reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kolik komplíků je ideální pro jednu domácnost?

myszice (1)|30.8.2006 22:23
No jeden určitě ne, to bych nemohla pařit, když by už pařil někdo jiný :D
Withman (1337)|30.8.2006 22:30
V blízké době se budu stěhovat do svého bytu, jen s přítelkyní a zatím počítám s 2PC, moje momentální PC bude jako server, bude sloužit na ukládání dat, bude propojené s LCD TV (takové menší media center), poběží na něm non-stop BOINC, a bude sloužit i jako "serfovač" po netu.
Druhé PC bude jakožto multimediální na hraní her, serfování a abychom se s přítelkyní nehádali, kdo zrovna bude na netu. :D
myszice (1)|30.8.2006 22:32
[QUOTE=Withman]V blízké době se budu stěhovat do svého bytu, jen s přítelkyní a zatím počítám s 2PC, moje momentální PC bude jako server, bude sloužit na ukládání dat, bude propojené s LCD TV (takové menší media center), poběží na něm non-stop BOINC, a bude sloužit i jako "serfovač" po netu.
Druhé PC bude jakožto multimediální na hraní her, serfování a abychom se s přítelkyní nehádali, kdo zrovna bude na netu. :D[/QUOTE]
Takže tvá přítelkyně asi hry moc nehraje, co?
Withman (1337)|30.8.2006 22:33
[QUOTE=myszice]Takže tvá přítelkyně asi hry moc nehraje, co?[/QUOTE]

Ale jo, teď třeba znova smaží Mafii, nedávno pařila Silent Hill 4 :) To spíš já nehraju :D
myszice (1)|30.8.2006 22:35
[QUOTE=Withman]Ale jo, teď třeba znova smaží Mafii, nedávno pařila Silent Hill 4 :) To spíš já nehraju :D[/QUOTE]
Tak to má tedy štěstí, že jsi takový uvědomělý ;) A nemáš s tím jejím hraním třeba problém?
Withman (1337)|30.8.2006 22:40
[QUOTE=myszice]Tak to má tedy štěstí, že jsi takový uvědomělý ;) A nemáš s tím jejím hraním třeba problém?[/QUOTE]

Ne, vůbec, mě to nevadí. Nedává přednost hraní před naším vztahem, hraje když má sama čas a nudí se, přede mnou nikdy nehraje, pravděpodobně to bude tím, že spolu nebydlíme. :D
myszice (1)|30.8.2006 22:49
[QUOTE=Withman]Ne, vůbec, mě to nevadí. Nedává přednost hraní před naším vztahem, hraje když má sama čas a nudí se, přede mnou nikdy nehraje, pravděpodobně to bude tím, že spolu nebydlíme. :D[/QUOTE]
Tak to pak jo ;) Ale to víš, ti Sims občas zaberou hodně času :D
Withman (1337)|30.8.2006 22:51
[QUOTE=myszice]Tak to pak jo ;) Ale to víš, ti Sims občas zaberou hodně času :D[/QUOTE]

JJ, Sims2 a všechny zatím vydané datadisky zaberou hodně času, někdy to hrajeme i společně. :D Ale hlavně, Sims2 zaberou hoooodně výkonu PC, jsem si kvůli tomu pořídil 1GB RAM navíc a stejnak to není ještě ideální, chtělo by to o trošku lepší grafičku. :)

P.S.: Samozřejmě to nebylo jen kvůli Sims2, ale hlavně kvůli tomu, že jsem měl jen 256MB :D
myszice (1)|30.8.2006 23:09
[QUOTE=Withman]JJ, Sims2 a všechny zatím vydané datadisky zaberou hodně času, někdy to hrajeme i společně. :D Ale hlavně, Sims2 zaberou hoooodně výkonu PC, jsem si kvůli tomu pořídil 1GB RAM navíc a stejnak to není ještě ideální, chtělo by to o trošku lepší grafičku. :)

P.S.: Samozřejmě to nebylo jen kvůli Sims2, ale hlavně kvůli tomu, že jsem měl jen 256MB :D[/QUOTE]

Zabere to děsně moc času, ale jak jsem zjistila, tak chlapi odpadnou do dvou dnů, jen co sbalí jako superblondýna nějakýho pracháče a udělaj si s ním omylem dítě :D

JJ, dle mých zkušeností je pro hratelnost té hry nejdůležitější pamět, bývalý měl mnohem lepší kompl a neměl šanci (taky vlastnil pouze 256MB), kdežto na tom mým stařečkovi to jelo sqěle :D
Withman (1337)|30.8.2006 23:18
[QUOTE=myszice]Zabere to děsně moc času, ale jak jsem zjistila, tak chlapi odpadnou do dvou dnů, jen co sbalí jako superblondýna nějakýho pracháče a udělaj si s ním omylem dítě :D

