reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Aku značku DVD médií ?

Frog (510)|31.8.2006 19:43
Zdar maniaci. Chcel by som vedieť aké DVD médiá používate (na napalovanie legálneho softvéru a vlastných filmov samozrejme :D). V ankete nie su uvedené samozrejme všetky značky médií, ved tých je dnes viac ako apoštolov. Sú tam len značky ktoré niečo znamenajú a ja som zvedavý ktoré su naj.
Withman (1337)|31.8.2006 19:46
DVD medía používám jen od Verbatimu, dříve jsem jel v -16x a dneska jedu v +16x, jiné do své vypalovačky nestrkám. :) Jinak CD používám od Plextoru, vyrábí jim je Tayo Yuden. :)
Frog (510)|31.8.2006 19:54
Ja rovanko, DVD+R Verbatim 8 rýchlostné, rýchlejšie nemá zmysel napalovať. Ale často sa s kamošmi bavím o kvalitách jednotlivých médií, a často krát počuť značky ako TDK, Verbatim, Memorex, Imation. takže som zvedavý najma ako dopadnu tieto značky. Sú to asi najdostupnejšie značky. Osobne však viem že niet nad Taiyo Yuden blank (CD i DVD) ale s ich kúpou je to obtiažnejšie.
tgfh (2985)|31.8.2006 19:55
Já používám nejvíce Imation - muj hlas už je v anketě.
tequilla (1015)|1.9.2006 09:43
Nejvice pouzivam LabelFlash DVD media a ty vyrabi jen Fujifilm (resp. nenasel jsem jeste nikde jinde zadnou jinou znacku LabelFlash).
DVD-R palim na Verbatimy (jen obycejna archivace napr. savu do her).
DVD-RW pouzivam zase jen od Philipsu.
DVD-RAM zase Verbatim.
Honny (262)|1.9.2006 11:02
jakýkoli
wizaard (913)|1.9.2006 12:49
Vždy a zásadně CD-R, CD-RW, DVD+/-R, DVD+/-RW jedině Verbatim. Měl jsem od nich snad všechny druhy - potisknutelné, Audio verze, stříbrné verze data, různé povrchy vypalovací strany, různé rychlosti a vždy jsem byl spokojen. Eventuelně jsem ještě ochoten akceptovat Sony a Imation (když si někdo přinese a chce na to vypálit), ale nekupuju je. Zásadně nevypaluju na noname média.
paia (71)|4.9.2006 11:43
CD jsem vypaloval i na ty nejlevnejsi Multidisky, co byly, DVD palim zasadne na +R, zkousel jsem Samsungy, ale ty jsou doslova tragicky, domu kupuju Imation, za ty prachy jsou super, jeste se mi nestalo, ze by to nekdo neprecetl a to palim docela slusny mnozstvi, obvykle padne 50 kousku za mesic.
Renus (85)|4.9.2006 12:06
Imation,Verbatim,Memorex..pálím 8 rychlostně
paia (71)|4.9.2006 13:20
jeste dodam, ze palim 4x, nejak nemam zatim duveru v rychlejsi vypalovani.
Frog (510)|6.9.2006 19:57
To ja takisto. Zásadne 4 rýchlostne, pokial nie tak maximalne 8x. Rýchlosťou 16x som u seba nenapaloval nikdy, ved k čomu to aj je, neprinese to dvojnásobne skratenie napalovacieho času, z testov vyplva že napalovanie rychlosťou 16x je len o nejake cca. 2 minuty kratšie ako napalovanie 8x. A za ten nadbytok chyb (C1, C2) to predsa nestojí.