reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Po zapnuti se pc do 15s vypne

Teslak (12)|31.8.2006 22:58
Po zapnuti se pc do 15s vypne a pote se znovu dokola zapina dokud nevypnu zdroj. Nekdy mam prblem ho aspon na tech 15s zanout (tlacikto nereaguje, ale celni panel sviti takze do nej proud jde)...
Withman (1337)|31.8.2006 23:07
[QUOTE=Teslak]Po zapnuti se pc do 15s vypne a pote se znovu dokola zapina dokud nevypnu zdroj. Nekdy mam prblem ho aspon na tech 15s zanout (tlacikto nereaguje, ale celni panel sviti takze do nej proud jde)...[/QUOTE]

Pokud se počítač ihned po zapnutí PC vypne, mohlo by to být tím, že se přehřívá CPU a máš tam nastaveno, že se má při určité teplotě vypnout (osobně se mi to stalo, když jsem se pokoušel nasadit jeden dosti zvláštní chladič), pokud to ale dříve nedělalo a ty jsi neměnil chladič na CPU, či něco podobného, tak bude zakopaný pes jinde.

Avšak pokud se ti PC vypne a hned se zase samo zapne a za pár sekund opět vypne (zase zapne, vypne, zase zapne atd.), tak to bude problém asi někde jinde. Zkus vyndat nějaké "nepotřebné" komponenty, např. nech jen jeden HDD či mechaniku, pokud jich máš více, nech jen jednu pamět apod.

Jinak počítám, že čelní panel je napájen přímo ze zdroje, že to není napájené nějak přes desku.

Jinak by ses ještě mohl rozepsat, jestli to dělalo i dříve, nebo jsi teď postavil PC a ono to tak dělá, určitě by to ulehčilo hledání odpovědi. :)
Teslak (12)|31.8.2006 23:10
nene drive to nedelalo...pc je normalne kupovane. Nedavno mi zacal jiskrit zdoj tak sem ho nechal opravit....vse fungovalo dobre, zadne nove komponenty jsem tam nedal. tyden pc stal a pak kdyz jsem ho chtel zapnout zak tlacitko nereagovalo potom jsem vypnul display a naskocilo to na tech 15s...ted se nedostanu ani do biosu abych mohl nastavit tu teplotu
Withman (1337)|31.8.2006 23:13
[QUOTE=Teslak]nene drive to nedelalo...pc je normalne kupovane. Nedavno mi zacal jiskrit zdoj tak sem ho nechal opravit....vse fungovalo dobre, zadne nove komponenty jsem tam nedal. tyden pc stal a pak kdyz jsem ho chtel zapnout zak tlacitko nereagovalo potom jsem vypnul display a naskocilo to na tech 15s...ted se nedostanu ani do biosu abych mohl nastavit tu teplotu[/QUOTE]
Pokud máš možnost půjčit si od nějaké kamaráda zdroj, určitě tak udělej a zkus jej napojit na tvoje PC. Osobně bych počítal, že zdroj asi již úplně odešel. BTW. pokud ti zajiskřil zdroj, nemá cenu opravovat, ale určitě koupit nový. :)
Martin Šejnoha (255)|31.8.2006 23:16
no škoda že majitel nenapsal co má vlastně za komponenty a co je to za zdroj. Nejlepší bude opravdu půjčit si jiný a zkusit to.
Teslak (12)|31.8.2006 23:20
on to je pc pritelkyne a o komponenty co v nem ma sem se moc nezajimal a ted uz to nezjistim...........zkusim neco vypojit napr.zvukovku a mechaniky a snad to nabehne
wizaard (913)|1.9.2006 01:07
Jednoznačně bych sázel na zdroj, prakticky totožné problémy mi jeden PC dělal, když byly v háji kondenzátory ve zdroji. Koupil jsem nový a vše OK. Samozřejmě doporučuji nejdřív ale vyzkoušet rady kolegů přede mnou.
petrobi (7)|1.9.2006 14:00
Ahoj.....já jsem měl podobný problém, ovšem když jsem spustil PC tak tak 10s jelo a pak se vyplo a tak pořád dokola....no zkusil jsem druhý zdroj, ale pořád to samé ... no a nakonec to bylo startovací tlačítko a předku case....taková prkotina a jak to člověka dokáže naštvat... :) ale v tvojem případě, jak tady píší ostatní, to bude zdroj...zkus jiný a uvidíš, každopádně, z mojí zkušenosti, zkus desku startovat manuálně, třeba šroubovákem, bez připojení konektoru....teda, pokud jsi to už někdy dělal.....