reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sdílení připojení k Internetu

edenboy (13)|7.12.2007 14:40
Ahoj, koupil jsem si nový notebook s podporou wifi. Vedle toho mám stolní PC s připojením k netu přes síťovou kartu, na kterou je napojený kabelový modem, a s wifi kartou. Chtěl bych, abych prostřednictvím těch dvou wifi karet sdílel připojení k netu, co mám přes tu síťovku. Dočetl jsem se že existují dvě možnosti - add hoc síť nebo sw access point, ale v problematice sítí se moc neorientuju, takže bych uvítal nějaké detaily nebo odkaz na nějaký podrobný návod. Předpokládám, že asi nestačí pouze na stolním PC u síťové karty zaškrnout povolení sdílení připojení k Internetu.

Předem díky za tipy.
johny__g (6387)|7.12.2007 14:46
Stačí zaškrtnout to políčko, nastavit ručně IP adresy (a Gate u toho notebooku, Gate = IP adresa WIFIny u stolního PC) a myslím že to pojede. Kdysi jsem to nastavoval ještě přes normální RJ45 a pochopil jsem to rychle i bez návodu, není to složitý.
eraser (0)|7.12.2007 23:47
Buď využiješ ad-hoc a zdielanie pomocou MS Windows alebo si môžeš kúpiť wifi router, v prípade, že daný modem je i router, tak ti stačí switch a AP, resp. môžeš využiť len AP a oba PC si napojiť cez wifi. :)

A pokiaľ chceš nejaký podrobný popis problematiky, tak pozri na článok DSL/Cable pripojenie a zdieľanie (+wifi).