reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Nastavení graf.karty v BIOSu

Neregistrovaný (0)|8.12.2007 17:47
Jméno tazatele: JN

Znění dotazu:
Prosím o radu. Do PC PIII jsem instaloval do AGP slotu grafickou kartu RIVA TNT 32MB. Instalace zdá se proběhla úspěšně, z XP se natáhnul ovladač, v systému se zobrazuje, že zařízení pracuje správně. Ale problém je v BIOSu, při spuštění se zobrazuje chybová hláška "2462 Configuration change has occurred" , bootování se přeruší a otevře se okno BIOSu s požadavkem na aktualizaci velikosti paměti video adaptéru, kde je nastaveno 4096kB. Jenže v BIOSu není možno tuhle hodnotu změnit, poradí mi někdo jak na to?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
PC originál sestava IBM 300GL, mod. 6563-T2G, konfigurace PIII 600MHz, 128 MB RAM 133 MHz, Win XP.
Intri (3490)|8.12.2007 17:51
To vypadá na konfilkt s integrovanou grafikou. Někde v BIOSu bude určitě možnost ji vypnout, resp. nastavit AGP grafiku jako defaultní.
Neregistrovaný (0)|8.12.2007 18:58
Díky za odpověď, ale v AGP slotu byla předtím už nainstalovaná 8MB karta, s tou žádný konflikt nebyl, až po její výměně za 32MB. V BIOSu je nastavený slot AGP, tak v čem by ten konflikt mohl být? JN
Intri (3490)|8.12.2007 19:53
Tak v tom už neporadím. Třeba má s danou kartu problém tvůj BIOS ( může být už starý ), update BIOSu by mohl pomoct. Ale s tím ti poradí už spíš někdo jiný, osobně jsem BIOS nikdy neupdatoval.
Neregistrovaný (0)|8.12.2007 21:41
V tom je právě podstata mojí otázky. Ten problém je v BIOSu, a sice nedokážu přenastavit ten parametr z 4096kB na 32MB. V tom je podle mě ten konflikt. Jenže tenhle bios vůbec neznám, není to klasický AWARD a nedá se v něm ani např. nastavit bootovací frekvence. Označení verze BIOSu je PJKT31AUK, výrobce neznámý - snad IBM, když je instalovaný v originální sestavě PC IBM...?
JN
Pavel Boček (4169)|8.12.2007 21:47
Pokud to má integrovanou grafiku, tak vypnout, to nastavení AGP je IMO jen nastavení kde to má prvně hledat grafiku. BIOS tipuju na Phoenix, no každopádně je to zase jedna z těch škatulí (IBM), takže tam bude ořezaná deska a ořezanej BIOS...mrkni po stránkách IBM ale těžko něco najdeš. Jestli se ti chce, nafoť BIOS, ať sme moudřejší :)
robky (3195)|8.12.2007 22:31
A nedá sa v tom BIOS-e nastaviť ani z 4096kB na 0 (nula)kB? Tak sa u niektorých dosiek vypína integrovaná grafika - to len taký pokus odo mňa.