reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Převod z VHS na DVD

Zoidik (1405)|20.12.2007 12:27
Zdravím pánové. Již nějakou dobu si pohrávám s myšlenkou že převedu VHS pásky na DVD. Předpokládám, že je k tomu potřeba nějaká TV karta, tak se chci zeptat, zda má s tím někdo zkušenosti a jaká karta by k tomu byla nějvhodnější s cenou asi tak do 2000Kč. A nějakej slušnej softik, kterej by dokázal zbavit obraz i nějakého šumu a udělat nějakou korekci barev je-li to možné. Díky za radu.
boboco (1987)|20.12.2007 12:52
Zdravím, toto je otázka hodící se spíše na fórum TV Freaku, ale to nevadí. K nahrávání z VHS není potřeba žádná extra TV karta, stačí ta nejlevnější a nejobyčejnější kartička s alespoň 288 řádky (což má dnes již každá). Osobně jsem řív byl hodně spokojenej s Leadtek Winfast TV2000XP Expert, k nahrávání se dá použít i přiloženej softík. Pro následné zpracování videa doporučuji VirtualDubMod, pokud jste náročnejší a chte si z videí udělat film se vším všudy, pak Ulead Video Studio.

//přesunuto do sekce video
husky14 (4214)|20.12.2007 13:00
Na upravy videa je taky docela povedenej program Canopus Procoder2....
Zoidik (1405)|20.12.2007 13:06
No jsou to filmy nahrané z TV většinou tak časově 1,5hodinky. Díky zatim za rady, když někdo bude chtít dopsat ještě klidně piště, budu rád za každou radu
xsys (9)|9.1.2008 09:08
ja si na to pujcil dvd rekorder. spojis vhs a rekorder das play / rec a jedes bez starosti :)
pas!k (3765)|9.1.2008 09:14
Nejake prevody z vhs jsem delal na sve PVR2000 od leadteku ta myslim dnes urcite vic jak 2000 stat nebude .. Jeji vyhoda je hlavne v tom ze ma na sobe chip ktery se stara o to ukladani .. takze kdyz nahravam muzu na te stanici v pohode delat nijak extremne me to neobtezuje ..
Zoidik (1405)|9.1.2008 12:58
Mno tuhle možnost mám, ale jelikož je to nahrávané z TV, tak ne vždy se povede přesně stopnout reklamu a tyhle kousíčky bych pak rád nějakym způspbem odstranil, takže jsem tohle okamžitě zavrhnul
Alf (305)|9.1.2008 16:35
Vidím, že máš HIS 1950 Pro. Nemá VIVO? Pokud ano, doporučuju grabovat přes ni. Pro grabování jsem dříve používal MMC od ATI a byl jsem s výslednou kvalitou velice spokojený. ATI už ho ale dál nevyvíjí a někde jsem myslím četl, že nejde nainstalovat na novější karty (což mohu potvrdit, protože s mojí EAX 1650XT VIVO se opravdu nekamarádí). V současné době mám TV hybrida od Pinnacle a používám jejich soft, ale tam už tak spokojený nejsem, hlavně pokud jde o možnosti nastavení. Dobré výsledky byly i s Ulead Video Studio.
Jestliže nebudeš chtít video dál upravovat jinak než střihem, grabuj přímo do MPEG-2 s datovým tokem min 6 Mbps a rozlišení 720x576. Nagrabované video sestříhej (začátky, konce, reklamy) v programu, který neprovádí rekompresi (nejlíp je na tom asi MVW od Womble). V authoringovém programu pak vytvoř strukturu DVD (kapitoly,menu).

Pokud budeš chtít na video aplikovat nějaký filtr (barvy, jas, kontrast...), je vhodnější grabovat do jiného formátu (DV, MJPEG, nekomprimované AVI). Soubory jsou ale daleko větší a také časová náročnost je vyšší. Ve střihovém softu pak aplikuj filtry, sestříhej a ulož to jako MPEG-2. Pak jako v předchozím odstavci authoring.
rkb (6)|1.3.2008 13:32
Teraz mám DVD rekordér a ten by to mal vedieť automaticky a taký rekordér sa hodí na viacero vecí.Tak porozmýšlaj.
Zoidik (1405)|3.3.2008 06:02
Takže má vlastně ještě navíc VHS přehravac/recorder.Je to možnost taky, ale je zbytečné kupovat další, ksyž máme doma od panasonicu myslim. Radši bych koupil hybridní TV kartu, převdl pásky a pak ji používál k nahrávání filmů z TV.
Jirka.Sulkov (3)|6.3.2008 00:42
Já grabuju přes ATI 9200 VIVO pomocí Ulead Video Studio(stojí pár stovek) rovnou do MPEG2(kodek koupen s novým Nerem). A nemám problém vystřihat reklamy na snímek přesně, aby to nešlo poznat, a pak udělám celý DVD projekt rovnou v Ulead Video Studiu. Jedinej problém, kterej nechápu, mám v tom, že když to Ulead Studio samo vypaluje tak je ve výsledku posunutý zvuk za obrazem, ke konci stále víc a víc. Když ale dám uložit DVD soubory do složky a pak je vypálím Nerem jako soubory DVD samostatně, je vše v pořádku.
Dříve(cca 6 let) jsem měl TVkartu(za pár stovek) a přes cinch video vstup ze scartu videa, graboval pomocí VirtualDubu do nekomprimovaného AVI, slabý počítač víc nestíhal, pak jsem to ve VirtualDubu sestříhal a hotové avi nechal Nerem automaticky převézt do DVD(MPEG2 tam fungoval ani nevím jak), ale v Neru nešlo udělat pořádné strukturované menu. Chce to ale dost trpělivosti. Tolik asi muj přispěvek.
caikef (31)|29.4.2008 18:51
Já to řešil půjčením DVD rekordéru, nahrál jsem VHS 1:1 na DVD-RW a v počítači potom vystříhl reklamu. Je to pravda časově náročnější, ale zbavíš se reklamy.