JJ, dle mých zkušeností je pro hratelnost té hry nejdůležitější pamět, bývalý měl mnohem lepší kompl a neměl šanci (taky vlastnil pouze 256MB), kdežto na tom mým stařečkovi to jelo sqěle :D[/QUOTE]

Mě na tom nejvíce baví "udělat" si baráček, pak si nabrknu holku, uděláme dítě, rodinka, pohodička a pak už mě to nebaví se o ně starat. :D Ale celkově je hot hoooodně promakaná hra. Dá se na tom opravdu vyblbnout, někdy u toho člověk tráví čas až do rána, a pak se diví, že je ráno nevyspalý. :D

Tak tak, málo paměti je pro tuto hru skutečným zabijákem, resp. dneska už téměř pro všechny hry. ;)
wizaard (913)|30.8.2006 23:34
[QUOTE=JayFrog]kde ste zobrali že crossfire 1900XT a single 7950GX2 je cenovo takmer rovnaka ? a co rozdiel takmer 20 000 :D pokial doma vyrabate peniaze tak su skoro za rovnaku sumu[/QUOTE]
Abych se vrátil k původnímu tématu (že, ehm... :mad:) - myslím si, že v domácnosti obdobné té naší (vycházím z toho, že tu jsou náruživý PC "useři" a začátečníci - rodiče ;)) by mělo být celkem tolik počítačů, aby měla každá samostatná buňka svůj - v mém případě já 1 PC, bratr 1 PC a rodiče 1 PC, bohužel máme doma jen 2 :( ;).
myszice (1)|30.8.2006 23:36
[QUOTE=Withman]Mě na tom nejvíce baví "udělat" si baráček, pak si nabrknu holku, uděláme dítě, rodinka, pohodička a pak už mě to nebaví se o ně starat. :D Ale celkově je hot hoooodně promakaná hra. Dá se na tom opravdu vyblbnout, někdy u toho člověk tráví čas až do rána, a pak se diví, že je ráno nevyspalý. :D

Tak tak, málo paměti je pro tuto hru skutečným zabijákem, resp. dneska už téměř pro všechny hry. ;)[/QUOTE]
Njn, hraní na rodinku žádného chlapa moc dlouho nebaví :D Co takhle zkusit něco jiného? Třebas dvě lesbičky/dva homosexuály, rekord v počtu milenek/milenců, aniž by to samozřejmě stálý partner/ka či manžel/ka odhalil a aniž by to věděli milenci/milenky mezi sebou, rekord v počtu svateb... Populární, leč brutální je taky vymýšlení různých způsobů, jak simíka zabít (umořit hladem?, nechat utopit? uhořet? či nechat umřít na nějakou nemoc?) :-O
wizaard (913)|30.8.2006 23:42
Nezlobte se na mě, ale tady to nějak překračuje meze tématu, tohle téma je jeden velkej OT, takže bych ho buď locknul, nebo promazal. :mad:
myszice (1)|30.8.2006 23:48
[QUOTE=wizaard]Nezlobte se na mě, ale tady to nějak překračuje meze tématu, tohle téma je jeden velkej OT, takže bych ho buď locknul, nebo promazal. :mad:[/QUOTE]
Musíš si to pořádně přečíst, rozebíráme tu jednu počítačovou hru a to mi opravdu OT nepřipadá. Nebo je pro tebe OT všecko, co není hra pro správný chlapy??? No to tedy promiň, to by bylo poměrně šovinistické!
Ale klidně se můžeme s touto diskuzí přesunout do sekce Počítačové hry, abys měl klidné spaní ;)
Withman (1337)|30.8.2006 23:51
[QUOTE=myszice]Njn, hraní na rodinku žádného chlapa moc dlouho nebaví :D Co takhle zkusit něco jiného? Třebas dvě lesbičky/dva homosexuály, rekord v počtu milenek/milenců, aniž by to samozřejmě stálý partner/ka či manžel/ka odhalil a aniž by to věděli milenci/milenky mezi sebou, rekord v počtu svateb... Populární, leč brutální je taky vymýšlení různých způsobů, jak simíka zabít (umořit hladem?, nechat utopit? uhořet? či nechat umřít na nějakou nemoc?) :-O[/QUOTE]

