reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook tuning / moding

tomolc (13)|23.12.2007 16:30
Zdravím

Skúšal som na nete nájsť daakú stránku čo sa zaoberá tuningom a modingom notebookov. Avšak moc som neuspel. Večšinou to boli len ojedinelé úlety...

Viete niekto o takejto stránke?

Ďakujem

tomolc
Intri (3490)|23.12.2007 16:37
O stránce nevím, a ono to má opodstatnění - notebooky nejsou určené pro tunění. Velký problém je v nich vyměnit v podstatě cokoliv, kromě disku nebo operační paměti. Prostě se s tím nepočítá. Notebooky povětšinou není možné ani taktovat. Sice se procesor, chladiče a možná dokonce grafická karta dá vyměnit, ale to jsou zásahy hodné spíš servisních středisek, protože vnitřní konstrukce se přece jenom od stolních PC liší.

Existují rozšiřitelné notebooky ( obsahující porty označené jako MXM ), které si můžeš vytunit podle sebe ( třeba Asus myslím nabízí jeden model ), ale ty jsou hrozně drahé a je jich jen málo modelů.

Tento thread mi ale hraje přímo do karet, zrovna jsem totiž chtěl založit jiný ( nebo se někde zeptat ) na následující: před nějakou dobou jsem někde, už nevím kde, četl, že se chystají nějaké externí boxy pro grafické karty. Nemá o nich někdo nějaké informace, please? Hodil by se mi jeden hlavně kvůli možnosti rozšířit si notebook o DVI konektor. Resp. pokud existuje jiné řešení, byl bych taky rád.
robky (3195)|23.12.2007 16:48
Nemal si na mysli niečo takéto http://www.asus.com/news_show.aspx?id=5369 ?
Intri (3490)|23.12.2007 16:58
Jo, to je přesně ono. Díky moc.
tomolc (13)|23.12.2007 17:20
Hladal som to skorej pre zaujmavosť :-).

tomolc
Intri (3490)|23.12.2007 17:42
Bylo by fajn, kdyby to šlo, ale nejde to, alespoň zatím ne. Třeba Asusu bude se svým "MXM" notebookem slavit úspěch a chytnou se toho i jiní výrobci, ale vzhledem k tomu, že notebooky jsou pořád určeny pro práci, ne zábavu ( teda většina z nich ), pochybuju, že to bude nějak brzo. Pro práci notebook nepotřebuješ moc rozšiřovat, a už vůbec ne tunit.
Pavel Boček (4169)|24.12.2007 03:00
O té XG Station se mluvilo kolem Computexu dost, pak se po ní slehla zem a je ticho po pěšině. Dělala na tom i MSI a dopadlo to stejně.
matyyy (2527)|24.12.2007 17:34
[QUOTE=Intri;74484]Třeba Asusu bude se svým "MXM" notebookem slavit úspěch a chytnou se toho i jiní výrobci, ale vzhledem k tomu, že notebooky jsou pořád určeny pro práci, ne zábavu ( teda většina z nich ), pochybuju, že to bude nějak brzo. Pro práci notebook nepotřebuješ moc rozšiřovat, a už vůbec ne tunit.[/QUOTE]

mxm ntb nabizelo pred 2-3 rokama prestigio ale melo to jednu zasadni chybu s tim ze mxm slot existuje v 5 verzich a tehdy se dal koupit ntb s nv 6600 nebo ati x700 a tod vse uz nevysly zadny dalsi karty
co vim tak mxm pouzivat treba msi , asus a acer ma vetsinou kartu primo na desce
mxm karty se daji dokonce i koupit ale kdyz vidim tu cenu tak si radsi kazdej rok koupim novy ntb nez menit jen grafiku (ikdyz by zbytek ntb stale stacil)

pokud si o tom neco chcete precist tak tady http://www.mxm-upgrade.com/index.html (maj tam i ati mobility x1900 za 350 euro)
Intri (3490)|24.12.2007 17:39
No, četl jsem, že to XG mělo vyjít teď před Vánocemi... Samozřejmě to zase nevyšlo, ale snad se nakonec dočkáme.