reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows Vista

Aytech (475)|14.12.2007 14:30
Ahoj,
Muze nekdo poradit, koupil jsem sestavu s vista, ale na cd napsano 'Upgrade of Vista'. Otazka je, co to znamena a jestli pujde najinstalovat Vistu spatky jestli ji ted' s pocitace odinstaluju.
Intri (3490)|14.12.2007 15:03
Je snadný způsob, jak to zjistit - spustit instalátor na jiném PC a uvidíš, jestli vypadá, jak má. Ale upgrady by měly být z XP na Vistu.
Maximus12 (763)|14.12.2007 15:44
[QUOTE=Aytech;71791]Ahoj,
Muze nekdo poradit, koupil jsem sestavu s vista, ale na cd napsano 'Upgrade of Vista'. Otazka je, co to znamena a jestli pujde najinstalovat Vistu spatky jestli ji ted' s pocitace odinstaluju.[/QUOTE]

Buď jak píše Intri to někde jinde zkusit, nebo pokud nemám šanci tak dej více infa jako zda si to kupoval nějakou sestavu značkovou E Link nebo Lynx a tak nebo zda si si to nechal stavět nebo jak ? U těch značkových sestav je většinou OS předinstalovaný a jen se doinstaluje ale placku s WIN davaj normalní - u těch co si nechavaš postavit u firmy je to na firmě ale pokud je solidní měl bys tam mít taky klasicke WIN a ne zadny upgrady.
Aytech (475)|14.12.2007 15:46
Ne, to je instalacny cd, ale misto Windows Vista na krabice napsano upgrade. Ale ja chci Vistu s pocitaci odinstalovat' a najinstalovat XP, protoze moc hraju a Vista k tomu neni moc pouzitelna...
Intri (3490)|14.12.2007 15:52
Tak pak se nemáš čeho bát. Ať je to plná Vista nebo "jen" upgrade, pokud máš XP, nebudeš mít pak s instalací problém. Takže si tam XP klidně nainstaluj bez obav.
Aytech (475)|14.12.2007 19:19
ne, myslim jestli budu moci ji spatki najinstalovat, nechci ji jen tak stratit. Mel bych asi to skusit na jinem pocitace...
Intri (3490)|14.12.2007 19:33
Jj, zkus, pak si budeš jistý. Přece máš instalační DVD Visty, ne?
Aytech (475)|15.12.2007 09:34
Prece tohly bych chtel zjistit, jestli je to instalacni cd nebo Vista je najinstalovana, ale ten cd je jen upgrade.
Intri (3490)|15.12.2007 10:16
DVD, které ti dali, obsahuje buď plný instalátor Visty ( takž emůže Vistu z toho DVD nainstaloval na libovolný disk ), nebo upgrade verzi, a pak možná budeš potřebovat XP, abys Vistu nainstaloval právě jako upgrade. Nejsem si ale jistý, jestli náhodou i upgrade verze nemají možnost instalovat Vistu na čistý disk. To je na tobě, zjistit se to dá snadno, nepotřebuješ k tomu ani jiné PC. Stačí instalátor nabootovat a podívat se, jaké možnosti instalace ti to nabízí. O data se neboj, dokud se ani nedotkneš oddílů disků nebo nespustíš instalaci, nic se s diskem neděje, všechno se odehrává v RAMce.
Xtriny (6)|28.12.2007 16:13
To cd, resp. DVD Windows Vista Upgrade jsem dostal k PC taky a uz jsem ho zkousel a funguje na vsechno. Jak upgrade z XP, tak cista instalace Vist (samozrejme stejna verze). Jediny hacek je v tom, ze ikdyz pri instalaci zadas licencni klic, po nainstalovani musis Visty znovu aktivovat, ale ne tim zadanym klicem (ten je jen pro kontrolu a pro generaci noveho klice). Po prvnim spusteni najedes na "Aktivaci systemu" a tam ti to da nabidku bud mailem (jestli se nepletu), nebo telefonicky (to jsem pouzil ja). Zavolas na bezplatnou linku Microsoftu CZ, kde ti hlasovy automat da na vyber, jestli chces aktivovat uz zaplaceny system, nebo koupit novou licenci. Zvolis uz zaplacenou aktivaci a ten automat te bude dal navadet. V PC kliknes na "Telefonickou aktivaci" a po tom se ti zobrazi asi 30ti mistny cislo (vygenerovany prave pomoci stare licence), rozdeleny po sesti. Ty budes podle instrukci po tech sesti zadavat do telefonu. Kdyz je vsechny zadas, zase v PC kliknes na "Pokracovat" a zobrazi se ti prazdny kolonky, kam ti zase nadiktuje 30 cisel hlasovy automat. Pak uz jen kliknes dokoncit a mas Vistu zase aktivovanou, ale s novym licencnim klicem (nevim proc, ale ten stary zmizel), nicmene vse funguje OK. Preinstalovaval/aktivoval jsem to uz nekolikrat a OK. Snad to nekomu pomuze..
Aytech (475)|30.12.2007 16:44
Dik za radu, skusil jsem to, funguje ok:)




