reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tel. signál vzduchem Wi-Fi

P@pi (1519)|9.12.2007 16:10
Zdravim,
má někdo nápad jak bezdrátově přenést telefonní signál za nízkou cenu pomocí Wi-Fi? Lze to vůbec?

Máme kancelář, kde jsou dva PC, notebook a přípojka na telefon/DSL. Chtěl jsem to udělat bezdrátově, ale problém je, že bych i k nejzadnějšímu PC musel zahat telefonní kabel a v tom případě Wi-Fi postrádá smysl (lišty se musí udělat, takže se pak snadno natáhne i Ethernet).

No asi to je šílenost, ale třeba někdo bude mít spolehlivé řešení v normální cenové hladině.
Intri (3490)|9.12.2007 17:27
Nedalo by se to vyřešit nějakým softwarem ( podobným jako Skype, akorát schopným pracovat (i) v lokální síti )? Sice žádný takový SW nemám ( nikdy jsem takový nehledal ), ale něco by k dispozici být mělo.
Lax (97)|9.12.2007 20:20
Co zkusit VoIP? To by asi šlo řešit za pomocí WiFi
Aisicek (54)|9.12.2007 23:18
Ha-Vel, VOIPEX, 802.11 atd. Staci si aktivovat VoIP na baze protokolu SIP. Po aktivacii dostanes normalne pevnolinkove telefonne cislo. Potom mozes hovory uskutocnovat cez PC (X-Lite napriklad) alebo ak chces mat v ruke telefon tak si vyber Siemes Gigaget C 450 IP alebo C455 IP alebo S450IP. Uvedene modely s IP maju normalny ethernetovy port takze to funguje aj nezavisle od PC a tvari sa to ako klasicky telefon. :)
Ak to pripojis k AP, tak mas telefonnu linku a je to cez WiFi :)
tequilla (1015)|10.12.2007 08:28
Jak daleko od sebe jsou ty kompy? Neslo by to jednoduse vyresit pouze tim, ze by se koupily klasicky bezdratovy telefony (otazka asi 600,- a vic)? Pripadne se da koupit set jedne zakladny a par bezdrataku, ktery se na tu zakladnu zaregistruji. Zadny sr*ni :).
P@pi (1519)|10.12.2007 10:27
A co FAX? ;)

Navíc je tady nutnost zachování telefonního čísla od O2.
Huncut (56)|10.12.2007 10:56
Jediné řešení které mě napadá je VOIP. Přenositelnost by teoreticky neměla být problém ani u pevných/voip linek. Ale v praxi jsem to nezkoušel, takže těžko soudit jaké by s tím byly peripetie a kolik by to stálo. Faxovat lze i přes VOIP, informujte se ale nejdříve u konkrétního poskytovatele, případně u uživatelů.

Já voip používám a jsem s ním spokojený. Je ale nutno upozornit, že VIOP (z principu) nikdy nebude tak spolehlivý jako pevná telefonní linka přes kabel.
pas!k (3765)|10.12.2007 11:00
Kdyby tam bylo nejaky mfc zarizeni s podporou faxovani z pc tak by to problem nebyl pres tu wifinu :) Tady mame jeden fax a posila pres nej cela firma a pracoviste jsou od sebe vzdalene desitky metru. Telefony bych resil stejne jako tequila .. sada s dvemi zakladnami a dvouma sluchatka se da poridit kolem 1000kc
Aisicek (54)|11.12.2007 07:57
Faxovanie nie je problem. Neviem teraz z hlavy ktory, ale nejaky z VoIP operatorov ponuka aj fax a prijate stranky posiela mailom ako obrazky
P@pi (1519)|11.12.2007 09:05
Díky za tipy. Táta se nakonec rozhodl k bezproblémovějšímu a levnějšímu drátovému způsobu. V každém případě díky za info, o němž jsem neměl tušení :thumb.