reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

sdileni - pocitace se nevidi

keech (4)|13.12.2007 17:15
ahoj,
prosel sem forum a domaci site a sdileni uz se tu nekolikrat resilo. Bohuzel zadny z navodu mi nepomaha.

Mam dva pocitace (oba win xp pro sp2) propojene pres router dsl-584t. Na obou funguje spravne pripojeni k netu.

Chci nastavit sdileni, ale pocitace se navzajem nevidi. Nastaveni je takoveto:

- vypnuto zjednodusene sdileni
- vypnuty firewally
- u slozek, ktere chci sdilet je sdileni povoleno a nastaveno plne rizeni pro Everyone
- oba ve stejne skupine (SKUPINA)
- ping z jednoho pocitace na druhy funguje
- na obou PC si muzu zobrazit co sdili (Start -> Spustit -> \\jmenoLokalnihoPC)

Pocitace se mi ale navzajem neukazuji v Mistech v siti, nejdou vyhledat a ani se na ne nedostanu pres adresu \\JmenoDruhehoPC nebo \\IPdruhehoPC.

Nevi nekdo v cem by mohl byt problem? Diky
pas!k (3765)|13.12.2007 17:57
V pripade ze selzou vsechny postupy mohlo by zabrat tohle .. parkrat uz mi to pomohlo .. otevri mista v siti .. tam v levo klikni na nastavit sit pro domacnost nebo malou kancelar.. spusti se pruvodce nastavenim site tam nastav ze tento pocitac se pripojuje do netu pomoci brany nebo jineho pocitace .. povol sdileni souboru a tiskaren Nastav nazvy a popisy pocitacu .. skupiny musis v obou nastavit stejne disketu pro obnoveni vytvaret nemusis .. na konci pruvodce te to vyzve k restartuj toto udelej na obou pc a resni je a pak mrkni jestli se vidi melo by to zabrat ..
Lax (97)|13.12.2007 18:36
To já bych si s předřečníkem dovolil nesouhlasit. Tak jak situaci popisuješ, tak to máš nastavený správně ručně, na pruvodce se vykašli.
Koukni se na router, jestli tam nemáš zapnutý VLAN, to by tomu chování odpovídalo.
Ještě se koukni, jestli máš ve vlastnostech lokální sítě povolený služby Klient pro síť Microsoft a Sdílení složek a tiskáren v síti Microsoft (možná jsou ty názvy trochu jinak, používán EN os).
Když zkusíš \\IPadresa - co dostaneš za chybový hlášení?
pas!k (3765)|13.12.2007 18:38
Setkal sem se nekolika pripady kdy "rucne" bylo vse nastaveno spravne a delalo to presne to co pise ;) Tenhle postup zabral ;)
keech (4)|13.12.2007 21:01
diky za rady :)

@pas!k: Toho pruvodce sem zkousel jeste predtim, nez sem zacal nastavovat rucne. Kazdopadne sem to zkusil znovu a vysledek je stejny.

@Lax:
na jednom PC se pri zadani \\10.0.0.2 (IP druheho) zobrazi hlaska:
Umisteni v siti neni dosazitelne. informace tykajici se reseni problemu se sitemi naleznete v napovede systemu windows

na druhem PC se zobrazi:
System Windows nenalezl \\10.0.0.3. Zkontrolujte pravopis a akci opakujte nebo zkuste polozku vyhledat...

Stejne hlasky i pokud pouziju jmeno pocitace. IP sou spravne :) (prideluje router podle MAC adresy napevno).
Sdileni a a klient site MS mam u obou sitovych pripojeni.
Moznost nastaveni VLAN sem na routeru nenasel (at uz primo v nastaveni nebo v manualu z http://www.cz.o2.com/file_cont/290823/DSL_584T_Manual_CZ.pdf).

Kazdopadne to vypada, ze nastaveno ve windowsech je to spravne, takze si du pohrat s routerem.

Zatim diky za pomoc. Kdyby vas neco napadlo, tak sem otevreny vyzkouset vsechno :)
Pavel Boček (4169)|13.12.2007 23:11
Můžeš zkusit PC spojit přímo kříženým kabelem, ať se vyloučí/potvrdí chyba routeru. Každopádně na obou PC MUSÍ běžet služby Server a Workstation (start>spustit>services.msc). Možná že i nějaký další. Já to taky nikdá nezprovoznil, teď na to prdím, pro soubory je stejně rychlejší FTP a pracovat se dá i s některou z lepších verzí softu pro vzdálenou správu jménem VNC (který umí taky tahat soubory pomocí schránky :)).
eraser (0)|13.12.2007 23:33
Skontroluj si firewall, resp. ho deaktivuj. Ďalej to priame spojenie, čo navrhuje Pavel, nie je zlý nápad.

No a nakoniec skús mrknúť na tento článok. Samozrejmosťou je prítomnosť Client for MS Networks, File and Printer Sharing for MS Networks vo vlastnostiach sieťového pripojenia.
keech (4)|14.12.2007 00:32
Tak vyreseno :)

Zkusil sem propojeni naprimo pres crossed kabel a napadlo me, ze na tohle budu potrebovat taky "Transportní protokol kompatibilní s NWLink IPX/SPX". Takze sem ho nainstaloval mezi protokoly ve vlastnostech pripojeni. Po tomhle zacalo sdileni fungovat.

Takze sem vse vratil a napojil se pres router. A hura, hura - funguje i sdileni. Takze pokud nekdo mate podobny problem, podivejte se, jestli tenhle protokol je nainstalovany.

Neni mi sice jasne, proc se o tomhle nikde nikdo nezminuje (nebo se pocita s tim, ze je standardne nainstalovanej?), ale uz to funguje a ja sem moc spokojeny na to, nez abych se v tom dal vrtal :).

Vsem diky moc za rady.
Petr S. (1220)|14.12.2007 08:17
Tak hlavně, že Ti to funguje, ale osobně taky vůbec nechápu jak mohl IPX/SPX vyřešit tenhle problém (když používáš TCP/IP)... :notsure

Neví někdo?
eraser (0)|14.12.2007 13:50
Jednoducho sa zdieľa cez IPX/SPX, avšak je to také škrabanie sa ľavou rukou za pravým uchom.
keech (4)|14.12.2007 15:43
No, nevim jestli teda ipx/spx v mem zapojeni funguje jako prenosovy protokol, nebo jestli se pouze s nim nedoinstalovala nejaka jina soucast, ktera je treba (nebo sou proste windowsy naladove). Kazdopadne si myslim, ze to neni "skrabani se levou rukou za pravym uchem". ipx/spx je sice starsi protokol, ale na malych sitich se chova lip nez tcp/ip.

from http://en.wikipedia.org/wiki/IPX/SPX
"IPX/SPX was primarily designed for local area networks (LANs), and is a very efficient protocol for this purpose (typically its performance exceeds that of TCP/IP on a LAN)"
Pavel Boček (4169)|14.12.2007 17:10
Znovu sem zkusil zapojit síť a zase to dělalo takový věci, jako že z PC A nešel ping na B ale naopak jo. Od toho nastavení chci, aby bylo jednoduchý a okamžitý, což se mi nikdy nepovedlo. Tak zůstávám u lepšího FTP a VNC pro správu :rolleyes: jsem s tím spokojenej...