Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Sestavy, notebooky a PDA: Jaký notebook do 17 000 Kč

Neregistrovaný

Jméno tazatele: Gegena

Znění dotazu:
    Dobrý den, měl bych na Vás prosbu. Sháním notebook maximálně do 17 000 Kč jako náhradu stolního PC. Používal by se převážně na Internet, fotky, filmy a sem tam nějaká hra. Kdyby to šlo, chtěl bych dvoujádrový procesor Intel, nebo AMD (je mi jedno), minimálně 1G ram, 120, nebo raději 160 HDD. Operační systém by byl výhodou, ale není to nutnost. Vím, jsem náročný, ale snad se nějaký najde. Už jsem se snažil a našel třeba tento: (NTB MSI EX610X 15.4"/TK-55/ 2*1G/160G/HD24/ Wbg/HDMI, GAM22201) , ale zase tolik tomu nerozumím, jestli je vhodný, nebo ne. Prosím Vás tedy o radu, jestli je tento vhodný, nebo jsou i lepší? A které? Všem dopředu děkuji za radu.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:

Občasný diskutér Avatar uživatele Boguš
    Registrace
    Aug 2006

... právně jsem dělal to samé, ale s cenou do 18500.

Nakonec jsem vybral tehle ....
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...450810140CEFJN

Core 2 Duo, 1GB RAM (další 1GB stojí 430,-), HDD160GB, ATiHD2400 256MB .... kamerka, TV-out, D-Sub(VGA), firewire ...... jen je to Acer ... .. ale máš to na všechno, výkonný procák, velký disk, slušná grafika s 256MB ...

Zajímavé že ho během několika dnů slevnili skoro o 800Kč ....

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Na Acer zapomeň dřív, než tě vůbec napadne. Důvod je v mém podpisu.

Moc her si na notebooku do 17 tisíc nezahraješ, ale něco málo staršího snad i jo: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51179 Značka mezi notebooky nepříliš známá, ale určitě se už na trhu prosazuje. Slyšel jsem o ní, že mívá potíže se svým vzhledem ( snadno se ošoupe ), ale to ti udělá kdejaký levný notebook ( Acer se poškrábě zaručeně do tří měsíců normálního použití ).. S levným notebookem budeš muset zacházet jako v bavlnce kvůli dost pravděpodobně nekvalitní konstrukci, ale když si dáš záležet, může vydržet.

To MSI má výhodu, že má už v základu 2 GB paměti. Grafika je docela slabá, ale nic silnějšího jsem v té ceně nenašel, budeš se s tím muset spokojit.

Gegena

Díky moc. Přesně tento jsem měl vybrán i já, akorát v jiném obchodě. Jen škoda, že je bez OS.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Gegena: to ze sis vybral ten samy bylo k tomu aceru nebo k MSI?

acer vazne at te ani nenapadne, je to nejvetsi humus co se da sehnat. ten model co hodil Boguš je sice nova rada a nekdo tvrdi ze lepsi, ale nikdo ho nemel jeste rok-dva aby se mohlo doopravdy rict jestli je lepsi nebo ne. a v pripade aceru bych predpokladal ze to je pekna sr***a nez doufat ze se to zlepsilo a pak nadavat na to co je to za zmetka

Gegena

Bylo to k tomu MSI. O Aceru jsem si přečetl na Internetu celkem dost a tudíš se značce Acer z daleka vyhýbám.

Registrace
    Sep 2007

Ještě si dej pozor na BenQ. Ten na trh uvedl své notebooky jen nedávo ( pár měsíců nazpět ) a začal hned tou nejlevnější řadou... Takže buď bude podobný jako Acer, nebo teď BenQu křivdím, ale o opaku mě přesvědčí až min. dvouleté zkušenosti. A ty budou za dlouho. Nehledě na to, že jsem někde četl, že BenQ spadá pod Acer.

Občasný diskutér Avatar uživatele Boguš
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od Intri Zobrazit příspěvek
    Na Acer zapomeň dřív, než tě vůbec napadne. Důvod je v mém podpisu.
    Zkušenosti s Acerem: proč nebrat? http://acersucks.wz.cz/ A když už Acer vydělal na mně, rád bych vydělal i já na něm.
    .. se trochu divím, že jsi od smlouvy neodstupoval dříve. Mám pocit, že pokud se 3× projeví stejná závada tak máš nárok na odstoupení od smlouvy a výrobce (prodejce) povinnost vyplatit peníze ....

Registrace
    Sep 2007

Tady je to OT ( je tu na to jiný thread ), tak jen ve zkratce - už jednu žlutou kartu mám.:-) Ten notebook byl kupovaný na firmu, u nás se na firmy vztahuje obchodní zákoník, který je daleko hnusnější než ten občanský. Na žádný odstup jsem neměl zákonný nárok. Jinak diskuze o tom zde: http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=9594

Podobná témata

1. Sestavy, notebooky a PDA: jaký počítač?
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 02-09-2013, 14:51
  2. Sestavy, notebooky a PDA: jáky notebook vybrat
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 04-10-2009, 15:28
  3. Sestavy, notebooky a PDA: Jaký zdroj?
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 28-08-2009, 21:17
  4. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 24-03-2009, 12:28