reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WinXP modra obrazovka BCCode : 1000007e

mildante (183)|23.12.2007 17:28
Ahoj vsem, celkem casto mi spadnou WinXP a tak jsem se chtel zeptat jestli by nekdo nevedel co s tim. Zda se, ze se to stava, jen pri pripojeni na net. Chybove kody nejsou vzdy stejne, nejcasteji je to tento:

BCCode : 1000007e BCP1 : C0000005 BCP2 : 00000001 BCP3 : BA492BEC
BCP4 : BA4928E8 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

V prohlizeci udalosti je nekdy take toto:

Služba Ovladač paralelního portu neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby:
Zvolenou službu nelze spustit, protože není povolena nebo s ní není spojeno žádné povolené zařízení.

Nevedel by prosim nekdo, jak by se to dalo spravit a predejit temto chybam?

Diky.

mildante
Intri (3490)|23.12.2007 17:51
No, chtěl jsem ti už napsat, ať přeinstaluješ ovladače síťovky ( resp. zařízení, kterým se připojuješ na net, i když pochybuju, že to bude modem ), ale to by nemělo mít nic společného s paralelním portem. Co na LPTčko připojuješ?

Jinak ty ovladače přesto přeinstaluj, jestli to blbne jen při spojení s netem, může to s nimi mít nějakou souvislost.

BTW, firewall, antivirák a podobné ochrany používáš, předpokládám... Můžeme snad vyloučit, že je BSODčko důsledkem "příkazu" zvenčí.
mildante (183)|23.12.2007 19:20
Ahoj, diky za odpoved :) Ty ovladace sitovky muzu zkusit pohledat nejake novejsi a preinstalovat je. Ovsem k pripojeni pouzivam usb modem t-mobilu, takze asi bych mel spise zkusit updatovat ten :)

Paralelni port vubec nepouzivam, desku mam Asus P5N3-E SLI a paralelni port na ni neni.

Zkusim jeste upresnit, kdy mi to do tech modrych obrazovek pada - pokud surfuji, tak se to myslim jeste nestalo. Vzdy k tomu dojde pouze, pokud je zaply utorrent a zapisuje se na disk. Cetl jsem neco o tcpip.sys ovladaci a jeho omezeni v SP2 na pouhych 10 konkurencnich spojeni a Prohlizec udalosti mi skutecne pise, ze ten limit byl prekrocen (pokud je zaply utorrent) a jednou mi dnes modra obrazovka hlasila jinou zpravu nez obvykle a sice, ze tu chybu zpusobil prave tcpip.sys. Ovsem nerekl bych, ze je to hlavni pricina mych problemu, protoze nekdy to jede bez problemu dlouhe hodiny. Mohl by to byt treba spatny harddisk? Jakym softem by se to dalo zjistit?

Pokud jde o to vylouceni moznosti, ze je to zpusobeno príkazem zvenci, tak to bohuzel vyloucit nemohu, protoze antivir i firewall sice pouzivam, ale mohu je mit spatne nastavene.
Intri (3490)|23.12.2007 19:32
No, testovat si můžeš celé PC pomocí různých nástrojů ( HDTune pro disk, Memtest86+ pro paměti, StressPrime pro CPU, 3DMarky pro grafiku apod. ), ale zkusil bych si pohrát s těmi ovladači všech zařízení, která mohou mít něco společného s internetem.
mildante (183)|23.12.2007 20:11
Zkusim ty ovladace k modemu, ale nejak mam dojem, ze to nepomuze.
Ted mi to spadlo zase s BSOD 0x00000044 MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS

Zajimave jsou systemove zaznamy v Prohlizeci udalosti minutu predtim nez to spadlo:

1. Řídící příkaz Spuštěno byl službě Sledování umístění v síti (NLA) úspěšně odeslán.

2. Stav služby Sledování umístění v síti (NLA) byl změněn na: Spuštěno

3. Řídící příkaz Spuštěno byl službě Spy Emergency Real-Time Shield Driver úspěšně odeslán.

4. Řídící příkaz Spuštěno byl službě Služba brány aplikačního rozhraní úspěšně odeslán.

