reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): CPU neustále na 50%

Neregistrovaný (0)|22.12.2007 11:23
Jméno tazatele: Tomáš Malaník

Znění dotazu:
Prosím poraďte, stalo se mi to už podruhé. Prvně po nainstalování NOD32 Smart ESET Security. Všechno se nainstalovalo, počítač jsem resetoval. Nabíhá plocha a teď slyším procesor jak pořád pracuje. Dám správce úloh a vidím, že využití CPU je neustále na 50%. Vyřešil jsem přeinstalováním windows, před tím jsem ale samozřejmě zkoušel i jiné věci, např. vypnout jednotlivé procesy které se mi zdáli, že tam předtím nebyli, nebo dát obnovu systému. Nic nepomohlo. Teď jsem nainstaloval WindowBlinds a dělá to opět. Prosím poraďte, nechce se mi zase trávit den přeinstalováváním počítače. Kde je chyba?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Neregistrovaný (0)|22.12.2007 11:28
Zapomněl jsem dodat že mám Intel Core 2 Duo E6600
mech13 (5526)|22.12.2007 11:35
chyba je zarucene softwaroveho razu, 50% vytizeni znamena ze ti nejaka jednovlaknova aplikace sezrala jedno jadro a dela neplechu. kdyz seradis ve spravci uloh procesy podle vyuziti CPU tak nevidis ktery to dela?
ovladace mas ke vsemu nainstalovane nejnovsi a WHQL certifikovane?

//jak jsi slysel procesor?:notsure to mi docela vrta hlavou... ne spis pevny disk nebo vetrak na CPU?
tgfh (2985)|22.12.2007 11:40
Zjistil jsem, že když pustím GPU-Z tak mi to cucne 100% (jedno jádro) i když ho ukončím, podíval jsem se do správce úloh a zjistil, že to dělá GPU-Z, taky se tak podívej
Neregistrovaný (0)|22.12.2007 11:43
Tak pardon, slyšel jsem HDD nejspíš :) když je seřadím tak to dělá jedna věc která žere 50k kb sp_rsser.exe, nejde ukončit, protože je spuštěna pod systémem
Neregistrovaný (0)|22.12.2007 11:44
a tím GPU-Z to není
Neregistrovaný (0)|22.12.2007 12:04
nové ovladače nainstalovány, hledal jsem i soubor sp_rsser.exe nic nenalazeno, zkoušel jsem i všechny režimy při hledání..
Pabler (425)|22.12.2007 12:13
ked instalujes, tak je to odpojene od LAN / Inet ?
aby sa vylucilo ze tam nalezie nieco skor ako tam slahnes Antivirak, Firewall a pod ?
-
Hotfixy od MS poinstalovane ?
mech13 (5526)|22.12.2007 12:13
strejda google pomohl:)

http://www.google.cz/search?q=sp_rsser.exe&rls=com.microsoft:cs&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1 prvni link
http://forum.spywareterminator.com/Default.aspx?g=posts&t=2634
Velké zatěžování procesoru u nové verze Spyware Terminator 2.0.0.187
po upgradu na ST 2.0 je potreba pregenerovat HIPS databazi. Tento proces trva v radech minut, maximalne (tato doba je zavisla na vasem hardware a poctu souboru na disku) a spousti se jen kdyz se na pocitaci nic nedeje, cimz minimalne obtezujeme uzivatele. Z tohoto duvodu se to na Vasem pocitaci spoustelo vzdy po chvilkach.
Neregistrovaný (0)|22.12.2007 12:20
ANO ANO teď jsem to přesně objevil :-D, nainstaloval jsem si program a našel jsem soubor který to spouští a odstranil jsem. Teď jdu resetovat komp a uvidím jestli to bude dělat pořád. Když tak vím co mám dělat. Ale jinak díky za pomoc
Neregistrovaný (0)|22.12.2007 12:23
Všechno je vyřešeno