reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: Nový HDD do notesu

Neregistrovaný (0)|10.12.2007 21:50
Jméno tazatele: Nero_cz

Znění dotazu:
Zdrávím, koupil jsem si do sveho starsiho notesu novy HDD a notes se ani nerozjede, bios ho detekuje, ale nakonec stejne zahlasi ze disk nebyl nalezen. Puvodni disk ktery v nem byl je 20GB toshiba se 4200 otackami, ktery jsem chtel nahradit 120GB westernem ktery ma 5400 o/s. je nejaka sence ze by se mi to mohlo rozjet? cim by to mohlo byt?
diky za kazdy prispevek.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Notebook ACER Travelmate 630, 1.6GHz Pentium M, 20GB HDD, 1GB RAM.
Intri (3490)|10.12.2007 21:59
Zkus trochu detailněji popsat problém. Je v BIOSu udána správná velikost disku? Jaký OS, jak nainstalovaný ( jestli vůbec )? Jak jsi k tomu OS přišel?
Nero_cz (0)|10.12.2007 22:16
s OS to nema nic spolecneho protoze se to nedostane ani do faze bootovani, bios detekuje spravny disk, velikost proste se to tvari ze by to melo chodit, ale nechodi. napada me jestli to neni tereba tim ze se ani poradne nerostoci, indikacni led pro chod HDD stale sviti a ted jeste novinka seka se mi to primo v biosu listovani z nabidky do nabidky trva i minutu. Disk jsem zkousel pres ext. box pres USB a je v poradku.
johny__g (6387)|10.12.2007 22:21
Co update BIOSu? Jaký OS se pokoušíš nainstalovat? Předpokládám že win XP?
Intri (3490)|10.12.2007 22:21
Tak pokud je problém i v BIOSu, pak to nemá nic společného s ničím jiným než s tvým notebookem. Předpokládám, že v záruce už asi není.
Neregistrovaný (0)|10.12.2007 22:31
No jasne ze v zaruce uz neni, ale kdyz tam funguje ta 20 tak proc nejede ta 120? vim ze nektere typy biosu mely omezeni na 128GB nebo tak nejak ale to jednak jeste neni ta velikost a predpokladam ze zase tak moc stary ten notes neni. kdyz uz jsi ten , milovnik ACERU nevis kde bych mohl sehnad novejsi BIOS ted mam Phoenix BIOS ver 4.0 release 6.0. diky
speedsnail (4876)|10.12.2007 22:39
[QUOTE=nero_cz] bios ho detekuje, ale nakonec stejne zahlasi ze disk nebyl nalezen
[/QUOTE] Zkus zresetovat bios do vychoziho nastaveni, pripadne updatovat na nejnovejsi co Acer nabizi. // sem pomalej

OT//
[QUOTE=Intri;70542] Jak jsi k tomu OS přišel?[/QUOTE]
Proboha jak to souvisi s tim problemem??
Intri (3490)|10.12.2007 23:13
Operační systémy dodáváné k notebookům bývají dost často upravené. Dělal to Compaq před více než deseti lety a dělá to Acer dnes, stejně jako to dneska dělá Toshiba a další firmy. Což taky může znamenat, pokud používá OS dodaný k notebooku, byly z něj odstraněny všechny ovladače disků krom toho, který výrobce do notebooku osadil. Pro vyloučení tohoto bych pak doporučil vyzkoušet jinou instalaci OS.

@Nero_cz: Odsud si můžeš stáhnout pravděpodobně nejnovější sehnatelná BIOS pro tvůj notebook. Je z r. 2002, tzn. žádná novinka. Přesněji z 28. srpna, tak to kdyžtak porovnej s tím, co máš v noťasu.
Neregistrovaný (0)|10.12.2007 23:40
[QUOTE=Intri;70568]Operační systémy dodáváné k notebookům bývají dost často upravené. Dělal to Compaq před více než deseti lety a dělá to Acer dnes, stejně jako to dneska dělá Toshiba a další firmy. Což taky může znamenat, pokud používá OS dodaný k notebooku, byly z něj odstraněny všechny ovladače disků krom toho, který výrobce do notebooku osadil. Pro vyloučení tohoto bych pak doporučil vyzkoušet jinou instalaci OS.