5. Stav služby Služba brány aplikačního rozhraní byl změněn na: Spuštěno

6. Stav služby Telefonní subsystém byl změněn na: Spuštěno

7. Řídící příkaz Spuštěno byl službě Správce vzdáleného přístupu úspěšně odeslán.

8. Stav služby Terminálová služba byl změněn na: Spuštěno

9. Řídící příkaz Spuštěno byl službě Kompatibilita pro rychlé přepínání uživatelů úspěšně odeslán.

10. Stav služby Kompatibilita pro rychlé přepínání uživatelů byl změněn na: Spuštěno

11. Stav služby Správce vzdáleného přístupu byl změněn na: Spuštěno

12. Řídící příkaz Spuštěno byl službě Služba rozpoznávání pomocí protokolu SSDP úspěšně odeslán.

13. Stav služby Služba rozpoznávání pomocí protokolu SSDP byl změněn na: Spuštěno

14. Řídící příkaz Spuštěno byl službě Služba modelu COM pro zápis na disk CD (IMAPI) úspěšně odeslán.

15. Stav služby Služba modelu COM pro zápis na disk CD (IMAPI) byl změněn na: Spuštěno

16. Stav služby Služba modelu COM pro zápis na disk CD (IMAPI) byl změněn na: Zastaveno

17. Řídící příkaz Spuštěno byl službě Načítání obrázků (WIA) úspěšně odeslán.

18. Stav služby Načítání obrázků (WIA) byl změněn na: Spuštěno

19. Kód chyby 00000044, parametr1 87c3c860, parametr2 00000d63, parametr3 00000000, parametr4 00000000.

Podotykam, ze v tu chvili jsem vubec nebyl u pocitace. Da se z tech zprav neco odvodit? Muze jit o nejaky utok zvenku?
mildante (183)|27.12.2007 14:18
Ahoj vsem, tak vubec nevim, co s tim mam delat. System mi pada porad a vzdy predtim nasleduje sled udalosti podobny tomu vyse uvedenemu. Dochazi k tomu jen kdyz jsem pripojeny na utorrentu.
Intri (3490)|27.12.2007 14:22
Občas se najde chyba, pro kterou člověk jednoduše vysvětlení nenajde. Sám mám uTorrent dost rád, ale asi budeš mít nejjednodušší použít jiného klienta. Předpokládám, že by pomohl reinstall systému, ale to se ti asi kvůli uTorrentu dělat nechce.
mildante (183)|27.12.2007 14:46
Nedalo by se neco odvodit z tech zprav s Prohlizece udalosti, ktere jsem vypsal vyse? Vubec nechapu, proc se treba spousti jakasi sluzba zapisu na CD, kdyz nic na zadne CD ani DVD nezapisuju, nebo proc se pousti sluzba paralelniho portu, kdyz takovy ani nemam. Problem je, ze to asi neni omezeno pouze na utorrent, ale dela to i pokud je pusteno pouze DCcko. Spis to vypada, ze to pada pri behu techto programu obecne. Taky nevim, jak podrobne nastavit firewall treba pro ten utorrent, aby pres nej nemohl nekdo zautocit zvenci a spusobit to spadnuti systemu. Jak nastavit firewall, aby poustel pouze stahovana data pres utorrent, ale uz nic jineho, zadne prikazy zvenci atd.?
Intri (3490)|27.12.2007 14:53
V tom je problém: můžeš dovolit uTorrentu, aby stahoval data přes určitý port, ale firewall nepozná, o jaká data jde. To jde navíc dost těžko ( a hlavně hrozně pomalu ). Zjistit typ dat umí např. heuristická analýza antivirového programu ( ta spouští kód v nějaké izolované části paměti, příp. disku a sleduje, co kód dělá a o co se snaží - v podstatě takové zpětné inženýrství ), ale to by značně zbrzdilo provoz a pochybuju, že takovouto kontrolu on-the-fly nějaký firewall nabízí. Navíc se nedá zjistit účel kódu, který není kompletní ( rozestahovaný soubor apod. ).

Pokud si chceš projít služby, které Windows spouští a používá, zmáčkni Win+R, napiš services.msc a Enter. Zobrazí se ti seznam dostupných služeb.