Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Výměna fanu ve zdroji??

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Mají zdroje Fortron nějaké "plomby" ? Uvažuju o koupi 400W GreenLine verze Fortrona, ale rád bych vyměnil větrák za větrák s vyššíma otáčkama a modrým podsvícením, jak je to se zárukou a případnou reklamací? Teď mám EC SuperSilent a ten bohužel má plombu, takže ho nemůžu rozebrat. Díky za jekékoliv info, názory a zkušenosti . Psal jsem přímo FSP group, ale bohužel na mojí otázku asi nebyl čas .
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Withman
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od P@pi
    Mají zdroje Fortron nějaké "plomby" ? Uvažuju o koupi 400W GreenLine verze Fortrona, ale rád bych vyměnil větrák za větrák s vyššíma otáčkama a modrým podsvícením, jak je to se zárukou a případnou reklamací? Teď mám EC SuperSilent a ten bohužel má plombu, takže ho nemůžu rozebrat. Díky za jekékoliv info, názory a zkušenosti . Psal jsem přímo FSP group, ale bohužel na mojí otázku asi nebyl čas .
    Mám Fortrona, přesný typ je "Fortron FSP350-350GTF(PF) 350W" a nedávno jsem chtěl vyměnit ventilátor. Plomba tam nebyla, bez problémů jsem jej rozmontoval, ale když jsem zjistil, že jej stačilo jen trochu pročistit a promazat a je zase jako nový, nehlučný, tak jsem jej nakonec ani neměnil.
    Jako snad každý Fortron má i ten můj termoregulaci a měnit u toho ten větráček by nebylo nejjednodušší.... (páč to tam bylo vevnitř takový všelijaký, byla tam nějaká ta termoregulace a bůhví na co ten větráček tam byl zapojen )

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

Není se třeba obávat, o regulaci se stará destička přichycená na chladiči, ta už si bere jen teplotu z chladiče a 12V ze zdroje. Třeba u toho eurocase je použit ošizený obvod s jedním tranzistorem, naavíd hrubě závislý na aktuálním výstupním napětí 12V větve, kvalitní řízení ventilátoru vyžaduje trochu víc. ikdyž toto není problém jen eurocase.

Podobná témata

1. Výměna ventilátoru ve zdroji
    Od lukbe v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 31-03-2013, 19:16
  2. Vymena vetraku ve zdroji.
    Od Rejj v sekci Zdroje
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 05-01-2010, 15:13
  3. Chlazení grafik: Vymena fanu u 3870
    Od Kozouš v sekci Chlazení