokojnosť:thumb
    7.7.2008 11:02
    HiLow[quote=robky;139817]Eset Smart Security - maximálna spokojnosť:thumb[/quote]

Taky spokojenost, nicmene jejich firewall pohorel na testech velice hodne. Ja teda nemam zadny problem, ale spise mam obavy, jestli mam resit FW dalsi strany, nebo to nechat tak.
    7.7.2008 11:08
    robkyZatiaľ som nemal žiadny problém, ak náhodou príde - pravidelná záloha (obnovenie) Acronisom to vyrieši.
    7.7.2008 11:12
    HiLow[quote=robky;139826]Zatiaľ som nemal žiadny problém, ak náhodou príde - pravidelná záloha (obnovenie) Acronisom to vyrieši.[/quote]
    Acronis taky pouzivam a muzu rict, ze uz se mi mockrat hodne hodil. Hodne experimentuju a zaloha ma uz dvakrat zachranila.
    12.8.2008 06:07
    cefallutaky přidám svůj názor .) na všech počítačích v rodině máme již léta Avira AntiVir PE - je to zdarma a par let na zpet to byl jeden z nejlepsich antiviru .) nikdy jsem nemel problem s virem na počálu... a na notasu mam jeste firewall Norton nejakou free licenci...
    tot vse xD
    25.8.2008 06:34
    SpedaNod 32 ESET Smart Security :thumb dost dobrej
    25.8.2008 07:33
    alliens_labsTaké používám Eset Smart security a zatím spokojenost
    25.8.2008 07:52
    MrakoplashAvast!...spolehlivej,nenáročnej,v češtině a zdarma.Pro mne jednička
    25.8.2008 08:11
    JiziiiTed mám Avast
    předtim sem měl eset smart security,(trial) a když sem nahodil avasta tak mi to našlo 3 Trojský koně takže esetu moc nevěřím
    26.8.2008 01:12
    HiLow[quote=Jiziii;155358]Ted mám Avast
    předtim sem měl eset smart security,(trial) a když sem nahodil avasta tak mi to našlo 3 Trojský koně takže esetu moc nevěřím[/quote]

To je prave nesmerodatne.
    Jednou jsem byl na pocitaci, ktery mel Avast, odinstaloval jsem ho a dal NOD32. 1334 problemu, at uz viru, nebo jinych breberek. Ale to byl opravdu extrem.
    Potom jsem byl zase na PC, kde meli zkusebni verzi NODa a chteli Avast, protoze nechteli nic platit. A Avast nasel asi 2 problemy.
    Proste nic neni 100%.
    27.8.2008 03:14
    fanynekTaky přispěju malinko.....
    Na svým kompu v podpisu mám KIS s hodně vysokou úrovní zabezpečení a už dva roky no problem. A co je nejdůležitější..... Kaspersky Lab´s udělali obrovský skok kupředu v přívětivosti k hardwaru a myslím že se jim velice dobře daří mazat "nálepku", že jejich antivir brzdí systém.
    Co mně však dneska docela dostalo..... dělám PC rodičům [SIZE="1"](E5200 na 2,8GHz, 2GB RAM na 880Mhz CL4, GB P35, Asus 8800GT, Samsung F1 320GB SATA II)[/SIZE] a nainstaloval jsem jim tam AVG 8.0 (licenci mají koupenou na dva roky:runaway) a byl jsem až zděšený, jak to ta bestie najednou všechno přibrzdila. Fakt nekecám. Tohle bylo do očí bijící a budu se muset pohrabat v nastavení, abych mu trochu domluvil a nebyl tak nasra.ej.
    27.8.2008 03:41
    jano555Ja momentálne používam Aviru. Predtým som mal Kaspera, s ktorým som bol spokojný, ale teraz nejde s Keriom, tak som ho vymenil.
    28.8.2008 10:13
    fanynek[QUOTE=jano555;155880]Ja momentálne používam Aviru. Predtým som mal Kaspera, s ktorým som bol spokojný, ale teraz nejde s Keriom, tak som ho vymenil.[/QUOTE]

