reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Artefakty... :-( HELP ME!

Gripstone (27)|21.12.2007 01:53
Resim a porad jsem nevyresil a uz nevim co, tak to sem podrobne rozepisu, snad nekdo bude vedet. Tak prve o co se jedna...

Sapphire ATI Radeon X1600Pro GDDR2 512MB/128bit AGP - pameti Hynix
Konkretne toto : http://www.sapphiretech.com/ce/products/products_overview.php?gpid=133&grp=3

Problem NO.1 je v tom, ze karta uz pri puvodnich taktech dela artefakty (viz. JPG v priloze) coz vubec nechapu. Zkousel jsem i takty snizit o napr. 300MHz a porad stejny. Jen pri zvyseni se zda, ze je to jeste horsi. Screenshot z programu ATITool je jeste pekny, uz se mi stalo, ze okno s renderem bylo tak ze 20% slozene ze zelenych kostek a o poctech artefaktu nemluve, ve stovkach... Pred tim jsem mel Excalibur Radeon 9200 64MB/128bit a taktoval jsem ji v pohode... Problem je i v tom, ze sem tam se artefakty obevi i ve hrach. Teploty mi pripadaji v norme...
Problem NO.2 je s ovladacema. Kdyz naistaluju napr. dnes jsem skousel 7.11, tak vse funguje, ale kdyz spustim treba CoD4, MOHA apod. tak se ukaze cerna obrazovka a monitor (CRT) vydava zvuky, jakoby dookola menil rozliseni a po chvili vyskoci cedule s nejakou hlaskou o DirectX (v pripade CoD4), nebo pomuze jen studeny restart (v pripade MOHA). Jedina hra co jede je CoDUO... Kdyz nainstaluji Omega Drivers na bazi Catalystu 7.10 vse jede normalne = nechapu... Taktez Catalyst 7.1 samozrejme vsechny maji CCC apod. Nejlepe mi slapou z original CD, jiz zminene 7.1. Nechapu souvislosti...

No kdyz to tady shrnu, co se tyce tech artefaktu, tak jiz jsem zkousel nasledujici :
Vyzkousel jsem cca. čtvery Catalysty + Omega drivers
Jine verze ATT a ATITool
Jine ovladace chipsetu a AGP
Prez ATT ve SMARTGARTu vypnout Fast Write, AGP Write, AGP Read...
V BIOSu vypnout Fast Write, AGP MASTER 1 W/S Write, MASTER 1 W/S Read, AGP Read Synchronization...
NEPOMOHLO NIC... Cim to muze byt? Samozrejme ji chci nataktovat :-)

Napada me, zda to nemuze byt zdrojem, to jsem jeste netestoval. Mam tam nejaky 350W co jsem koupil i s bednou pred par lety za 1300.- :-) Ale nemel by byt moc vytizeny. Na jedne vetvi je HDD + VGA a na druhe DVD-RW a jeden vertak... Zbytek sestavy je v podpisu. Ale pripada mi to divne, protoze kdyz jsem mel tu 9200, tak mi bedna svitila jako diskoteka a vsechny vetve byly vytizene a vse OK a ta X1600Pro ma odber udajne nejakych ani ne 40W...

A kdyz uz jsem u toho, chtel bych se zeptat, co ziskam Flashem BIOSu teto VGA... Nasel jsem na webu Sapphire nejake BIOSy a takove veci, tak jsem se chtel zeptat co tim popripade ziskam... Kompatibilitu, casovani, frekvence?

DEKUJI PREDEM VSEM ZUCASTNENYM...
GPU.JPG MEM.JPG
Demogorgon123 (9)|21.12.2007 09:03
A nemůže to být prostě vadný kus? Máš možnost tam zkusit jinou?
husky14 (4214)|21.12.2007 09:41
Tyhle artefakty budou mozna spis zpusobeny pameti, zkus podtaktovat pameti....

