reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

OS nebo HD dela problemy?

MedvidekPu (28)|10.12.2007 23:17
Ahoj, asi pred pul rokem jsem koupil do pocitace novy HD Segeate Barracuda IDE - ve starem pocitaci jsem nemel SATA pripojeni - a nainstaloval XP multilicenci. Pak zacali problemy, ktere u stareho pocitace skoncili tim ze odesel procesor a zakladni deska. Poridil jsem novy: AMD 2xAthlon 3800+, ASUS desku s integrovanou grafikou GeForce 6150, 2x512 MB RAM Corsair DDR2 800MHz a zdroj EC 450W + jsem tam dal ten HD a znovu nainstaloval XP multilicenci. Slo to tak mesic a pak zacli problemy: prestal jit IE i Mozzila, pak i ICQ a Skype, hry se zacali sami od sebe sekat, nakonec se nekdy i sam restartoval. Znovu jsem preinstaloval, slo to v pohode az zas zhruba po mesici prestal chodit opet IE i Mozzila + ICQ, hodil jsem to teda na druhy disk ktery pouzivam na ukladani dat ale i tam to zacalo zlobit. Udelal obnovu systemu a vse bylo OK. Pristi den jsem PC zapnul a uz to zase neslo. Po Obnove systemu to zase slo, pak sem restartoval a uz to neslo. Co s tim? Poradte mi pls jak to otestovat nebo jestli muze byt chyba i ve spatnych XP. Dekuji.
Intri (3490)|10.12.2007 23:25
Co zabezpečení, používáš antivirus, firewall a antispyware + aktualizace Windows? Pokud obnova systému pomůže až do restartu, musí být chyba někde v SW. Zkusil bych si sehnat jinou kopii Windows.
Pabler (425)|10.12.2007 23:31
Neviem, ak mas Operacny system na inom disku ako na tom co podozrievas, tak to s nim asi suvis mat nebude
skus ho fyzicky odpojit a co to bude robit, ci sa to bude chovat rovnako a pod
-
Disk nema vo zvyku odpiect dosku a sam to prezit, aspon sa mi to nejak nezda, no mozem sa mylit
-
Sekanie moze mat pricinu uplne inde, vravis ze preinstaluje a vsetko je na cas OK, mas tam Antivirak ? Je cela rada spyware/adware co vytazuje CPU a ma za nasledok znizenie vykonu PC
-
Neprehrieva sa to cele ako celok ?
Technologie ako Cool and Quiet maju za nasledok znizenie vykonu CPU aby znizili produkovane teplo
to by mohlo vysvetlit preco zhorel CPU a stara doska

EDIT: Intri ma ocividne predbehol :D
Ale aspon viem ze som takto neuvazoval sam
MedvidekPu (28)|11.12.2007 17:49
no antivirus pouzivam avast, windows aktualizuju, pouzivam Spayware Terminator ale nikdy to nic nenaslo...OS mam na tom disku ktery podezrivam, protoze zlobil i ve starem pocitaci ale prave nevim jestli to je tim diskem nebo XPckama protoze sem to nainstaloval najednou. Pocitac se mi urcite neprehryva, na boku mam vetrak 25cm, teplotu disku ukazuje 29°C.Jinou verzi bohuzel k dispozici nemam.
Intri (3490)|11.12.2007 18:12
Jestli máš verzí namysli kopii, pak se neboj si nějakou stáhnout z netu. Je to sice ilegální ( a diskutovat o tom dokonce proti pravidlům fóra ), ale na druhou stranu licenci k XP máš, takže stáhnutím jiné kopie nic neukradneš. A budeš pak mít alespoň jistotu, jestli je nebo není tvoje kopie Windows vadná.
MedvidekPu (28)|11.12.2007 18:21
a kdyz si to stahnu mel by jit pouzit klic co mam k te multilicenci takze by to bylo legalni, ne? a mam jeste jednu otazku mimo nahore sem psal ze mam integrovanou grafiku tak bych to chtel trochu upgradnout :). Je mi k necemu directx 10. na XPckach? (popr. na moji sestave, jestli bych rozchodil hry typu Crysis)
Intri (3490)|11.12.2007 18:35
No, je ilegální si stahovat chráněný software, takže cokoliv, co není shareware, freeware nebo zaplacené je stáhnuto ilegálně. Ale tím, že máš ten klíč, nevzniká nikomu žádná škoda ( ono by se dalo třeba tvrdit, že tím MS vzniká škoda, protože by sis správně měl teď koupit druhou licenci, aby sis to vyzkoušel - to je ale z hlediska selského rozumu úplná hovadina ). Takže si to klidně stáhni, nikdo tě za to nebude pronásledovat. Nezapomeň pak ale tu kopii po vyzkoušení zlikvidovat.

Pokud jde o licenční klíč, některé klíče v jiných kopiích fungují, některé ne - je potřeba zkoušet, nebo rovnou použít přiložený klíč ke stáhnuté kopii. Taky nutno po vyzkoušení zničit.

Pokud jde o sestavu, ani bych neřekl, že bude stačit. Rozhodně by to chtělo vylepšit paměť, grafiku i procesor, takže vesměs celé PC. DX10 v XP nepojede, na to potřebuješ Vistu, ale je zbytečné ji kvůli tomu kupovat - viditelné změny nenajdeš.
tequilla (1015)|11.12.2007 18:38
[QUOTE=MedvidekPu;70874]a kdyz si to stahnu mel by jit pouzit klic co mam k te multilicenci takze by to bylo legalni, ne? a mam jeste jednu otazku mimo nahore sem psal ze mam integrovanou grafiku tak bych to chtel trochu upgradnout :). Je mi k necemu directx 10. na XPckach? (popr. na moji sestave, jestli bych rozchodil hry typu Crysis)[/QUOTE]

Nechapu, co znamena multilicence. To mate instalacni corporate verzi XP?
Jinak direcX 10 na XP-ckach je k nicemu, protoze directX 10 lze nainstalovat pouze na Vistach. Crysis bezvadne funguje i pod dx9, navic se da upravit nasaveni v takove mire, ze rozdil mezi dx9 a dx10 zazitkem z Crysis je nepostrehnutelny.
speedsnail (4876)|11.12.2007 18:39
Jestli deska (a ty) umí ten procak trosku pretaktovat (aspon 2,4Ghz) tak grafiku jako HD3850 ta sestava v pohodě zvládne. K lepší grafice samozřejmě kup 2G ram (za dnešní cenu je to jak jit za vikend dvakrat do hospody)

[QUOTE=Intri;70885] Pokud jde o sestavu, ani bych neřekl, že bude stačit. Rozhodně by to chtělo vylepšit paměť, grafiku i procesor, takže vesměs celé PC. [/QUOTE]
Co se ti nezdá na Athlonu X2 pro AM2?!?, grafiku chce prave kupovat. A dokoupit 2G kit je otazka 9kil. Nechapu na co by menil cele PC
pcmaker (354)|16.12.2007 21:24
Udelej test povrchu HDD scandiskem (DOS) nebo nejakou jinou utilitkou napr. z Hirens Boot CD a taky testni RAM pamet MEMTESTem (staci jeden pruchod).