reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Může za to Vadná pamět?

omnitek (92)|21.12.2007 15:31
Zdravím
Zajímalo by mě jestli může Vadná pamět Způsobit nedetekování klávesnice při zapnutí PC.Je to dost nahodilé.Občas jí PC zdetekuje a občas ne.Testoval jsem jí MemTestem a Goldem.Každý mi vykázal několik desítek errorů.Vím že mi tu může někdo říct abych jí vyndal a zjistím to sám,ale jak píšu o pár řádek výše,tak je to nahodilé o to tak,že to třeba týden nedělá a pak to udělá i 10x za sebou.Má s tím někdo zkušenosti?

RAM je to DDR512 kingston hyperX.Na desce P4R800-VM ASUS.
Díky za odpověd.
Styryx (351)|21.12.2007 16:22
Jako jestli memtest vykazuje několik desítek errorů tak hlavně neni dobrý tu paměť vůbec používat v PC, protože může (resp. velmi pravděpodobně bude) způsobovat i horší věci než zasekávání klávesnice. Neni ta paměť třeba nějak moc nataktovaná? Zkus jí prípadně nějak podtaktovat nebo zvýšit časování apod., prostě v tomhle případě je základem, než začneš hledat problémy kdekoliv jinde, zajistit, aby při několikanásobným (!) průchodu memtestem nebyly v paměti detekovaný vůbec žádný chyby!!! - jinak jde veškerá stabilita PC do háje.
Pabler (425)|21.12.2007 17:04
Ako vraví Styryx, reklamuj to, pokial viem na HyperX su podavane dozivotne zaruky
pokial ides na defaultoch, a taketo chyby predtym neboli a teraz su, jednoznacne reklamuj ak mas moznost ...
---
Ak to mas nataktovane, mozes kapanek pridat napatie na ne, ci to pomoze tomu, ale skor myslim ze nie
husky14 (4214)|21.12.2007 17:34
Hlavne si zkontroluj, jaky napeti dava tvoje deska pametem..... HyperX podle vyrobce potrebuji pro provoz vyssi napeti (imho 2,8V - koukni na stranky Kingstonu), nez defaultne davaji BIOSy zakladnich desek....
omnitek (92)|31.12.2007 12:39
omlouvám se že tak pozdě reaguji,ale byl jsem na svátky pryč.Děkuji všem za rady všechno prověřím a pak kdyžtak napíšu jka to dopadlo.