No hele, já jsem si udělal v Sims2 mého hodně dobrého kamaráda, byl opravdu povedený, jako real. No a začal jsem s ním chodit, i jsme se několikrát milovali v posteli, no prostě všechno co k tomu patří. Potom jej ale unesli ufoni a narodila se nám ufounská holčička....tahle hra prostě nemá mezí...:D
Withman (1337)|30.8.2006 23:52
[QUOTE=wizaard]Nezlobte se na mě, ale tady to nějak překračuje meze tématu, tohle téma je jeden velkej OT, takže bych ho buď locknul, nebo promazal. :mad:[/QUOTE]

Aspoň jsou tu nějaké nové příspěvky, každé "dred" se přeci nemusí věnovat jen danému nadpisu, může se to přeci "vzrtnout" a rozepsat se do více témat. Neměli bychom být takový "striktní", vždyť o nic nejde. :)
Withman (1337)|30.8.2006 23:54
[QUOTE=myszice]Musíš si to pořádně přečíst, rozebíráme tu jednu počítačovou hru a to mi opravdu OT nepřipadá. Nebo je pro tebe OT všecko, co není hra pro správný chlapy??? No to tedy promiň, to by bylo poměrně šovinistické!
Ale klidně se můžeme s touto diskuzí přesunout do sekce Počítačové hry, abys měl klidné spaní ;)[/QUOTE]

No prostě a jednoduše, do domácnosti, kde jsou min. 4 členové (rodiče + 2 děti), tak určitě min. 2 počítače, pokud to tedy rodinný rozpočet dovolí. :) Já bydlím jen s mamkou a máme doma jeden PC a jeden notebook (sice hodně postarší, ale je ve využívání mé mamky), ale i přesto mi leze na můj PC, co s tím mám dělat.? :D
Martin Šejnoha (255)|30.8.2006 23:56
Třeba u nás jsou dva počítače a jsme čtyři, jeden mám já a sestra, druhý mají bratři. Sestra je věčně v tahu takže ji ke svému PC pouštět nemusím. Výhoda je v tom, že když některý klekne dá se něco zazálohovat a tak. Ale zpravidla se sype ten bratrů :))) Rodiče na net nechodí tak je to v klidu, akorát otec občas něco chce, ale to je tak, že si sedne vedle mě a říká:)
Withman (1337)|31.8.2006 00:00
[QUOTE=Martin Šejnoha]otec občas něco chce, ale to je tak, že si sedne vedle mě a říká:)[/QUOTE]

....5 samíííííííc :D
myszice (1)|31.8.2006 00:01
[QUOTE=Withman]No prostě a jednoduše, do domácnosti, kde jsou min. 4 členové (rodiče + 2 děti), tak určitě min. 2 počítače, pokud to tedy rodinný rozpočet dovolí. :) Já bydlím jen s mamkou a máme doma jeden PC a jeden notebook (sice hodně postarší, ale je ve využívání mé mamky), ale i přesto mi leze na můj PC, co s tím mám dělat.? :D[/QUOTE]
JJ, to je přesné, proto je ideální spořit, aby nikdo nikomu nemusel na komplík lozit. U nás jednu dobu pařil i otčím a babička !!!, a to se pak opravdu nedalo :D
Withman (1337)|31.8.2006 00:02
[QUOTE=myszice]JJ, to je přesné, proto je ideální spořit, aby nikdo nikomu nemusel na komplík lozit. U nás jednu dobu pařil i otčím a babička !!!, a to se pak opravdu nedalo :D[/QUOTE]

No moje babička by taky ráda hrála na PC kartičky, ale bohužel PC nemají. Hraje teda aspoň ty "větmanský" hry na takovýty velký "kazety", před páry lety to celkem letělo. :D Jsou tam hry jako Mario, takový tanky, beach race, contra atd. atd. :D :D :D
myszice (1)|31.8.2006 00:09
[QUOTE=Withman]No moje babička by taky ráda hrála na PC kartičky, ale bohužel PC nemají. Hraje teda aspoň ty "větmanský" hry na takovýty velký "kazety", před páry lety to celkem letělo. :D Jsou tam hry jako Mario, takový tanky, beach race, contra atd. atd. :D :D :D[/QUOTE]
Představuju si takovou víkendovou rodinnou pohodu, domácí síť a pořádná střílečka - vnuk s babičkou versus třeba taťka s mamkou, to by byl nářez :D :D :D
Withman (1337)|31.8.2006 00:12
[QUOTE=myszice]Představuju si takovou víkendovou rodinnou pohodu, domácí síť a pořádná střílečka - vnuk s babičkou versus třeba taťka s mamkou, to by byl nářez :D :D :D[/QUOTE]