@Nero_cz: Odsud si můžeš stáhnout pravděpodobně nejnovější sehnatelná BIOS pro tvůj notebook. Je z r. 2002, tzn. žádná novinka. Přesněji z 28. srpna, tak to kdyžtak porovnej s tím, co máš v noťasu.[/QUOTE]

muzes mi sem na ten last bios hodit odkaz? dik moc
Intri (3490)|10.12.2007 23:50
Jsem vůl... Jsem ho sprostě zapomněl přihodit. Sorry. http://www.acersupport.com/notebook/html/tm630_dl.html
Neregistrovaný (0)|11.12.2007 00:27
obavam se ze uz mi asi nepomuze ani svedcena voda, flesnul jsem tri ruzne biosy a nic nepomohlo, je faakt ze s poslednim kusem se to chova aspon rozumne s hlaskou 0200: failure fixed disk. nejvic me stve, ze nevim proc to dela a jestli je to nejakym omezenim od vyrobce a pokud ano jake a sel by treba 80GB nebo 60GB, aspon to kdybych vedel, tak bych ho klido vymenim za tu 120ku. Vsem diky za spolupraci.
speedsnail (4876)|11.12.2007 00:29
/to intri: Tak to je pro me novinka. Dik za info. Ja mel za to že je jen u instalace navíc složka typu OEM preinstall ze ktere si win vezmou ovladače.
Intri (3490)|11.12.2007 00:31
Tu hlášku dostaneš asi i s úplně prázdným diskem, že? Myslím, že v obchodech ( těch solidních ) by neměli mít problém ti do notebooku dát třeba 80GB disk a vyzkoušet, jestli ta hláška zmizí. Pokud nezmizí, viděl bych to spíš na to, že ti v notebooku něco chcíplo. Rozhodně by se totiž BIOS neměl zadrhávat a pracovat jakkoliv pomalu.

@Speedsnail: Nevím, jak dalece s tím výrobci chodí, ale modifikují operační systémy podobně, jako to může udělat kdokoliv sám třeba s nLitem nebo vLitem. Já měl takto upravenou Vistu, co jsem dostal k Toshibě - instalace neobsahovala např. ovladače pro Tablet PC, které by byly v mém modelu zbytečné.
Neregistrovaný (0)|11.12.2007 00:39
No nevím jestli budou v kramu at bude treba solidnejsi nez obvykle ochoni rozbalovat zapeceeny disk protoze je pak defakto neprodejny a co se tyce chipani cehokoli tak to si taky nejsem jist jelikoz ta dvacitka chodi jak vino. Ja si myslim ze je to nejaka prasecina primo od aceru ze tam nejde vevalit jiny disk.
Intri (3490)|11.12.2007 00:54
No, o Aceru jsem toho slyšel hodně a zažil jsem s ním dost, ale neslyšel jsem nikdy ( ani u Aceru ), že by nějaká společnost záměrně zabraňovala rozšiřování svých výrobků. Možné to je a smysl by to dávalo ( motivem budiž nutnost navštívit servis, aby se dala součást vyměnit, za což by se samozřejmě platilo ), ale nevím o žádné takové technologii, že by se používala.

Zkus zajít třeba do Alfy nebo do jakéhokoliv obchodu, to je fuk. Určitě nejsi první ani poslední, kdo by o něco takového žádal, je dost pravděpodobné, že pro tyto účely mají vyhrazený nějaký(é) disk(y).
Gydravan (54)|16.12.2007 00:31
[QUOTE=Intri;70568]Operační systémy dodáváné k notebookům bývají dost často upravené. Dělal to Compaq před více než deseti lety a dělá to Acer dnes, stejně jako to dneska dělá Toshiba a další firmy. Což taky může znamenat, pokud používá OS dodaný k notebooku, byly z něj odstraněny všechny ovladače disků krom toho, který výrobce do notebooku osadil. Pro vyloučení tohoto bych pak doporučil vyzkoušet jinou instalaci OS.

@Nero_cz: Odsud si můžeš stáhnout pravděpodobně nejnovější sehnatelná BIOS pro tvůj notebook. Je z r. 2002, tzn. žádná novinka. Přesněji z 28. srpna, tak to kdyžtak porovnej s tím, co máš v noťasu.[/QUOTE]

Môže sa to týkať aj WESTERN DIGITALu MyBook Essenti 500 GB ? Niekoľko krát mi skolaboval počítač a podozrievam z toho WD pripojený cez USB2. Typ systému: X86-based PC, SMBIOS 2.2, OS: MW XP HE.
Intri (3490)|16.12.2007 00:33
Teď mi nějak uniká souvislost... Pokud ti kolabuje PC a podezříváš z toho externě připojený disk, je snadná pomoc, jak na to přijít - odpojit disk a pracovat. Jestli PC pak nespadne, je to vina disku. Naopak, pokud disk funguje alespoň chvíli a PC kolabuje nepravidelně, bude chyba asi někde v ovladačích nebo jiném SW.