Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.

Zobrazit výsledky hlasování: Nejlepší výrobce routerů

Hlasujících
238. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Well Communication

1 0.42%
  • Asus

31 13.03%
  • OvisLink

19 7.98%
  • Level One

0 0%
  • D-Link

38 15.97%
  • ZyXELL

14 5.88%
  • 3Com

6 2.52%
  • Cisco Systems

63 26.47%
  • SMC Networks

4 1.68%
  • Netgear

14 5.88%
  • Linksys

19 7.98%
  • Edimax

8 3.36%
  • Belkin

1 0.42%
  • Jiný

20 8.40%
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 49

Téma: Jaký je podle Vás nejlepší výrobce routerů / nejlepší router?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

No ne moc dobré zkušenosti Well (ačkoliv DSL router začal být po třech letech sám od sebe stabilnější), špatné zkušenosti Planet (padající switch i po výměně), výborné zkušenosti Allied Telesyn .. ale to je řádově jiná cenová kategorie.
    Odpovídat lze po přihlášení

eraser

Citace Původně odesláno od pavel_p Zobrazit příspěvek
    výborné zkušenosti Allied Telesyn .. ale to je řádově jiná cenová kategorie.
    Môžem potvrdiť, v minulosti mi prechádzali rukami desiatky sieťových prvkov od tejto firmy a boli veľmi spoľahlivé, mám pocit, že sme nenarazili na žiadny vadný kus.

Allied Telesis http://www.alliedtelesyn.com
    Naposledy upraveno uživatelem eraser: 05-01-2008 v 18:03

Pravidelný diskutér Avatar uživatele adolfik
    Registrace
    Jun 2007

hmmmm a co Mikrotik

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od eraser Zobrazit příspěvek
    Tiež som volil Cisco, no zase sa nedostaňme do omylu, pretože záleží od nasadenia, ak chce niekto zdieľať internetové pripojenie doma na dvoch PC, tak mu stačí ľubovolný bakelitový router. Samozrejme, je dobré zvoliť overenejšiu značku, avšak použiť Cisco je veľký luxus, to je ako jazdiť na našich cestách na Lamborghini.
    No tak zalezi jaky uzivatele, u nas doma ve dvou neni problem schodit krome cisca cokoli. Proste SOHO routery beru pro nenarocne uzivatele, tem jejich stabilita (no zadnej vydrzi jet bezne), napetovi kriti (usmazi je minimalne k nutnosti restartu kdejaka napetova spicka, vsechny), a hlavne kapacita (realne moc nezvladaj vic nez 500 konekci zaroven ani to zalozeny na tucnacich). Navic jako u vseho je dneska pulka veci jen znacka na OEM vyrobce a i tech par vyrobcu pouziva stejny alespon all in one chip.

I kdyz je pravda, ze ted jedem na necem starym od IBM (mozna ibm preznackovalo neco nekoho jinyho, nevim), ale taky to ma sve slabe chvilky, tak 4 mesice uptime je pro domaci pouziti normalnich lidi dostatecny, ale ja chci techniku co funguje no. A neco co je po ctyrech mesich potreba rucne restartovat nekolik za tyden a pak zas ctyri mesice klidu nepovazuju za spolehlivy.
    Naposledy upraveno uživatelem Loli: 29-02-2008 v 21:41

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

Hral jsem si jednou s ZyXELLem stredni tridy a proti uz nekolikatemu NetGearu co pouzivam doma maji ty lepsi kousky fantasticky detailni nastaveni vcetne treba omezeni kolik vam vase segra muze maximalne sebrat z konektivity, coz by me spasilo kdyz se segra rozhodne nekomu poslat 5MB mp3-jku a zabije nam vsem tak superslaboucky 256k uploadik na pomalu 10 min... (kdyz k tomu bezi eMule - a ze mi bezi 24/7/356 s UL na 10 - 16k tak i na dele)

Cize doma mam NetGear WGR614 a az na kondiky ktery jsem musel vymenit jsem spokojen, snadne nastaveni, 100% spolehlivost v pouzivani a snadnost pouzivani - nicmene mi chybeji advanced nastaveni z lepsich ZyXELLu...