Tak proč nepoužíváš KIS? Ten má firewall zpracovaný velice dobře.
    28.8.2008 11:45
    jano555Pretože si dosť často mením nastavenia a v KIS nastaviť firewall, tak to je umenie.
    28.8.2008 10:25
    MagnattNo vidíte, teď mi došlo, že jsme v tomhle roce nenarazil na další z internetových testů: antivirů, spywarů ( ano vím, dnes už to není tak směrodatné, databáze už nestačí, heurestika také dostává zabrat jsou to nové metody, a proto by to chtělo sofistikovanější testy) a samo FW. Osobně používám COMODO. Mohu říct, že to je jeden z nejlepších a dokonce neplacených, akorát je krapek otravný. Také nechápu proč jejich Memory FW distribuují zvlášť, a tedy že není součástí klasického FW.
    1.1.2009 07:46
    Ivo MašekPoužívám AVIRu, už druhým rokem, a jsem s ní nadmíru spokojen
    http://www.free-av.com/en/download/index.html
    2.1.2009 05:57
    xstreetfighterjedině AVAST, líbí se mi politika společnosti, že home edition je k dispozici zdarma, zatím mě nikdy nezklamal...
    3.1.2009 10:36
    ČárlsPanda a AVG bych vubec neinstaloval
    na prvním místě je Norton internet security 20009
    na 2 Kašperský internet security
    Symatec a Norton je jedna a ta samá firma !!
    Z free Avast a Avira a k tomu je potřeba Firewall Comodo nebo ZoneAlarm
    Jen antivir vás neochrání je potřeba nainstalovat i Firewall pokud používáte jen antivir a nebo nemáte kompletní balík
    Firewall v XP je parodie pokud chytíte vira pustí ven všechno a tím se otevřou zadní vratka pro další brebery
    3.1.2009 11:01
    Honza23Nejdříve jsem používal různé druhy Avastu,pak jsem zkoušel i NOD32 apod.ale vždycky to nebylo úplně ono.Tak jsem si na netu našel plugin do FF pod názvem noScript a od té doby jsem neměl problémy s virama,a taky to bylo velice znát na rychlosti pc,jelikož i když jsem měl windows nainstalovaný třeba už půl roku,tak to stále lítalo jako začátku.Na spyware používám Spyware Terminator a jsem s ním taky spokojen.
    3.1.2009 12:33
    machjaProč tu není avast??
    Používá ho skoro každý koho znám.
    5.1.2009 10:29
    ICEBOSSnetusim, kazdy koho znam pouziva aviru, protoze jsem mu ji tam dal :-D
    5.1.2009 11:10
    EditorPONeda sa jednoznacne povedat, ze ten alebo ten antivir je najlepsi. Ked sledujete testy, tak kazdy mesiac vedie niektory iny.
    Osobne pouzivam Avast a som s nim spokojny. Neotravuje, nezatazuje system ... Licencia pre domace pouzitie je zdarma na 14 mesiacov. Nezavrta sa do systemu tak "neodinstalovatelne" ako niektore ine antiviry ako Symantec, AVG ...
    S virusmi problem nemam, naposledy som preinstalovaval v 7.2007, aj to len kvoli vymene hardwaru.
    Kedze som za routerom, tak som jedno obdobie skusal ist len na windowsackom FW a tiez som nemal problem. Staci mat dobre aktualizovany OS a prehliadac. Avast som nakoniec dal len kvoli tomu, ze obcas pouziva moj PC aj manzelka.
    6.1.2009 03:56
    ČárlsZa routrem a jen Windows firewal ano ale zaleží jak se kdo na netu chová
    a do první brebery kterou chytneš. Taky jistě víš že na routru je Firewall ale jde o to jak ho nastavíš
    a jestli ho vůbec zapneš
    9.1.2009 12:36
    GUGA74Pouzivam AVG 7.5 asem snim spokojeny.Urcite je dobry NOD,Avast..Je na kazdem,ktermu da duveru.Jako doplnek spyware Terminator..
    13.1.2009 04:02
    MagnattTak jsem se rozhodl vyzkoušet a vlastně i přejít na kompletní ochranne balíčky. Zrovna zkouším NIS2009 a jsem velmi spokojen. ESET i AVG znám, též velmi dobré. Ještě jsem neviděl v akci Kašperáka. Tak by mě zajímalo jestli někdo nemáte zkušenosti s tou "novinkou" od Comoda, kdy ke svému velmi dobrému FW připojili i ten antivir? I když mi přijde, že je škoda, že nepřipojili i svůj malware, který chrání před rootkity.
    Také jsem jen na rychlo zkoušel jejich cleaner. Dobrá utilitka, i když z prohlížečů zatím zvládá jen Ex. Spíše mě překvapilo čištění registrů, kdy našel víc jak 500 chyb:eek:, což jsem raději neriskoval, PCTune2009 je osvědčený a tolik chyb ani s kombinací CCleaneru a WCare nenašel nikdy.
    13.1.2009 07:17
    Čárls[QUOTE=Magnatt;206232]Tak jsem se rozhodl vyzkoušet a vlastně i přejít na kompletní ochranne balíčky. Zrovna zkouším NIS2009 a jsem velmi spokojen. ESET i AVG znám, též velmi dobré. Ještě jsem neviděl v akci Kašperáka. Tak by mě zajímalo jestli někdo nemáte zkušenosti s tou "novinkou" od Comoda, kdy ke svému velmi dobrému FW připojili i ten antivir? I když mi přijde, že je škoda, že nepřipojili i svůj malware, který chrání před rootkity.
    Také jsem jen na rychlo zkoušel jejich cleaner. Dobrá utilitka, i když z prohlížečů zatím zvládá jen Ex. Spíše mě překvapilo čištění registrů, kdy našel víc jak 500 chyb:eek:, což jsem raději neriskoval, PCTune2009 je osvědčený a tolik chyb ani s kombinací CCleaneru a WCare nenašel nikdy.[/QUOTE]

