Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.

Zobrazit výsledky hlasování: Nejlepší výrobce routerů

Hlasujících
237. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Well Communication

1 0.42%
  • Asus

31 13.08%
  • OvisLink

19 8.02%
  • Level One

0 0%
  • D-Link

38 16.03%
  • ZyXELL

14 5.91%
  • 3Com

6 2.53%
  • Cisco Systems

62 26.16%
  • SMC Networks

4 1.69%
  • Netgear

14 5.91%
  • Linksys

19 8.02%
  • Edimax

8 3.38%
  • Belkin

1 0.42%
  • Jiný

20 8.44%
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 49

Téma: Jaký je podle Vás nejlepší výrobce routerů / nejlepší router?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Kteří výrobci routerů jsou podle Vás nejlepší a proč? Oceňujete více stabilitu a kvalitu signálu nebo funkce routeru? Který router je podle Vás nejlepší? Jaké jsou Vaše zkušenosti?

EDIT: Osobně si myslím, že tolik nezáleží na značce, ale přímo na konkrétním výrobku. S ověřenými značkami asi nelze šlápnout vedle...

EDIT2: Co si myslíte o značce CC&C, máte od nich někdo routřík?
    Naposledy upraveno uživatelem Petr S.: 08-12-2007 v 15:51
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Těžko říct, ono je těžké porovnávat firmy a jejich výrobky. Jsou firmy vyrábějící síťové prvky v obrovském množství a za nízkou cenu pro domací použití a firmy co se soustředí na podniková řešení a výrobky se nedají porovnávat jak funkcemi, tak cenou. Myslím, že se tu půlka lidí bude podivovat nad tím k čemu takový switch může mít vlastní ip, webové rozhraní, management, co jsou VLANy, že u switchů může být monitorován provoz na jednotlivých portech přes SNMP apod. a pár lidí si nedokáže představit, jak bez toho najít v síti konflikt IP adres nebo červa zahlcujícího linku.
    Při výběru domů je tak dobré se podívat co zařízení umí, jestli dostačuje a pokud padne jednou za měsíc, tak to není zas nějaká katastrofa. Hlasuje se pěkně blbě, protože má asi málokdo zkušenosti s víc než jednou nebo dvěma značkami.
    Btw, nebyl náhodou Linksys požrán Ciscem?
    Naposledy upraveno uživatelem pavel_p: 08-12-2007 v 16:36

Pravidelný diskutér Avatar uživatele a8nr
    Registrace
    May 2006

Linksys byl požrán Ciscem už hodně dávno, jako SOHO značka se snad teď měl rušit, ale zatím je ticho po pěšině.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Weslo
    Registrace
    May 2006

pokud myslíš opravdu router tak určitě Cisco - na DSL jsou výborné produkty firmy Zyxell.Naopak se vyhýbám výrobkům firem Well a Asus

Obyvatel SHW
    Registrace
    Nov 2007

Jednoznacne CISCO, clovek si kapanek priplati, ale vyplatí sa ...

eraser

Tiež som volil Cisco, no zase sa nedostaňme do omylu, pretože záleží od nasadenia, ak chce niekto zdieľať internetové pripojenie doma na dvoch PC, tak mu stačí ľubovolný bakelitový router. Samozrejme, je dobré zvoliť overenejšiu značku, avšak použiť Cisco je veľký luxus, to je ako jazdiť na našich cestách na Lamborghini.

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Neřeknu kdo je nejlepší, ale rozhodně bych nešel do D-LINKu. Když je nějaká firma schopná vytvořit DSL 362T, tak se o ní nedá myslet nic pěknýho teď mám nějakej OEM Tenda Soho Router a za tu cenu
    (700) skvělej padá jen s DC

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od Weslo Zobrazit příspěvek
    Naopak se vyhýbám výrobkům firem Well a Asus
    Proč se jim vyhýbáš? Nějaké špatné zkušenosti?