Jinak nesouhlasim s tim, ze s "osvedcenymi znackami nelze slapnout vedle" - NetGear s Tocon kondiky slap SAKRA vedle, viz: http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=14325

66 66 je offline
    Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od qaq Zobrazit příspěvek
    To je otazka, protoze v ankete je uveden cisco a linksys samostatne, tak se hlasuje obtizne... pro bezne domaci pouziti je cisco naprosty nesmysl (nevim, kdo z vas ma doma rack, ve kterem mu prebyva tradicni redundatni cisco reseni, rekneme, ze budete jeste chtit pouzivat treba nejakou VPN feature... takze si pak jeste musite priplatit za crypto IOS... a tady se opravdu pohybujeme v radech desetitisicu korun

Takze jednoduse... pro domaci pouziti je to sumak... ale sympaticke jsou mi vyrobky edimax nebo linksys, pro firemni reseni, at je to cisco, a do velkych datovych exchangi Big Iron (http://www.foundrynet.com/products/e...bi-4-8-15.html)
    Aj ked Cisco kupilo Linksys, ten si ide stale svojou cestou. Produkty Cisco a Linksys nie je mozne porovnavat. Ale aj Cisco vyraba produkty pre domacnosti - napriklad routre rady 800. Sice stoja nieco viac, ale je to Cisco a je tam IOS. Co v Linksys asi nikdy nebude.

eraser

Chcel som si jeden kúsok od Cisco kúpiť, no potom som to však vzdal a radšej som zvolil o 3x lacnejší ADSL wifi router od 3COM, ktorý mi slúži spoľahlivo.

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Já mám za poslední dobu výbornou zkušenost s produkty TP-Link. Jsou až podezřele levné, ale mně doma a u spousty známých chodí už pár měsícu bez jediného problému. Otázkou je, jakou budou mít životnost, nepoužívám je dlouho... Ale když koupíte routřík s WIFinou a 5dbi anténou v ceně pod 600,- tak myslím ,že člověk nemá právo nadávat, ani kdyby se to zařízení dožilo jen těch dvou garantovaných let

Pro náročné aplikace (do firemního sektoru) samozřejmě jedině Cisco

edit: Cisco a nebo Linksys - výborné zkušenosti s obouma.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Osobně mám špatné zkušenosti s wellem (konkrétně tuším PTI-845), měli jsme jich několik a během 1-2 roků snad všechny odešly. Jinak z poslední doby celkem dobré Zyxell a na svou cenu i Ovislink. A případně ještě Asus
    Naposledy upraveno uživatelem mikeb: 31-03-2008 v 12:24

Starousedlík SHW Avatar uživatele crasher.km
    Registrace
    Aug 2007

Osobně propaguju značku Straight sem s ní velice spokojený Jen kdyby měla USB vstup

Nováček Avatar uživatele KoumakCNX
    Registrace
    Aug 2007

Myslim ze zalezi na vyuziti. Domu, kde mam par kompu bych Cisco nekupoval. Je to zbytecny. Navic kdyz se podivam na levnejsi zalezitosti typu Asus, Zyxel... tak myslim ze jejich sprava je pro zacatecnika jednodussi. Na druhou stranu v IOSu se toho da udelat mrte, takze Cisco rulezz xDD

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Tak pánové pomalu přecházím. Teď už je mým favoritem jen a jen RouterBoard od Mikrotiku :-)

Nováček
    Registrace
    May 2008

Tez se klonim k mikrotiku (RB+ROS) je opravdu za pakatel . Pro domaci pouziti ovsem doporucuju pouzivat nejake jednoduche routery, Mikrotik a jim podobne jsou spise pro lidi kteri se o site zajimaji .

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Trippax
    Registrace
    Jun 2006

ja mám zatiaľ dobré skúsenosti s Edimax-mi... ale faktom je že niekedy nieje podstatná ani tak značka ako ten ktorý výrobok.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od Fangcz Zobrazit příspěvek
    Tez se klonim k mikrotiku (RB+ROS) je opravdu za pakatel . Pro domaci pouziti ovsem doporucuju pouzivat nejake jednoduche routery, Mikrotik a jim podobne jsou spise pro lidi kteri se o site zajimaji .
    To máš pravdu. S ohledem na nastavení a složitost konfigurace je pro lidi, kteří chtějí router využít pouze k jednoduchému přístupu na internet vhodnější využít opravdu nějaký klasický router, AP či DSL modem.

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Který výrobce počítačových zdrojů je nejlepší?
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 18-02-2012, 20:52
  2. Který výrobce PC skříní je nejlepší?
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 15-10-2011, 23:55
  3. Kterého výrobce MB preferujete? Nejlepší technologie?
    Od Petr S. v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 83
    Poslední příspěvek: 07-06-2010, 15:20
  4. Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 03-09-2007, 17:24
  5. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 29-10-2006, 19:31