Comodo má dobrý firewall ale na antivir a ostatní bych zatím moc nespoléhal
    celý popis dělal kamarád na viry.cz http://viry.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=73650
    Kašperský je dobrý a naleznete ve stejné sekci na viry i popis Osobně mě kašperský moc nesedl a to co se týká firewallu .
    Co se týká AVG nemám ho rád.
    Co se týká čištění registrů špice je WinXP Manager bys jsi pak teprve se divil kolik najde chyb
    Žádný antivir nedokáže stoprocentně ochránit pokud se na webu člověk chová jak.... a kliká na každou blbost . Stále jsou nové viry a bohužel pořád jsou napřed jak sem někde četl vloni poprvé bylo vyvinuto více škodlivých programů jak těch užitečných.
    13.1.2009 07:34
    eraser[QUOTE=Čárls;206323]jak sem někde četl vloni poprvé bylo vyvinuto více škodlivých programů jak těch užitečných.[/QUOTE]Z vývoja malware sa stal biznis, preč sú tie časy, keď nejaký frustrovaný počítačový fanatik napísal deštrukčný vírus.

Nevylučujem, že aj v dnešnej dobe pochádza zopár výtvorov od takýchto "nadšencov", no ide o mizerné percento.
    13.1.2009 09:25
    MagnattTak děkuji za odkaz na "recenzi", vskutku dobrá, zatím zůstanu u NIS, možná si ho i koupím. Koukal jsem i na testy FW u Matouška a nutno říct, že Norton FW si polepšil, nj, kdyby tehdáž odkoupený Sygate celý integrovali, měli by dnes nejlepší FW .:) Ale má zajímavý tichý mód, kdy tě neotravuje s žádnými otázkami. To musím ještě prověřit.
    Jinak jsem zkoušel Vista manager a právě reg clean mě překvapil, asi nejlepší, který jsme potkal. Ale i TuneUp děla rok od roku pokroky, ve verzi 2009 je lepší než býval v 2008. nOstatní moduly mi tam ale neseděli, čištění junked files nebylo špatné, ale chyběla mi podpora Opery a jiných programů, v tom je nejlepší AWC a CCleaner, tam i TuneUp pokulhává, ale snaží se přidávat další podpory. Taky jsem postrádal defragmentaci disku. A v TU mám rád i ten jejich styler pro Okna.
    13.3.2009 02:26
    Letisno hoši sice přispívám trochu pozdě ale prostě sem musim napsat že je to hodně špatna anketa když tady nemáš žadny bežny antiviry..
    Něco jako
    McAfee
    Symantec
    BitDefender
    Panda
    jsem v životě neslyšel a ještě k tomu ti tu chybí Avira a Avast
    Já používám jednoznačně Aviru je zatím nejlepší ze všech AV co sem kdy měl avast stojí za hovno:D
    13.3.2009 02:58
    pas!k[QUOTE=Letis;229219]no hoši sice přispívám trochu pozdě ale prostě sem musim napsat že je to hodně špatna anketa když tady nemáš žadny bežny antiviry..
    Něco jako
    McAfee
    Symantec
    BitDefender
    Panda
    jsem v životě neslyšel a ještě k tomu ti tu chybí Avira a Avast
    Já používám jednoznačně Aviru je zatím nejlepší ze všech AV co sem kdy měl avast stojí za hovno:D[/QUOTE]