Jinak já mám teď tento Zcomax WA-2204B a jsem s ním celkem spokojen. Pouze nevím, kdo ho vlastně vyrobil, protože naprosto stejný router se dá sehnat i pod hlavičkou CC&C.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Estez
    Registrace
    May 2007

Já mám dobré zkušenosti se značkou NetGear a Ovislink. Ale vždy to bylo jen pár kusů, takže globálně se to posuzuje obtížně.
    U Netgearu bych vyzdvihnul propracované rozhraní a ovládání, u Ovislinku se mi zase líbí jednoduchost a srozumitelnost.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Já mám osobní zkušenosti se SMC, Linksys a Asus.

SMS - používal jsem kabelový router, nějaký low-end, ale neměl jsem s ním problémy. Nebylo na něm moc co zkazit, uměl routovat a natovat
    Linksys - používal jsem WRTP54G, skvělá mašinka, i když pokud jde o firmware mohl by být odladěnější. Sem tam se projevila nestabilita.
    Asus - teď mám WL500gP a jsem nejspokojenější. Oficiální firmware sice nic moc, ale alternativní firmware jsou špičkové, navíc po hardwarové stránce není v této cenové relaci co vytknout.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Weslo
    Registrace
    May 2006

Petr S.ano mám - setkal jsem se poměrně s velkým vzorkem jejich DSL produktů a musím říct že rozběhnout zatuhnutý router(hlavně ty starší)ASUS je práce pro vraha.Welly mají zase tak nah*vno FW - polovina věcí nefunguje i když se to tváří že je to OK a polovina nefunguje vůbec.

Zlatý Zyxell - to člověk jednou nastaví a zapomene že ho má.Po posledním update FW pro můj D-link nemám problém ani s touto firmou - i když je pravda že původní FW pro 362T byl děs a že to že router zatuhne po 24 hodinách nepřetržitého provozu je taky dost na nic.Nicméně to aspoň narozdíl od Wellu a Asusu řeší.

Starousedlík SHW Avatar uživatele first.indian
    Registrace
    Jul 2006

Nejlepsi zkusenosti mam s SMC.

qaq qaq je offline
    Nováček Avatar uživatele qaq
    Registrace
    May 2006

To je otazka, protoze v ankete je uveden cisco a linksys samostatne, tak se hlasuje obtizne... pro bezne domaci pouziti je cisco naprosty nesmysl (nevim, kdo z vas ma doma rack, ve kterem mu prebyva tradicni redundatni cisco reseni, rekneme, ze budete jeste chtit pouzivat treba nejakou VPN feature... takze si pak jeste musite priplatit za crypto IOS... a tady se opravdu pohybujeme v radech desetitisicu korun

Takze jednoduse... pro domaci pouziti je to sumak... ale sympaticke jsou mi vyrobky edimax nebo linksys, pro firemni reseni, at je to cisco, a do velkych datovych exchangi Big Iron (http://www.foundrynet.com/products/e...bi-4-8-15.html)

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Presne .. proto jsem taky dal linksys

Nováček Avatar uživatele RoSi™
    Registrace
    Dec 2007

Ja som sa dlhe dni nevedel rozhodnut pre jeden, skusil som ich viac : Netgear, D-Link, ASUS, Linksys (ten sam od seba odisiel do vecnych lovist (WRT54GSv4)). Nakoniec som sa rozhodol pre Mikrotik 532A + D-Link ADSL2+ modem a neviem si vynachvalit. Stabilita a spokojnost, i ked za vyssiu cenu.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Který výrobce počítačových zdrojů je nejlepší?
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 18-02-2012, 20:52
  2. Který výrobce PC skříní je nejlepší?
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 15-10-2011, 23:55
  3. Kterého výrobce MB preferujete? Nejlepší technologie?
    Od Petr S. v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 83
    Poslední příspěvek: 07-06-2010, 15:20
  4. Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 03-09-2007, 17:24
  5. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 29-10-2006, 19:31