reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

320GB 2,5" HDD pro Notebooky

Maximus12 (763)|8.12.2007 12:33
Není tomu tak dávno co se notebooky osazovali hardisky s kapacitou 80GB, v současné době již je většina notebooků z kvalitnější konfigurací osazována disky v rozmezí 120GB a 160GB, které jsou pro uživatele dnes jakýmsi standardem. Samozřejmě leckdo by mohl říci jak pro koho, já se snažím popsat ten případ, kdy přijde člověk a řekne, že chce notebook a chce na něm přehrávat filmy, zahrát si třeba i hru a stahovat. Prostě hovořím o takovém multimediálním notebooku. Ale to jsem trochu moc odbočil od tématu.
Teprve tři firmy přišli na trh s 320GB disky pro notebooky tedy 2,5" disky. Prvními dvěmi firmami byli Western Digital a Hitachi. Tou poslední co poslal na svět své 320GB disky je firma Fujitsu.
Řada disků Fujitsu se má jmenovat MHZ2 BH a všechny disky budou mít rozhraní SATA 3Gb/s, nabídnou 8MB vyrovnávací paměti a jejich plotny se budou otáčet rychlostí 7200 otáček za minutu. Co jsem si pročítal parametrů konkurenčních hardisků od WD a Hitachi tak i tyto hardisky mají srovnatelné parametry jako tato novinka od Fujitsu. Hlavní výhodou Fujitsu ale bude údajně hlavně snížená spotřeba, která by měla být podle údajů od Fujitsu asi 2W ( spotřeba při běžné práci na NTB). Na trh by se tyto hardisky od firmy Fujitsu měli dostat začátkem roku 2008, patrně někdy v jeho prvním čtvrtletí.
Jen dodám, že jsem zatím u nás našel jediný HDD tohoto druhu a to na jednom nejmenovaném internetovém obchodě, jedná se o HDD od WD s názvem Scorpio a kapacitou oněch 320GB, kde je zatím uváděna cena 4000 Kč bez DP.
johny__g (6387)|8.12.2007 12:51
Ještě bych opravil ty 3 GB/s.