J atam teda symantec a mcafee vidim :)
    14.3.2009 12:32
    fanynek[QUOTE=Letis;229219]no hoši sice přispívám trochu pozdě ale prostě sem musim napsat že je to hodně špatna anketa když tady nemáš žadny bežny antiviry..
    Něco jako McAfee, Symantec, BitDefender, Panda, jsem v životě neslyšel a ještě k tomu ti tu chybí Avira a Avast.
    Já používám jednoznačně Aviru je zatím nejlepší ze všech AV co sem kdy měl avast stojí za hovno:D[/QUOTE]

A jakýpak jsou podle tebe ty "běžný antiviry"? :notsure
    14.3.2009 08:17
    Letisjaký jsou běžný rozhodně ne McAfee ,Symantec ,BitDefender a Panda
    A chyběj tam 2 avira a avast si přečtěte můj post pořádně
    15.3.2009 04:46
    metrEyJa pouzivam COMODO antivirus a ten v ankete nie je.
    15.3.2009 05:00
    r34ktor[QUOTE=Letis;229219]Já používám jednoznačně Aviru je zatím nejlepší ze všech AV co sem kdy měl avast stojí za hovno:D[/QUOTE]
    Místo planého křiku by bylo lepší shrnout výhody a nevýhody tebou používaných řešení, na které jsi přišel praxí.

[QUOTE=Letis;229505]A chyběj tam 2 avira a avast si přečtěte můj post pořádně[/QUOTE]
    [QUOTE=metrEy;229778]Ja pouzivam COMODO antivirus a ten v ankete nie je.[/QUOTE]
    Kdybyste si přečetli vlákno od začátku, tak byste věděli, že pro tyto případy je tak kolonka iný . Žádná anketa nemůže postihnout všechna řešení dostupná na trhu. :mistake
    15.3.2009 06:24
    Letisdobře podělím se s avastem se mi vždycky asi po půl roce stal system naprosto nepoužitelným.. neodhalil žadny viry místo toho špatně detekoval soubory neškodné..
    (jinak jsem jako uživatel pro svůj systém nebezpečnej to je mi jasný když furt hledám nějaký cracky ,serial numbery ,hacky na hry a co já vim co ještě)
    A právě avira antivirus mě vždycky včas varuje ,že ten soubor co sem stáh je vir atd.
    15.3.2009 06:47
    r34ktorMůžeš dát příklad nějaké stránky, kde Avast neodhalí virus, nebo vygeneruje false-positive hlášení?
    16.3.2009 04:14
    Letisjelikož avast ted už dlouho nemam tak ne ale co si pamatuju tak nejaky stranky astalavista.box.sk nebo ja fakt nevim jak přesne to bylo tak tam byli jakože cracky a přitom to byli jen viry a avast to neodhalil nahodou sem zase neco hledal a byla tam tahle stranka a avira to odhalila bez problemu ale tou strankou si nejsem jistej možna si to jen pletu
    17.3.2009 02:12
    MartyMcFlyBezkonkurenčně nejlepší zkušenosti mám s řešením Eset Smart Security 3. Jako komplexní řešení na domácí nebo firemní počítač je dle mě naprosto nejlepší, ale problémy může někomu dělat, že existuje jen 30-denní trial verze a pak se musí platit licence na 1 až 2 roky. Dle mě na to co všechno nabízí je asi nejlepší a na tomto osobně nešetřím.

