Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vista Nechladi Ntb,pls Help

roxtedy (8)|5.12.2007 14:57
Mam problem s ovladaci pro W VISTA, VISTA asi brani ovladacum grafiky zjistit momentalni teplotu GPU, teplotu mam treba 80C a ventilatorek se nezapne,jak spustim everest ventilatorek se hned rozbehne... a ntb schladi...Problem je v tom ze se mne ventilatorek sam nezapne,co s tim? Zkousel jsem i jiny ovladace a zatim to nepomohlo...ve windows XP jsem mel stejny problem,ale jak jsem pouzil ovladace z podpory tak bylo po problemu...Ovladace z podpory pro VISTU nepomahaji a ventilatorek reaguje vetsinou na everest...Jako kdyby po spusteni everestu zjistila i grafika teplotu GPU a hned se zapne ventilatorek...
tgfh (2985)|5.12.2007 16:17
Po zavření Everestu se ventilátorek stále točí?
O jakou grafiku se jedná?

Než přijdou nové drivery a aktualizace, tak by se to dalo zřejmě vyřešit tak, že by jsis Everest přidal do programů po spuštění a po načtení winu, tedy i Everestu, by jsi ho jednoduše zavřel.

trošku trapas rada :)
Intri (3490)|5.12.2007 16:20
Proč trapas? Lepší, než nic. Zkusil bych ještě programy jako SpeedFan ( doufám, že si to jméno pamatuju dobře ), pro ovládání větráčků všeho možného typu. Třeba jeho běh donutí větrák roztočit.
roxtedy (8)|5.12.2007 16:28
no někdy právě musím everest restartovat, aby se spustil ventilátorek...takže to není řešení..ale i tak díky.Grafiku mám GeForce GO 7600, a notebook Fujitsu Siemens amilo Pi1556,ted jsem zkoušel stáhnout ovladač jako update od Microsoftu a stejně nepomohlo...
Intri (3490)|5.12.2007 16:47
Hmm, tady nevím, co by se s tím dalo dělat. Asi bych napsal mail do jejich servisního střediska, co s tím. Určitě nejsi jediný, kdo tohle řeší.
P@pi (1519)|5.12.2007 19:00
Zkus ten SpeedFan. Tehdá jsem na toto téma napsal takový článeček:

https://www.svethardware.cz/jak-snizit-spotrebu-zvysit-vykon-a-ztisit-notebookpc/15603-3

Třeba ti pomůže ;)
roxtedy (8)|5.12.2007 22:02
v servisním středisku mně řeknou,že je ntb testovaný s XP...ten speedfan je spíš na teplotu CPU,ale ne na GPU...mně se hřeje jen GPU...
xxviktor (406)|5.12.2007 23:02
V biosu nic není?
roxtedy (8)|5.12.2007 23:45
V biosu nejde skoro nic nastavit,je to ntb.Pořád zkouším jiný ovladače,nedalo by se zjistit jestli vista nějak nehlídá senzor GPU?
Intri (3490)|6.12.2007 00:15
Neměla by nic hlídat, větrák by měl být spínaný hardwarově podle teploty čipu. Ale víme, že ne vždycky je to, co by mělo být... Servisním střediskem se nenech odbýt, pokud ti řeknou, že notebook je testován pod XP, klidně jim odvěť, že tě to absolutně nezajímá a že pokud není schopný provozovat Vistu bezchybně, je to důvod k reklamaci a že to do reklamace dáš. Jestliže není notebook schopný bezproblémově pracovat na se standardním operačním systémem, který byl napsaný pro jeho HW, nedá se ten notebook považovat za bezchybný.
bags (232)|6.12.2007 16:22
ve firme mame dva nbooky s vista biz. vetrani funguje bez problemu. jste si jisti, ze to bude OS problem ?

co vyzkouset live distribuci windowsu ? hned byste vedel zda je to SW nebo HW problem ;)
Intri (3490)|6.12.2007 16:27
Live distribuci Windowsu nebo Linuxu? Jestli ses nespletl a máš na mysli Windows, pak bych docela rád, kdybys napsal, kde se dá sehnat. Slyšel jsem jen o nějaké osekané verzi dostupné zdarma pro použítí ve virtuálních PC.
Pavel Boček (4169)|6.12.2007 16:32
[quote=Intri;69181]Live distribuci Windowsu nebo Linuxu? Jestli ses nespletl a máš na mysli Windows, pak bych docela rád, kdybys napsal, kde se dá sehnat. Slyšel jsem jen o nějaké osekané verzi dostupné zdarma pro použítí ve virtuálních PC.[/quote]

Je to OT, ale Chip má věčně návody a SW k vytvoření vlastního XP či už dokonce i Vista lajvka. A to nejen na CD, ale i na Flashce apod. To se dá považovat za "distribuci"...Acer noťasy mají taky často distribuci formou oddílu na disku, ze kterýho se to nainstaluje a spolu s tím i programy integrovaný do systému; přikládají k tomu v případě problémů 4 CD plný nespustitelnejch balíků...tak to aspoň bylo když sem měl naposled Acer :)
Intri (3490)|6.12.2007 16:55
[OT] Aha... To je pro mě úplná novinka, vůbec o tom nevím. Ale na druhou stranu, proč by to nešlo, že... [/OT]

Potíž je ale v tom, že když si vytvoří live DVD z jeho současné Visty, prd mu to pomůže - větrák se mu nejspíš nebude chovat jinak.
bags (232)|6.12.2007 23:28
[quote=Intri;69208]
Potíž je ale v tom, že když si vytvoří live DVD z jeho současné Visty, prd mu to pomůže - větrák se mu nejspíš nebude chovat jinak.[/quote]

nemusi tvorit z primo z jeho visty... staci nekoho nekde pozadat aby mu to udelal do ISO souboru a dal ke stazeni (ale kdo by se s tim paral ze ? a navic posilal nekam ke stazeni :)) lid je linej)

co vyzkouset Bart PE treba by taky pomohlo :) ale je treba opet vyhledat a stahnout.

proc pripadne take nevyzkouset linux live ? a vlastne mozne je vadne cidlo teplotni ? ze tak spatne ukazuje ? nebo nbook vari hodne ? je citit velky teplo po dotyku ?
Intri (3490)|6.12.2007 23:35
Řekl bych, že pokud mu to dělá jedna Vista, není důvod, aby mu to nedělala jiná... Na teplotní čidlo bych to svedl jako první, ale pak nevím, proč to jede v pohodě v XP.
bags (232)|7.12.2007 09:22
no pise, ze v XP mu to delalo taky, ale pak si stahl jakysi ovladac z podpory. Ve vistach to nefacha (predpokladam, ze ma win vista 32bit)

a pokud ma integrovanou grafickou kartu resil bych jeste taky BIOS, a ovladace na motherboard.
navic jaksi jsem nenasel zadne info o HW toho notebooku - nebylo by od veci napsat o jaky kus HW se jedna, ze ano ?