reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Černá obrazovka po zapnutí

zaklinac3 (1)|10.12.2007 18:07
Zdravím, potřeboval bych menší radu. Při zapnuti pc se mi nerozsvítí monitor, ale počítač bez problému běží- zkoušel sem vyměnit grafiku, vymenil sem i zdroj, ale nic nepomohlo. Nevíte v čem byy mohl být problém?v základní desce? nebo v ramkach? či v procesoru?monitor je funkční takze ním to není. díky za radu Halámka
husky14 (4214)|10.12.2007 18:43
Jestli pocitac bezi, tzn. ze treba slysis prihlasovaci zvuk winu, tak to neni procesorem ani ramkama....

Zkus monitor prepojit do druhyho vystupu na grafice. Zkus jinej kabel.

A napis sem celou sestavu, at vime, o cem se mluvi....
:::killer::: (11)|11.12.2007 14:20
[QUOTE=zaklinac3;70455]Zdravím, potřeboval bych menší radu. Při zapnuti pc se mi nerozsvítí monitor, ale počítač bez problému běží- zkoušel sem vyměnit grafiku, vymenil sem i zdroj, ale nic nepomohlo. Nevíte v čem byy mohl být problém?v základní desce? nebo v ramkach? či v procesoru?monitor je funkční takze ním to není. díky za radu Halámka[/QUOTE]

AHoj, taky sem měl tento problém. Pokud ti PC normálně načítá win a přihlásí se, tak bude problém v grafice. V mým případě stačilo vytáhnout grafiku a zasunout ji zpět. Jednou se mi také stalo, že sem musel zapojit jinou grafiku, nabootovat s ní, pak to vypnout a zkusit to znovu na mé a jelo to. Pokud ti nenačítá systém, problém bude buď v CPU, bo RAM....4astým problémem bývá málo pasty na CPU, kolikrát se mi stalo, že mi kvuli tomu pc nenaběh....
Zoidik (1405)|11.12.2007 14:25
no pokud se nerožne, tak je dobrý ho zapnout. Ne dělam si prdel.... Párkrát jsem měl problém vubec nějak rozjet komp a pokud jsem vytahl grafiku, tak odmital naběhnout... ale každej ma jiny zkušenosti. Přikláněl bych se k vytažení grafiky, vyčištění sběrnice a pak zkusit znovu
pas!k (3765)|11.12.2007 14:40
Profoukej poradne konektory od monitoru a na grafice ..ten monitor si zkousel jinde?
MikeM (3)|25.1.2008 10:30
Ahoj, koupil jsem uplne novy PC, nechal jsem si jej slozit a pry byl otestovan. Nicmene kdyz k nemu pripojim LCD, tak se roztoci vetraky a HDD, ale LCD pise, ze je bez signalu. Grafiku jsem zkousel vyndat a znova zasunout, odpojit HDD, vyndat a znova zasunout pameti, ale porad nic, LCD je porad bez signalu. Kabely napajeni jsem kontroloval. Nepada vas neco co s tim ?

Sestava: MB Gigabyte DS3R, CPU E8200, ATI HD2600Pro Sapphire OC, Zdroj Seasonic 400W, LCD Samsung 223BW.
pas!k (3765)|25.1.2008 12:10
Zkusil si oba dvi konektory na te grafice? Kdyz zapnes bedny slisi zvuk ktery signalizuje nabehniti windows? Co znamena byl pry testovan?
Petr S. (1220)|25.1.2008 12:19
A dřív Ti to běželo?

Zkusil bych ještě resetnout Bios...
MikeM (3)|25.1.2008 12:33
bohuzel jsem zkusil vsechno, oba DVI, zkusil i redukci na D-SUB, zkusil i pripojit na start CRT monitor, vyndat grafiku a zapojit starou PCI, reset BIOSu, ale nic. Zkusil jsem tam dat boot CD jestli to bude neco delat, ale pripada mi, ze bud je ten BIOS cely nejaky divny a vubec to nenabehne nebo deska. Ten PC je uplne novy, nic na nem neni. Jedine bych mohl zkusit tam pripojit stary ATA HDD se systemem, ale ani nevim jak by to bootovalo.
Asi mi bohuzel nezbyde nez to zabalit a poslat zpet na reklamaci.
johny__g (6387)|25.1.2008 12:43
Reklamace bude asi nejlepší. Pokud se to nechytne ani s PCI grafikou, tak bude v háji deska nebo CPU. Pravděpodobnější by byla deska, ale pokud nemáš možnost zkoušet komponenty jinde tak to dones na reklamaci a popiš jim to stejně jako tady.
Zoidik (1405)|25.1.2008 13:00
mohl by byt i na kabel v prčicích.... blbě zapojenej, nebo nějakej drátek nazapojenej vubec.
MikeM (3)|1.2.2008 21:17
Tak jsem to poslal na reklamaci, vadna deska. Bohuzel mi puvodne tvrdili, ze to testovali, tak me takovato zasadni zavada ani nenapadla. diky za pomoc.
Petr S. (1220)|1.2.2008 21:53
To jsou zmetci, pěkně se chovají k zákazníkům. Takhle Ti kecat :hmm
spydy (9)|2.2.2008 09:25
No ja mam rovnaky problem. Mam integrovanu grafiku na doske. Kupil som si Radeona do PCie. Po zalozeni grafiky mi zapol PC, ale ziaden obraz. Tak som ju vybral spustil este raz PC a to ist, uz nenabehol. Len na LCDcku bol no signal. Tento stav mam doteraz. Vie mi niekto s tym pomoct?
Petr S. (1220)|2.2.2008 10:49
Zkoušel jsi resetovat bios? Třeba se po vložení PCIE grafiky ta integrovaná automaticky vypnula (zatím jsem sice žádnou takovou desku, která by to zvládla neviděl, ale třeba je to možné... Zatím jsem se setkal pouze s tím, že při výskytu mnoha chyb při přenosu se automaticky vypnul blokový přenos dat a komp se neskutečně zpomalil...
spydy (9)|2.2.2008 11:35
Ano CMOS som resetol, ale bez vysledku. Vzdy po spusteni PC je cierna obrazovka - no signal. Ci je to pripojene na DVI v externej grafike, alebo v intergrovanej normal VGA.
Petr S. (1220)|2.2.2008 11:40
Budeme pokračovat ve tom druhém speciálním tématu, ne?

Ať to nemáme tak roztahané ;)
spydy (9)|2.2.2008 12:24
Dobre, suhlasim.