Vím, že mimochodem vyšla nová verze Eset Smart Security 4, ale ještě bohužel jsem se nedsotal k jejímu testování nebo nasazení, ale upřímně doufám, že na tom bude stejně dobře či lépe než verze předcházející. Mimochodem máte tady někdo zkušenost s ESS 4?

Howk.
    17.3.2009 02:18
    pas!kTak avast mozna bezny je ale treba ja ho teda nepovazuji za antivir :)
    12.4.2009 09:07
    Čárls[QUOTE=pas!k;230251]Tak avast mozna bezny je ale treba ja ho teda nepovazuji za antivir :)[/QUOTE]

Mohl by jsi říci důvod proč je rozhodně lepší jak AVG free
    Osobně pokud free tak Avast nebo Aviru a k nim Comodo firewall na který bude brzo v češtině jak psal
    autor češtiny khagaroth http://viry.cz/forum/viewtopic.php?f=3&t=82172
    12.4.2009 09:42
    WenturaAvast je dobrý na domácí PC, který nechceme mít těmi viry zaflákané moc, ale nevadí, když se to všechno zhroutí smaže atd...
    AVG mi mazalo systémové soubory, po následné nutné reinstalaci OS už ho do PC nedám nikdy.

Jsem MAX spokojen s ESS4, docela se mi líbil i nový Kaspersky IS, který upozorňoval i na bezpečnostní díry programů.

Našel jsem ale viry, které ESS neodhalí:
    BACHA, JSOU TO VIRY!!!
    [CODE]http://viry.wu.cz/Win16.Homer.a.rar
    http://viry.wu.cz/Win16.Homer.b.rar
    http://viry.wu.cz/Win16.Homer.c.rar
    http://viry.wu.cz/Win16.Homer.d.rar
    http://viry.wu.cz/Win16.Homer.e.rar
    [/CODE]

To třeba Avast i Kaspersky odhalí
    13.4.2009 06:24
    WenturaJo ještě jsem zkoušel i Norton 360 a McAfee, ale ty pro mě byly strašně nepřehledné, takže jsem se vrátil k ESS 4
    27.6.2009 10:06
    RodriguezNejdřív jsem měl NOD 32 a teď používám Kaspersky internet security. Řekl bych, že Kaspersky je o něco lepší a celkově jsem s ním spokojen.
    28.6.2009 05:41
    Čárls[QUOTE=Wentura;238399]Avast je dobrý na domácí PC, který nechceme mít těmi viry zaflákané moc, ale nevadí, když se to všechno zhroutí smaže atd...
    AVG mi mazalo systémové soubory, po následné nutné reinstalaci OS už ho do PC nedám nikdy.

Jsem MAX spokojen s ESS4, docela se mi líbil i nový Kaspersky IS, který upozorňoval i na bezpečnostní díry programů.

Našel jsem ale viry, které ESS neodhalí:
    BACHA, JSOU TO VIRY!!!
    [CODE]http://viry.wu.czHomer.a.rar
    http://viry.wu.cz/Win16.Ho
    http://viry.wu.cz/Win16.Hom
    http://viry.wu.cz/Win16.Hom
    http://viry.wu.cz/Win16.Ho
    [/CODE]

To třeba Avast i Kaspersky odhalí[/QUOTE]

