reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte P35 DS3L(s 775) problém s přetaktováním

Bezy (17)|15.12.2007 20:53
Mám problém s přetaktováním procesoru Pentium Dual-Core 2180 na desce Gigabyte P35 DS3L. Když jsem sestavu v září sestavoval, tak jsem provedl jen zběžné přetaktování na 3GHz, bez výrazného zvýšení napětí a naprosto stabilně. Nicméně cca po dvou měsících deska automaticky detekovala nesprávné přetaktování a od té doby nenaběhne s FSB větším jak 200MHz, podtaktovat jsem jí nezkoušel.

Zkoušel jsem update BIOSu, reset CMOS, prostě všechny ty běžný věci. Taky jsem odpojil nepotřebné zařízení, takže v sestavě nakonec zbyla jen grafika Gainward 8600GT, deska, procesor a 2GB kit AData Vitesta+ DDR2 800MHz. Paměti jsem zkoušel narozdíl od FSB podtaktovat snížením děličky, na přetaktování to nemělo vliv.

Nevíte, v čem by mohlo bejt jádro pudla? Mě to přijde jako docela zajímavej problém.

Díky za názory,
Bezy


Btw: Sestavu krmí 400W Seasonic OEM.
husky14 (4214)|15.12.2007 21:38
Tak to nevim, nemuze byt nejaky problem s dual-BIOSem?

Kazdopadne kdyby ti to pomohlo, pretaktovat se da i z winu a to by ti mohlo fungovat....
mech13 (5526)|16.12.2007 01:49
skus napevno nastavit casovani pameti nebo pokud je napevno tak dat auto. ted se mi trochu podivne chovala P31-DS3L a byl to kolotoc kolem pameti (kdyz byly dost podtaktovane tak to taky stavkovalo.) idealni bylo drzet je kolem 800 na auto. ale na druhe desce zase auto dela problemy a musi byt na manual... no proste si s tim pohrat

jinak ta P31 taky odmitala nabehnout s jakymkoli jinym nastavenim FSB nez 200 a vyresil to novy bios
Bezy (17)|16.12.2007 14:13
Díky za názory,
hned jak vyzkouším dám vědět. Není to můj poč, stavěl jsem ho kamarádovi.
Bezy (17)|18.2.2008 18:53
Tak problém vyřešen, dělal to tehdy aktuální BIOS. S novou verzi běhá jako hodinky.