reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Doporučíte mi prosím notebook okolo 20 tisíc

Peli_shw (18)|15.12.2007 13:59
Ahoj,
rád bych si pořídil notebook s operačním systémem Microsoft Windows Vista Business CZ OEM (cena se pohybuje okolo 3000). Takže hledám takový notebook s již předinstalovaným tímto OS nebo bez OS. Cena by se měla pohybovat okolo těch 20 tisíc.
Notebook by měl mít určitě 2GB paměti, firewire, 160+GB disk, web kameru, čtečku paměťových karet. 15,4" display.
Mohl byste mi prosím nějaký takový notebook doporučit?

Děkuji.
Intri (3490)|15.12.2007 14:38
Máš dost vysoké nároky, především ty 2 GB paměti. Ale není to nereálné - řešením pro tebe bude nejspíš http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49857 . Podle popisu má firewire, 2. GB paměti dokoupíš za necelou pětistovku, takže se pořád do 20 tisíc vlezeš. Dostaneš notebook, který má požadované vlastnosti a vyrobila jej elitní společnost.
Peli_shw (18)|15.12.2007 14:54
Díky moc,
jen je tam špatný operační systém. Je celkem jedno, jestli notebook bude stát 20 nebo 22 tisíc. Celkem se mi zalíbil http://www.alza.cz/ibm-lenovo-thinkpad-r61i-c2d-t5250-15-4-wxga-1gb-sata-160gb-5-4k-dvd-rw-wf-bt-fpr-vis-bu-d83686.htm jen má málo paměti. Ve svém dosavadním notebooku asus A6vm mám 2GB paměti, kdyby šli přehodit, asi bych do něj šel. Je možné paměti mezi těmito dvěma počítači prohodit? Dík
Intri (3490)|15.12.2007 15:00
No, rozdíl mezi Home Premium a Business bych osobně dle mých požadavků neřešil, funkce jako Tablet PC na takovém notebooku stejně nepoužiješ. Ale pokud máš specifiké požadavky na Business, dejme tomu, ten Thinkpad nevypadá vůbec špatně. Paměti by měly jít přehodit bez problémů, jen budou pomalejší, než by mohly být. A navíc, těch 2x512 MB z Thinkpadu budeš muset po dobu záruky notebooku uchovávat, jinak o záruku přijdeš.
xxviktor (406)|15.12.2007 15:04
S paměťma problém nevidím, určitě si dneska nevybirej podle nich, protože stojí pakatel a vyměnit je zvládne každej:)
tequilla (1015)|17.12.2007 10:16
[QUOTE=Intri;72075]No, rozdíl mezi Home Premium a Business bych osobně dle mých požadavků neřešil...[/QUOTE]

Mno, dulezitej rozdil je v tom, ze z Business (i OEM verze) mas narok na downgrade na Windows XP + k tomu od Lenova po objednani dostanes zdarma downgrade CD. Home Premium tuto vychytavku nemaji.
Intri (3490)|17.12.2007 11:12
Aha, to je mi novinka. Myslel jsem, že je to možné u každé verze Visty. Možná si to ale pletu s možností ( která se kolegovi může taky hodit ) upgradovat verzi Visty na vyšší. Sice to samozřejmě stojí peníze, ale kdyby nebylo zbytí... Každopádně bych ale nejdřív zkusil zajít třeba do Alfy, jestli nejsou ochotní prodat OEM licenci k Windows samostatně. Už jsem slyšel několik lidí, kteří říkali, že si tam normálně Windows OEM koupili.