reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zachytávání obrazovky do videa

Intri (3490)|7.12.2007 17:25
Tak jsem si dneska nainstalovat CamStudio s tím, že bych pomocí něj chtěl ( co jiného ) zachytit video z obrazovky. Když jsem to zkusil, všechno šlo bez problémů. Kvalita videa mě hodně mile překvapila, plná spokojenost. Co však nechápu je důvod, proč má video jen asi 6 FPS, když se procesor během nahrávání nudí, disk sem tam blikne a v paměťi je půl kapacity volné. Kodek používám Windows Media Video 9, ten se projevil jako nejvýkonnější a poskytl nejvíce FPS. Ostatní byly klidně jen pár setin nad 1 FPSkem.

Neví někdo, prosím, čím to, popř. jak FPS zvýšit na daleko vyšší úroveň ( alespoň 25 FPS )?
Pabler (425)|7.12.2007 18:16
CAMTASIA davnejsie, funguje v pohode len treba vypnut acceleraciu cez D3D, neviem ako sa ta moznost presne volala ...


EDIT:
tak som to nasiel je to tu:
Tools > Options > Capture > Disable Display Acceleration During Capture.
Tu najdes presny popis aj s odhadmi FPS:
[code]http://techsmith.custhelp.com/cgi-bin/techsmith.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=149&p_created=1104251581&p_sid=lQyc1DSi&p_accessibility=0&p_redirect=&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPSZwX3NvcnRfYnk9JnBfZ3JpZHNvcnQ9JnBfcm93X2NudD04MDUmcF9wcm9kcz0mcF9jYXRzPSZwX3B2PSZwX2N2PSZwX3NlYXJjaF90eXBlPWFuc3dlcnMuc2VhcmNoX25sJnBfcGFnZT0x&p_li=&p_topview=1[/code]
Intri (3490)|7.12.2007 18:20
Páni, ta stojí 3 stovky doláčů... Tu nejspíš nebudu moct použít, ale docela by mě zajímalo, co ospravedlňuje tak obrovskou cenu. Tak schválně kouknu.
Pabler (425)|7.12.2007 18:56
Jaj .... som to prekukol, som precital u teba CamStudio ako Camtasia ... pamat sa nezapre ;)
-
Na za skusku nic nedas ...
Intri (3490)|7.12.2007 19:18
Lol, tak to je mazec...:-) Dobrý, no, blahopřeji k takové paměti.:-) Díky za postup, prubnu to a uvidím, jestli to už bude dobré.

EDIT: Hmm, škoda, že moje grafárna nedovoluje změnit nastavení o HW akceleraci. Zkusím pak ještě jednou tu Camtasii, třeba mi pomůže nastavení přímo v ní.

Ale stejně to nechápu. Akcelerace je přece od toho, aby výkon zvyšovala. Jak to, že tady výkon snižuje?
Pabler (425)|8.12.2007 01:25
No pamat myslim moju nie tu v PC ;)
nejak sa mi vybavuje uz pri slove CAM ... cela CAMtasia
----
tiez ma to prekvapilo, no v skutocnosti to spravilo pekny skok v FPS
----
neviem presne v com to je, o tejto problematike toho zatial vela neviem, pride mi to tak ze vdaka primitivnej metode je to schopne lahsie zachytavat, ...
...
overlay prekresluje len to co sa zmenilo tak to teoreticky musi ratat aj s niecim dozadu, teda s tym co sa prekreslit nemalo
....
tu zase neviem o tom zeby Overlay pouzival samostatny OS, ...
viem celkom presne akurat to ze ak HW acc vypnes tak sa ti nepodarí zachytit video, alebo daku hru v akcií ...
camtasiu som potreboval len na vytvorenie niekolko videií "ako nastavit ten a ten irc klient,... zbytocna namaha, aj tak to vacsine nastavujem cez VNC :("
Intri (3490)|8.12.2007 01:28
No jo, já bych právě chtěl natočit video pro prezentační účely, navíc s tím, že by ho někdo mohl označit za komerční, i když by tak v podstatě nesloužilo. Takže hledám nějaký nástroj, se kterým by se to dalo zachytit v dostatečné kvalitě a plynulosti. Ale protože se CamStudio i Camtasia chovají stejně, řekl bych, že budu muset hledat potíže jinde než v aplikacích. Nebo si počkat, až budu zase jednou stavět nějaký výkonnější komp a použít ho, než ho dám budoucímu majiteli.:-)
tgfh (2985)|8.12.2007 10:22
Používám CamStudio, bez jakýchkoliv problémů
Intri (3490)|8.12.2007 11:51
S jakým procesorem?
:::killer::: (11)|11.12.2007 22:22
[QUOTE=Intri;69550]Tak jsem si dneska nainstalovat CamStudio s tím, že bych pomocí něj chtěl ( co jiného ) zachytit video z obrazovky. Když jsem to zkusil, všechno šlo bez problémů. Kvalita videa mě hodně mile překvapila, plná spokojenost. Co však nechápu je důvod, proč má video jen asi 6 FPS, když se procesor během nahrávání nudí, disk sem tam blikne a v paměťi je půl kapacity volné. Kodek používám Windows Media Video 9, ten se projevil jako nejvýkonnější a poskytl nejvíce FPS. Ostatní byly klidně jen pár setin nad 1 FPSkem.

Neví někdo, prosím, čím to, popř. jak FPS zvýšit na daleko vyšší úroveň ( alespoň 25 FPS )?[/QUOTE]

Čau, mám s tímto programem zkušenosti. Měl sem ten samej problém a rozjelo se mi to na 20fps, když sem nastavil kodek na Xvid
Intri (3490)|11.12.2007 22:26
S XviDem mi to dává 6... To mi právě nedochází, kde je brzda, když nic měřeného není vytíženo na maximum?
filky (197)|12.12.2007 11:14
Pokud natacim gamesky tak pouzivam Fraps softik, ale posledni dobou mam dva kompy tak jednoduse pres HW a na druhem kompu mam pusteny virtual dub. :)
Intri (3490)|14.12.2007 01:17
Frapsajz je bohužel placený, to do toho obětovat nechci. To CAMStudio je dobrý program, jednoduchý. Jen je tam potíž s těmi snímky. Stejná potíž, na jakou jsem narazil i s Camtasií, programem za 300 USD. To musí být někde v HW nebo operačním systému ( snažím se to spáchat na Vistě ), ale chtělo by to vědět, kde přesně a jak to odstranit.
johny__g (6387)|14.12.2007 07:44
Možná je to blbost, ale kodeky máš instalované jako součást nějakého balíku nebo jsi je instaloval zvlášť? DivX, Xvid atd....
FAJN-TOM (63)|14.12.2007 22:38
obrazovku do videa zachytávám asi jen ve hrách a na to používám program FRAPS
Intri (3490)|14.12.2007 22:42
[quote=johny__g;71671]Možná je to blbost, ale kodeky máš instalované jako součást nějakého balíku nebo jsi je instaloval zvlášť? DivX, Xvid atd....[/quote]

ty jsem instaloval jak součást Vista Codec Package. Ale zkoušel jsem to i se zvláštním kodekem, který se ke CamStudiu dodává, a stejný výsledek.