No třeba v CS či něčem podobném co.? A nebo bych to viděl na "Srdce", skvělá MS hra. :D
myszice (1)|31.8.2006 00:16
[QUOTE=Withman]No třeba v CS či něčem podobném co.? A nebo bych to viděl na "Srdce", skvělá MS hra. :D[/QUOTE]
No nejhorší jsou ty "kartičky", kvůli tomu občas dokážou rodičové/prarodičové dělat doma pořádné scény!!! Proto je v zájmu zachování rodinného klidu, míru a pohody ideální pořídit domů navíc jeden komplík z roku raz dva a hned je klid :)
Withman (1337)|31.8.2006 00:25
[QUOTE=myszice]No nejhorší jsou ty "kartičky", kvůli tomu občas dokážou rodičové/prarodičové dělat doma pořádné scény!!! Proto je v zájmu zachování rodinného klidu, míru a pohody ideální pořídit domů navíc jeden komplík z roku raz dva a hned je klid :)[/QUOTE]

JJ, kartičky jsou super, pro ty "starší" resp. počítačové amatéry je to skvělý způsob, jak je naučit pracovat s PC. :) Osobně mám také kartičky rád, Solitaire, Spider Solitaire a FreeCell to jsou mé nejoblíbenější. :D
Martin Šejnoha (255)|31.8.2006 01:46
[QUOTE=Withman]....5 samíííííííc :D[/QUOTE] asi tak nějak :D
Párkrát jsme doma hráli CSko, to přišli i dva kamarádi se svými PC(rodiče byli v tahu:)) jenže já PC hry moc nemusím, opravdu jen vímečně.
Withman (1337)|31.8.2006 07:29
[QUOTE=Martin Šejnoha]asi tak nějak :D
Párkrát jsme doma hráli CSko, to přišli i dva kamarádi se svými PC(rodiče byli v tahu:)) jenže já PC hry moc nemusím, opravdu jen vímečně.[/QUOTE]

Já taky moc ne, střílečky už vůbec, to max. Mafii a pak ty moje - Red Alert 2, Pharaoh, Tycoon apod. :)

Kamárád mě stále zve na "houm" střílečku, u je nějakého kamaráda, prý se tam vždycky slezou cca 4, jeden přinese switch a už se jede. :D Ale mě se tam nechce, za prvé nehraju střílečky a za druhé, moje case váží 18kg :(
Honny (262)|31.8.2006 13:35
definuj "ideální"... :)

sme 4, máme 2 ntb, 2 pda a (cca) 5 funkčních pc...
Matajon (125)|31.8.2006 13:43
2, jeden je muj a druhy maji rodice se sestrou dohromady :)

OT: Fuj, komplík je husný slovo :D
Perfect (158)|31.8.2006 13:45
PC doma používám v 99% jen já, takže nám bohatě stačí komplík jeden :). (Taky tu vlastně bydlíme jen dva...)

EDIT: Písmenko mi chybělo :).
myszice (1)|31.8.2006 14:13
[QUOTE=Matajon]2, jeden je muj a druhy maji rodice se sestrou dohromady :)

OT: Fuj, komplík je husný slovo :D[/QUOTE]
No prosím tě, co ti na tom slově připadne hnusný? ;)
Matajon (125)|31.8.2006 14:43
[QUOTE=myszice]No prosím tě, co ti na tom slově připadne hnusný? ;)[/QUOTE]
To "l" :p
Renus (85)|31.8.2006 14:56
Doma mám dva kompy,jeden pro svou potřebu a pak takový na noční download,který slouží zbytku rodiny,aby neotravovali, že chcou na net a zvládne i hry....kdyby někdo chtěl zapařit..
Withman (1337)|31.8.2006 20:02
[QUOTE=myszice]No prosím tě, co ti na tom slově připadne hnusný? ;)[/QUOTE]