Jo odhalí ale dávat linky na ostrý viry tak to muže jen blázen to se nedělá:stupid:runaway:angry
    14.7.2009 02:38
    majxikMoje zkušenost s AVG a Avastem jednoznačně hraje pro Avast, pokud je s nějakým dobrým firewallem tak ten systém přežije. I když kvůli častým experimentům reinstaluju systémy tak zhruba 2krát do roka + upgrady HW, takže nemam moc zkušenosti s dlouhodobou životností (a oni se dokáží ty Widle pořadně zanésti častou instalaci a odinstalací). :-) Takže mě tu opravdu chybí ten Avast. :-)

PS: pochlubte se kdo si odzkoušel ty odkazy. :-D
    10.8.2009 04:03
    elGeKoNNOD32 da best. Mám zkušenosti s AVG, AVASTEM, Kasperskym, a mnoha dalšími a NOD32 je po všech ohledech pro mě bezkonkurenčně nejlepší. Dalo by se říct, že když jsem se setkal s nodem, tak se i zdály ostatní konkurenční programy nepoužitelné. Ještě mohu doporučit SUPERAntiSpyware - freeware verze nemá rezidenční ochranu, ale jednorázový scan vycucne každý svinstvo, který NODU projde.
    11.8.2009 09:39
    mkacmarcikTakze najlepsi antivir je podla mna Kaspersky a ak mate ucet v banke Barclays tak ho mate v plnej verzii pre tri pocitace zadarmo. Ak nemate ucet tak skuste Antivir od Aviry ktora ponuka bezplatnu verziu.
    11.8.2009 10:59
    M@rcusNooo, neviem či má zmysel hovoriť že antivirus XY je najlepší. Ten čo je dnes výborný, zajtra môže už byť nanič. Napr. vo firme máme NOD32, som s ním spokojný, ale sú vírusy, ktoré nechytí. A vždy záleží aj od toho, čo po antivire požadujem (častý update, dobrá heuristika, nízke zaťaženie systému ... ) a koľko som ochotný za to zaplatiť.

Kedysi som používal Kaspersky, teraz NOD32, zvedavý som aj na Symantec s tou ich novou heuristikou. Ale ktorý je naj, to si netrúfam povedať.
    11.8.2009 11:43
    Frogmomentalne použivam v prostredi Windows anvitirus Avira, bezplatne riesenie, podla mojho nazoru ide o kvalitnejsie riesenie nez Eset Smart Security
    11.8.2009 12:48
    Marenek[quote=Frog;280622]momentalne použivam v prostredi Windows anvitirus Avira, bezplatne riesenie, podla mojho nazoru ide o kvalitnejsie riesenie nez Eset Smart Security[/quote]

souhlasím a potvrzuju (mám dojem, že znova). jen člověk musí občas odklepnout reklamu na placenou aviru.
    11.8.2009 01:00
    pas!k[quote=Frog;280622]podla mojho nazoru ide o kvalitnejsie riesenie nez Eset Smart Security[/quote] Nejaky konkretni pripad ktery te dovedl k tomuto nazoru?
    12.8.2009 01:14
    ICEBOSSavira neni tak agresivni a otravna, i presto, ze ma reklamu. jinak za sebe hlasuju pro kasperskyho IS, imho fakt povedeny produkt.
    21.8.2009 01:36
    trodasNejlepsim antivirem je 1) linux, a tesne po te je 2) odstraneni IE z Windows.
    Nepouzivam antiviry, protoze je uz aplikaci varianty 2) nepotrebuji a take proto, ze malo-kdy pomuzou proti novym virum bez aktualizace, ktera uz casto byva s virem nemozna. Obcas pomuze projet pocaly pres sit, ale to je tak vse. Myslim, ze nejlepsi antivir je funkcni vlastni mozek :)
    21.8.2009 01:50
    SuprakUž od začátku Avast!
    21.8.2009 04:12
    kevin00[quote=trodas;284362]Nejlepsim antivirem je 1) linux, a tesne po te je 2) odstraneni IE z Windows.
    Nepouzivam antiviry, protoze je uz aplikaci varianty 2) nepotrebuji a take proto, ze malo-kdy pomuzou proti novym virum bez aktualizace, ktera uz casto byva s virem nemozna. Obcas pomuze projet pocaly pres sit, ale to je tak vse. Myslim, ze nejlepsi antivir je funkcni vlastni mozek :)[/quote]

