reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak zamezit bootovaní z periferních zařízení?

tequilla (1015)|7.12.2007 16:37
Máte někdo jinej nápad, jak zakázat bootování z periferií (USB, CD, DVD, ...) kromě vypnutí možností v BIOSu nebo fyzického odpojení příslušných mechanik / portů? Setkal jsem se s tím vejdnom dotazníku a tak mi vrtá hlavou, proč tam byla položená otázka na způsoby a ne jeden způsob (prostě to množný číslo se mi tam nelíbí) :confused:. Navíc otázka byla položena vskutku zajímavě, protože do BIOSu se dostane vlastně každej...do počítače už ne, když je zamklej, ale zase je hodně nepohodlné vše zapojovat a vypojovat. Nemluvím o tom, že zpravidla min. 2 USB stejně člověk nevypojí, protože jsou vyvedeny přímo na základní desce.
tgfh (2985)|7.12.2007 20:58
Snad jsem to pochopil dobře, zahesluj BIOS a nastav v něm boot other devide na disable.

Např. moje oblíbená M2R32-MVP má možnost při zapnutí počítače, ještě před tím než se začne ootovat tak se tě zeptá na heslo.
tequilla (1015)|7.12.2007 21:23
Jasne, bios je jedna z tech dvou moznosti, co jsem zminil. Spis me zajima jestli existuje jeste nejaky jiny udelatko :)
odb (505)|7.12.2007 22:42
iná možnosť ani existovať nebude. BIOS je základ celého, všetko, čo by bolo za BIOSom sa dá obísť nastaveniami v BIOSe. BIOS zabezpečuje tú prú a najzákladnejšiu komunikáciu s HW. BIOS -> basic input-output system)
pavel_p (993)|7.12.2007 22:47
Snad jedině zamezení ve fyzickém přístupu ... opravdu to z principu jinde než v BIOSu být nemůže.
tequilla (1015)|7.12.2007 23:33
Ok, asi jsem hledal zradu tam, kde neni...ted se jdu prokousavat zbytkem z asi 150 otazek :)...
Pavel Boček (4169)|7.12.2007 23:37
No, ale zase v samotným BIOSu je víc voleb. Kromě pozvypínání 1st, 2nd ad. boot device můžeš přímo pozvypínat jednotlivá zařízení, že...
odb (505)|8.12.2007 10:49
[QUOTE=Pavel Boček;69656]No, ale zase v samotným BIOSu je víc voleb. Kromě pozvypínání 1st, 2nd ad. boot device můžeš přímo pozvypínat jednotlivá zařízení, že...[/QUOTE]

je tam viacej volieb a možností ale stále je to len BIOS