No je to fakt "děs", já radši slovíčko "kompík" :D
myszice (1)|1.9.2006 21:14
[QUOTE=Withman]No je to fakt "děs", já radši slovíčko "kompík" :D[/QUOTE]
njn :D to chápu, že se to moc nelíbí, on je to takový holčičí výraz (že by odvozeno od slova "komplikovaný"??? LOL)
Kerry (69)|1.9.2006 21:29
Tak náhodou já znám pár žen (holek) co se v PC aspoň trochu vyznají ;)
myszice (1)|1.9.2006 22:39
[QUOTE=Kerry]Tak náhodou já znám pár žen (holek) co se v PC aspoň trochu vyznají ;)[/QUOTE]
no to já taky (tedy hlavně sebe :D), ale stejně tomu někdy říkám komplík...
ICEBOSS (3435)|2.9.2006 13:10
hodne zalezi na veku clenu rodiny a jejim slozeni atd. ale obecne si myslim, ze kazdy kdo pocitac aktivne vyuziva by mel mit svuj.
Smeli (2302)|2.9.2006 14:09
Jeden který z 98% využívám já. Teď mám v úmyslu koupit druhý, ale nevím, jestli starý prodat a koupit nějaký low end noťas sestře (:D ) nebo nechat jen jeden a zkousnout že si budu muset koupit něco až vyletím z hnízda:o
wizaard (913)|3.9.2006 21:43
[QUOTE=ICEBOSS]hodne zalezi na veku clenu rodiny a jejim slozeni atd. ale obecne si myslim, ze kazdy kdo pocitac aktivne vyuziva by mel mit svuj.[/QUOTE]
Přesně tak, souhlas, lépe bych to neřekl.
wert668 (34)|3.9.2006 22:31
Čím víc, tím líp. Vždycky se na tom dá pustit BOINC, ne? :D
Withman (1337)|3.9.2006 22:57
[QUOTE=wert668]Čím víc, tím líp. Vždycky se na tom dá pustit BOINC, ne? :D[/QUOTE]

Tak tak, já sám jedu na několika PC, i když nejsou moje. :D
BlackFrog (563)|4.9.2006 10:27
myslim že je to v každym případě jinak... např. u nás je jeden v dnešní době spíš low-end "komplík" o kterej se dělim se sestrou a je to docela problém... ale sestra se rohodla koupit notebook takže to bude ok:-) a pak má táta extra low-end komplík na práci:)
Abel (97)|5.9.2006 12:27
u nas doma pouzivam PC z 99 procent ja, takze by stacil jeden, ale mam 2 + ntb.

hlavni PC je takovy trosku lepsi prumer, na tom se hraji hry a diva se na filmy apod. u toho sedim skoro porad.

sekundarni pc je muj byvaly pc, je to uz low end a ten slouzi na internet bud pro rodice, nebo pro zname kdyz jsou na navsteve, nebo pro sitovani ve dvou (warcafta 3 to utanne, takze pohodicka). u toho sedim minimalne.

notebook je vylozene pracovni, ale hry typu sims 1, rollcage, morrowind apod. tam jdou, takze si na hlavim pc pustim nejaky filmek, koukam z postele a na notebooku parim nejakou gamesu nebo pracuju. ten pouzivam jen ja.
Konnor (278)|3.10.2006 14:20
No my máme doma dva a je to málo! Jeden je můj, o ten se dělím s tatem (šíleně ulít na IL2 a F1) a na druhej krumpl odkazuju moje dva synovce, protože mi na tom mím vždycky něco po...! Tak jsem jednoho dne posbíral po baráku všechny pc kousky co se tam válely a postavil jsem jim takovej malej šrot a jak si vyhrajou:)

PS
párk holek co hrajou na pc taky znám (přítelkyně paří GTA3)
first.indian (683)|3.4.2007 22:50
Bydlim na private s jednim typkem a dvema holkama :) a holky maji 1 pocitac a ja a kamos mame v pokoji 5 pocitacu ale vetsinou i vice :D Takze cim vic tim lip ;)
EDIT: a dasli dva bych lehce slozil z komponentu co jsou v suplicich a skrinich :D
pas!k (3765)|4.4.2007 06:40
nevim kolik je idealni pocet ale mam dohromady 4 dva stolni a dva ntb
snajprik (110)|4.4.2007 07:15
jj ja mam doma 2 poskladane PC a jeden ešte neposkladany a kopec nahradnych sučiastok do PC z toho by sa dalo ešte niečo poskladať :) + môj NB a aj firemny, sme doma piati ale rodičov PC nezaujima, bracho keď si raz za tyždeň pozrie poštu, internet a sestra je stale preč :) ja tiež doma PC nemusim stači my 9h dene v robote cez vykendy chodim na chatu si oddýchnuť. Prakticky mam doma pre každeho PC + 3Mb linku stabilnu svič + Wifi pre NB, ale malokedy sa využívajú :)
Pre domacnosť podľa mňa je idealne ked su dve PC keby jedno z nich ruplo tak je v zalohe este jedno a aj bezpečnosť dat, obe naraz neodijdu.
maart (4)|8.5.2007 14:08
mame doma 1 ktery prevazne pouzivam jen ja

a jeste jeden by se docela hodil pro sestru a rodice (kteri jej beztak moc nepouzivaji)