Teploty karty jsou asi v poradku, podle AT to vypada, ze to dela okamzite po spusteni.....

Pro AGP kartu pouzivej maximalne ovladace 7.7, novejsi uz ne. A klidne je vyzkousej i bez CCC. Zkousel si treba i nejaky 6.X?

Zkousel si nastavit AGP na 4x?
Gripstone (27)|21.12.2007 11:07
Zda to je vadny kus, tak to netusim... Jinou tam mam moznost zkusit, ale ne stejny model. Musel bych skocit za kamaradem, ten ma X800XT a 9600Pro do AGP. Ja mam jen tu 9200... Kazdopadne ale dnes chci jit ke znamemu a otestovat tuto VGA v jeho sestave, zda mu bude artefakty delat taky.

Pameti i GPU jsem zkusil podtaktovat (viz. JPG) ale vysledek je jasne viditelny... A ano, dela si to kdy se tomu zachce. Klidne i hned po spusteni. V BIOSu bohuzel nemohu nastavit rychlost AGP na 4X, protoze tato jedina polozka je "šedá" a nastavena na auto. A Catalysty jsem zkousel i 6.X a mam pocit, ze fungovaly a CCC stejne nepouzivam.

Kazdopadne nechapu jedno, proc mi karta nehaze artefakty primo ve hre. Obevovaly se jednu dobu MAXIMALNE v intru ve hre CoD4, ale v samotne hre uz ne a to ani ty zelene kostky, tak ani treba deformovane textury. A i tento problem zmizel prekvapive po reinstallu driveru zvukove karty (AC 97 - integrovana 5.1) coz jsem naprosto nepochopil.
NO OVER.JPG NO OVER II.JPG
Demogorgon123 (9)|21.12.2007 12:17
Jj, určitě jí skus u toho známého. Kdyby chybovala i tam, bylo by to myslím jasné. Pokud ne, tak ti nezávidím následnou diagnostiku .
Pavel Boček (4169)|21.12.2007 14:27
Zkus Catalysty spíš pod 7.5, prostě zkoušej starší a starší. Když ani u verze 6.0 nebude karta stabilní, běž ji reklamovat.

ADD// ještě, co máš za zdroj...?
Gripstone (27)|21.12.2007 19:19
Zdroj tam je co jsem koupil s case a zbytkem nekdy pred 3-4 lety za nejakych 1200-1300kc mam pocit... 350W udajne...
tgfh (2985)|21.12.2007 23:37
Jak jsi psal: běž ji vyzkoušet ke známému. Pokud to bude stejné je vadná karta. Pokud to bude OK máš špatný zdroj
Pavel Boček (4169)|22.12.2007 01:53
[QUOTE=tgfh;74114]...pokud to bude OK máš špatný zdroj[/QUOTE]

Nebo oboje, nekvalitní no-name zdroj mohl odrovnat grafickou kartu. Ten zdroj každopádně vyměnit (za klasiku Fortron 350 W - nebude se upgradovat nebo 400 W - bude se upgradovat; lepší, tišší ale dražší volbou je Seasonic SS-400ET).
Gripstone (27)|31.12.2007 18:29
Tak a je to asi jasne. VGA jsem vzal ke znamemu a otestoval u nej. Artefakty se obevuji porad. Ma zdroj Fortron 400W... A prakticky i jine komponenty. Ja jsem si pujcil od nej HIS Radeon X850PRO 256MB/256bit 500/1000MHz a ta jede v pohode a na internetu jsem jeste nasel, ze tato X850PRO ma spotrebu nejakych 96W a ta ma X1600PRO jen nejakych 61W mam pocit...

Tak ma jeste nekdo nejake navrhy?

Jinak dekuji vsem zucastnenym a ochotnym...
Pavel Boček (4169)|3.1.2008 02:55
Tak tedy kartu vyměnit na reklamačním, zdroje se zbavit a koupit výše doporučené.