Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Nejrychlejší 486 notebook

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Tak jsem si konečně plně zprovoznil jeden starý notebook. Je od firmy Chicony, typ NB5. Na webu jsem o něm nic moc nenašel, jen to že existoval. Konfigurace je následovná:

CPU: AMD 5x86 PR75 na 133 MHz
    RAM: 8 MB :-(
    Disk: WD 512 MB
    FDD: 3,5" 1,44 MB
    Grafika: Chips and Technology 1 MB
    Zvukovka myslím ESS
    Displej mono, 640 x 480, celkem v pohodě na svoje stáří
    2 x PCMCIA slot
    mrtvá baterka NiMH

Na notebooku celkem dobře chodí Win 95 OSR2. Notebook byl vyroben asi v roce 1995.

Odpovídat lze po přihlášení

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Hele, co je tam za RAMky...? Nějaký tu mám, třeba bych ti s tím helpnul

Registrace
    Sep 2007

Ramka je to pod chybějícím krytem uprostřed, vedle CPU. Jsou to dva moduly po 4 MB, spojují se pomocí těch konektorů co mají na sobě a celé se to zastrčí do desky. Teoreticky by jich takhle šlo spojovat víc, akorát by to pak trčelo ven. Nikdy jsem podobnou paměť neviděl.

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    Ramka je to pod chybějícím krytem uprostřed, vedle CPU. Jsou to dva moduly po 4 MB, spojují se pomocí těch konektorů co mají na sobě a celé se to zastrčí do desky. Teoreticky by jich takhle šlo spojovat víc, akorát by to pak trčelo ven. Nikdy jsem podobnou paměť neviděl.
    Mám tmavej monitor, tak jsem si toho nevšim Ale stejně není moc vidět...zkusil bys detailnější foto...?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Krásný. Asi se ho nechceš zbavit, že?:-)

Registrace
    Sep 2007

P.B.: zkusím to vyfotit líp, jak bude chvíle

Intri: Nějak na něm nelpím, mě stačí že sem ho zprovoznil. Má ale jednu vadu - pájel jsem na něj tlačítko na zapínání, a asi je trochu nakřivo, takže občas se s tím vypínačem musí "zakvrdlat" aby se zapnul. Pájení mi moc nejde. Pokud by jsi měl zájem tak bych ho i prodal, ale zadarmo asi ne. Sehnání adaptéru a nějakých dílů mě stálo přesně 225 Kč. Mám k němu i náhradní displej (komplet s plasty) + nějaký další věci.

Registrace
    Sep 2007

No, pokud by se ti podařilo jej líp nafotit, myslím, že by mi to celkem pomohlo k rozmyšlení. Potíž je, že jsem teď dal 1100 za noťas z 89., tak bych teď docela nerad dával další peníze za další starý noťas. Ale když se zadaří, přijdou mi další peníze a pak by se klidně vidělo. Rozhodně ho ale nevyhazuj, jestli o to můžu požádat.

Registrace
    Sep 2007

Vyhazovat ho určitě nebudu, a jestli se mi tu bude válet ještě týden nebo půl roku je mi celkem šumák, takže až budeš chtít, ozvi se.
    BTW z roku 89? Co je to zač? Někde jsi psal něco o Toshibě, to je ona? (anebo se mi to motá, nevím ..)

Registrace
    Sep 2007

:-) Motá, tenhle je značky Bondwell. Ta Toshiba je 87. Ještě ho nemám doma, ale očekávám, že ten Bondwell bude mix mezi posledně zrecenzovaným notebookem ( tou 386kou ) a Toshibou. Má ještě krapet větší rozměry ( patří mezi highscreen noťasy ), ale měl by být už znatelně menší a lehčí. Uvidím, až mě chytne chuť, sepíšu recenze na oba tři notebooky.:-) Compaq, Bondwell a Toshibu. Jen čekám na ten útok chuti.

Podobná témata

1. Kdo má nejrychlejší výpočet?
    Od hladas94 v sekci Benchmarky a diagnostika
    Reakcí: 59
    Poslední příspěvek: 02-04-2016, 14:19
  2. Nejrychlejší a zároveň nejpomalejší AthlonXP :-)
    Od scratchy27 v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 06-01-2009, 14:50
  3. Flash disky: Kdo má nejrychlejší USB Flash DISK???
    Od SCEVA v sekci Flash disky, pam. karty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 25-12-2008, 00:16