[QUOTE=Intri;72003]DVD, které ti dali, obsahuje buď plný instalátor Visty ( takž emůže Vistu z toho DVD nainstaloval na libovolný disk ), nebo upgrade verzi, a pak možná budeš potřebovat XP, abys Vistu nainstaloval právě jako upgrade. Nejsem si ale jistý, jestli náhodou i upgrade verze nemají možnost instalovat Vistu na čistý disk. To je na tobě, zjistit se to dá snadno, nepotřebuješ k tomu ani jiné PC. Stačí instalátor nabootovat a podívat se, jaké možnosti instalace ti to nabízí. O data se neboj, dokud se ani nedotkneš oddílů disků nebo nespustíš instalaci, nic se s diskem neděje, všechno se odehrává v RAMce.[/QUOTE]
Aytech (475)|30.12.2007 16:46
[QUOTE=Xtriny;76232]To cd, resp. DVD Windows Vista Upgrade jsem dostal k PC taky a uz jsem ho zkousel a funguje na vsechno. Jak upgrade z XP, tak cista instalace Vist (samozrejme stejna verze). Jediny hacek je v tom, ze ikdyz pri instalaci zadas licencni klic, po nainstalovani musis Visty znovu aktivovat, ale ne tim zadanym klicem (ten je jen pro kontrolu a pro generaci noveho klice). Po prvnim spusteni najedes na "Aktivaci systemu" a tam ti to da nabidku bud mailem (jestli se nepletu), nebo telefonicky (to jsem pouzil ja). Zavolas na bezplatnou linku Microsoftu CZ, kde ti hlasovy automat da na vyber, jestli chces aktivovat uz zaplaceny system, nebo koupit novou licenci. Zvolis uz zaplacenou aktivaci a ten automat te bude dal navadet. V PC kliknes na "Telefonickou aktivaci" a po tom se ti zobrazi asi 30ti mistny cislo (vygenerovany prave pomoci stare licence), rozdeleny po sesti. Ty budes podle instrukci po tech sesti zadavat do telefonu. Kdyz je vsechny zadas, zase v PC kliknes na "Pokracovat" a zobrazi se ti prazdny kolonky, kam ti zase nadiktuje 30 cisel hlasovy automat. Pak uz jen kliknes dokoncit a mas Vistu zase aktivovanou, ale s novym licencnim klicem (nevim proc, ale ten stary zmizel), nicmene vse funguje OK. Preinstalovaval/aktivoval jsem to uz nekolikrat a OK. Snad to nekomu pomuze..[/QUOTE]

A skusil to na jinem pocitaci? kdyz koupis jinej pocitac, pujde to najinstalovat tam?
Xtriny (6)|3.1.2008 01:57
Zkousel jsem to na stolnim PC (Visty mam s notebookem), ale pri te telefonicke aktivaci jsem zadal, ze je system naninstalovany na PC, se kterym byl zakoupen, takze to muzes hodit i do jinyho PC, ale nesmis to mit ve dvou najednou. To DVD ti hodi vzdycky stejny to 30ti mistny cislo nutny pro aktivaci, takze dostanes po telefonu vzdycky stejny licencni kod. Nevim, co to udela, kdybys to mel na dvou PC soucasne - aby to neblokli oboji.