reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Lokalizace

Neregistrovaný (0)|7.12.2007 10:51
Jméno tazatele: Duky

Znění dotazu:
Mám legální verzi Windows XP home anglickou verzi. Jakým způsobem z ní lze udělat českou legální verzi. Lze někde českou lokalizaci stáhnout?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
johny__g (6387)|7.12.2007 11:05
Myslím že tohle nejde. Jaký je problém s tou anglickou verzí, něco nefunguje? Třeba přidat českou klávesnici samozřejmě jde, české fonty též.
Intri (3490)|7.12.2007 11:40
Myslím, že by nebyl nejmenší problém si stáhnout ( nebo nějak sehnat ) českou verzi XP Home a použít na ni původní licenční klíč, který sis koupil. Právně to sice není úplně OK postup, ale když se to vezme logicky, nic nekradeš ani nepodvádíš.
Styryx (351)|7.12.2007 12:47
Nejsem si tím zcela jistej, ale mám takovej dojem, že instalační klíče různých jazykových verzí se liší (tj. nejde použít klíč jedný lokalizace v odlišný lokalizaci). No ale zkusit to můžeš, když si někde seženeš českou ... když to půjde, tak ok, a když to nepude, tak budeš vědět proč. Možná, že to lze nějak obejít (např. mám někde link na postup, jak lze přimět corporate verzi XP aby brala klíč OEM verze), ale jsem línej to hledat :)
Intri (3490)|7.12.2007 12:51
No, i Visty si jsem celkem jistý, že to jde, ale u XP nevím. Je zapotřebí zkusit.
pas!k (3765)|7.12.2007 12:55
Ptal jsem se jednoho znameho ze servisu a ten mi odepsal ze to zkouseli a nektere cisla se chytly a nektere ne .. takze muzes to zkusit ;)
Intri (3490)|7.12.2007 13:53
Jo, to jsem vypozoroval i u Visty. Nemám to absolutně ničím podložené ( je to jen moje domněnka ), ale řekl bych, že Microsoft mění algoritmus pro výpočet klíče každých pár kopií ( = několik desítek, stovek tisíc, třeba milionů, nevím ). Jinak nevím, jak by bylo možné, že některé klíče ze stejných edic systémů nefungují na jiných kopiích atd.
pas!k (3765)|7.12.2007 13:54
Do vist si v pohode muzes lokalizaci dohrat primo do instalacky ;)
Intri (3490)|7.12.2007 14:05
Otázka ale je, jak je to zase z právního hlediska... No, uvidíme, co náš kolega tady, jestli uspěje s českou kopií. Když ne, najdeme mu nějakou češtinu, kterou si může doinstalovat.
pas!k (3765)|7.12.2007 14:07
Ja mluvil o vistach .. u xp bych se do toho rozhodne nepustel :)
Neregistrovaný Duky (0)|8.12.2007 08:10
Původní klíč na české XP se nepodařil. Pro Intri byl bych Ti vděčný za instalační češtinu na XP Home sp2 jestli vůbec existuje. Díky. Duky.
robky (3195)|8.12.2007 22:36
Pokiaľ by ti nevadila napríklad slovenčina - tak inštalácia Slovak LIP (Languague Interface Pack) do anglických XP je bezproblémová.
Pavel Boček (4169)|9.12.2007 01:52
Já mám XP Pro, jsou k tomu jazykový CD. Jenže čeština mi když jsem to jednou zkoušel fungovala jen do restartu, kterej to chtělo hned :thumbdown
pavel_p (993)|9.12.2007 10:24
No jednou se mi povedlo nainstalovat XP Pro CZ a použít klíč originálních francouzkých Windows a aktivace proběhla bez problémů. Pokud nemáš instalační CD tak si ho zkus přepálit nebo stáhnout třeba přes bittorrent/dc. Jestli je to legální nevím, ale žádná překážka (ani aktivace) tomuto postupu nebrání. Pokud existuje language interface pack, tak by měl na anglické xp fungovat (na francouzké nefungoval)
Intri (3490)|9.12.2007 11:27
Legální to není ( je ilegální stahovat i sdílet jakýkoliv autorským zákonem chráněný SW ), ale z morálního hlediska na tom nic závadného není a myslím, že by to policajti neřešili, kdyby na to přišli. Pro ně by bylo směrodatné, že se můžeš prokázat nabytím licence.
Pavel Boček (4169)|10.12.2007 00:56
Přece jen si kupuješ licenci, že. Když ti výrobce potom odmétne vyměnit nosič kvůli opotřebení nebo vadě, tak co dělat než si to "sehnat". Nikdo nebude přece platit za další licenci kvůli CeDku :stupid Je to sice nelegální (nelegální je obcházení ochrany a ta je dneska všude), ale což, rozhodně míň než tahání úplně bez licence :thumb