reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výměna fanu ve zdroji??

P@pi (1519)|31.8.2006 00:16
Mají zdroje Fortron nějaké "plomby" ? Uvažuju o koupi 400W GreenLine verze Fortrona, ale rád bych vyměnil větrák za větrák s vyššíma otáčkama a modrým podsvícením, jak je to se zárukou a případnou reklamací? Teď mám EC SuperSilent a ten bohužel má plombu, takže ho nemůžu rozebrat. Díky za jekékoliv info, názory a zkušenosti ;). Psal jsem přímo FSP group, ale bohužel na mojí otázku asi nebyl čas :D.
Withman (1337)|31.8.2006 00:22
[QUOTE=P@pi]Mají zdroje Fortron nějaké "plomby" ? Uvažuju o koupi 400W GreenLine verze Fortrona, ale rád bych vyměnil větrák za větrák s vyššíma otáčkama a modrým podsvícením, jak je to se zárukou a případnou reklamací? Teď mám EC SuperSilent a ten bohužel má plombu, takže ho nemůžu rozebrat. Díky za jekékoliv info, názory a zkušenosti ;). Psal jsem přímo FSP group, ale bohužel na mojí otázku asi nebyl čas :D.[/QUOTE]

Mám Fortrona, přesný typ je "Fortron FSP350-350GTF(PF) 350W" a nedávno jsem chtěl vyměnit ventilátor. Plomba tam nebyla, bez problémů jsem jej rozmontoval, ale když jsem zjistil, že jej stačilo jen trochu pročistit a promazat a je zase jako nový, nehlučný, tak jsem jej nakonec ani neměnil.
Jako snad každý Fortron má i ten můj termoregulaci a měnit u toho ten větráček by nebylo nejjednodušší....:) (páč to tam bylo vevnitř takový všelijaký, byla tam nějaká ta termoregulace a bůhví na co ten větráček tam byl zapojen :D)
Martin Šejnoha (255)|31.8.2006 01:37
Není se třeba obávat, o regulaci se stará destička přichycená na chladiči, ta už si bere jen teplotu z chladiče a 12V ze zdroje. Třeba u toho eurocase je použit ošizený obvod s jedním tranzistorem, naavíd hrubě závislý na aktuálním výstupním napětí 12V větve, kvalitní řízení ventilátoru vyžaduje trochu víc. ikdyž toto není problém jen eurocase.