Trodas čteš někdy po sobě ty příspěvky ? Linux není antivir a odstranění IE nezamezí zavirování počítače. Stačí Ti jeden email, obrázek, apod. a ten s IE moc společného nemá :stupid
    1.9.2009 09:59
    pavel_pBtw, jaký je váš názor na AVG 8.5? Proti 7.5 se mi zdá je to obrovský krok vpřed. Hlavně hledání virů na škodlivých stránkách se docela osvědčilo, falešných poplachů je méně a paměťové nároky jsou také podstatně menší. Staré AVG naproti tomu nenašlo skoro nic. Zatímco před rokem jsem tvrdil AVG nikdy více, tak teď nevím, jestli licenci po vypršení na dva roky obnovit, nebo přejít na NODa. Kaspersky se mi také líbí, ale na starší počítače je díky enormním nárokům nevhodný (na pracovní 3GHz P4HT s 1GB RAM nemůžu s počítačem v době, kdy scanuje paralelně 2 7zip archivy skoro dělat)
    1.9.2009 11:05
    SommerAVG 8.5 je určitě oproti minulé verzi velký krok vpřed. Sám jej používám (AVG 8.5 Internet Security) a zatím z něho mám kladný dojem. Líbí se mi detailní možnosti nastavení firewallu, rezidentní štít taky pracuje dobře. Co se hledání dnes už nejenom virů týče, tak se notně posunulo dopředu. Samozřejmě to pořád asi není nejlepší antivir, ale myslím, že je dosti na výši.
    2.9.2009 07:24
    xlukinekOsobně sem dal hlas Nodu, používám ho a sem s ním nadmíru spokojený. Jinak sem vyzkoušel asi všechno možný z neplacených, pak sem si platil AVG, ale přešel sem k Nodu, ten je pro mne bezkonkurenční. Jinak je prawda, že poprok u toho AVG je, nedávno mi propadla licence na druhém PC, a nová verze AVG byla znát. Pohráli si s tím, dá se toho tam spousta nastavit, ale prostě na Nod nemají :-D
    3.9.2009 04:06
    lexxxaAVAST ve free verzi, mel jsem ho uz na prvnim PC, takze asi sila zvyku,jsem s nim spokojen, namam duvod menit,urcite jsou ale i lepsi,to nepopiram:)
    3.9.2009 05:02
    LogoutJá teď dávam na PC volnou verzi aviry. Prudí jednou denně s reklamama při updatu (aspoň člověk ví, že updatovala), jinak nemá žádný omezení, našla zatim všechno co kde bylo a má přijemně malý systémový nároky (teď jsem ho dával na PC s PIV 1.4GHz a 256MB ram, XP prof a no problém).
    21.9.2009 10:04
    maniiaxno zkoušel jsem ruzne veci jako AVG free, avast a podobny. a nakonec sem skončil u plne verze Nodu32 :)
    mam jej pul roku a zatim chytl snad vsechno co mohl
    5.11.2009 11:39
    psychocowboynejlepsi antivir je mozek mezi klavesnici a zidli.. jinak z praxe NOD32, overeno na cca 900 instalacich...
    12.11.2009 02:07
    ICEBOSSTak vcera jsem opravoval jedno P4 2,8GHz, 1GB RAM a AVG9. Uz si ani nepamatuju, kdy jsem naposledy sedel u tak zdechlyho pocitace.

Jinak jsem ted taky servisoval jednomu staremu zakaznikovi pocitac (C2D) s AVASTEM. Jedine, co avast hlasil bylo upozorneni na vyprseni licence... Vzhledem k silnemu podezreni na vyskyt viru jsem avast odinstaloval a nainstaloval AVIRU, ktera nasla 240 zavirovanych souboru 7 ruznymi viry a 8 dalsich malwaru. Spybot pak docistil jeste zbytek (nejaky zaznamy v registrech).