reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer

dzandra (1368)|24.12.2007 22:20
Zdravím,asi jsme blbec,ale do dneska mi stačila on board zvukovka. Nějak jsem se rozhodnul koupit Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, ale narazil jsem na problem. V softu od creativu mi sobwof funguje,ale při přehravání mp3,filmu a v hrach ne. A to jsme už vyzkoušel všechno. Nejhorší je, že na alc97 mi to fungovalo :-)). Tak poraďte troubovi, jak bych to mohl vyřešit.
...No...Name... (586)|25.12.2007 10:19
Tak pokud si zkoušel všechno tak ti už nic neporadíme:D...Já bych ještě zkusil,pokud si to nezkoušel,nedělat to přes ovladače Creativu,ale přes ovládací panely a přes zvuky.Když to tam nastavíš na 5,1 tak to musí šlapat...Jestli ani tohle nejede,tak nevim...
Jezevec (607)|28.12.2007 10:25
Resi se to tady casto, mohlo by pomoci v nastaveni vyhledat kolonku Bass Redirection. Za zkousku to stoji.
...No...Name... (586)|28.12.2007 10:45
To je taky fakt,když se nad tim zamyslim.Protože u mojí M-Audio je kolonka Speaker Bass Management...a když neni zaškrtlá,tak subwoofer nehraje...
dzandra (1368)|2.1.2008 22:27
[QUOTE=Jezevec;76145]Resi se to tady casto, mohlo by pomoci v nastaveni vyhledat kolonku Bass Redirection. Za zkousku to stoji.[/QUOTE]

Omlouvám se, že jsem se tu dlouho neukázal. Bylo to zaškrtnutím té kolonky, jen mě to nejdříve nenapadlo. Našel jsem to někde na netu, ale tahle rada by mi pomohla. IDkas
Tremor (58)|25.7.2008 19:39
Resim uplne stejny problem ale s tim ze nikde nemuzu najit tu kolonku "Bass Redirection".
Mam Win Vista sp1 a X-Fi Xtreme Audio s poslednima ovladacema ALchemy.
Florent (13)|28.11.2008 11:43
Mam podobny problem jako ty, bohuzel jedine co mi zatim pomohlo, je vlezt do zapnuti pc do konzole creativu, pustit v WMP nejakou mp3 a pak v conzoli creativu prepnout repro na 7.1 a pak zpet 5.1 kdyz bezi mp3. pak se subwoofer chytne a bezi normalne az do restartu pc....

EDIT: mam ale pocit ze na nejake predchozi verzi softu to bezelo normalne a byla tam i ta polozka Bass redirection. Ted mam 2.10.73 a v ty to neni.
czfarkycz (1)|28.11.2008 20:16
Mám taky drivery 2.10.73 a nastavení Subwooferu tam je. Stačí poklepat na Creative volume v panelu a tam najít položku Speakers, je to hned ta první. Tam je pak položka Bass Settings na kterou zase klepneš a tam stačí zaškrtnout pole Enable Bass Redirection no a Subwoofer musí bouchat jak o život :)
Thurgaus (7)|15.12.2008 20:00
Ahoj, taky mám problém. Mám Vista 32, X-Fi Xtreme Gamer a Repro 5.1 (propojeno analogově). Logicky jsem tedy zatoužil po filmech v DD případně DTS. Ovšem ať dělám co dělám budˇ není zvuk DD (DTS) (Bsplayer) nebo nehraje vůbec (Power DVD). Mám nainstalovanej AC3 filter a přesto nefunguje. Nevíte jak na to?
tomra (25)|5.1.2009 08:33
[QUOTE=Thurgaus;194859]Ahoj, taky mám problém. Mám Vista 32, X-Fi Xtreme Gamer a Repro 5.1 (propojeno analogově). Logicky jsem tedy zatoužil po filmech v DD případně DTS. Ovšem ať dělám co dělám budˇ není zvuk DD (DTS) (Bsplayer) nebo nehraje vůbec (Power DVD). Mám nainstalovanej AC3 filter a přesto nefunguje. Nevíte jak na to?[/QUOTE]

Mam pocit, ze co se tyka kodovani zvuku, tak musis mit plne placene verze tehle programu, aby ti to prehraly tak, jak ocekavas ... :notsure

Jinak jaka je zkusenost s touhle zvukovkou ?? taky si ji chci poridit. spokojenost?
pas!k (3765)|5.1.2009 13:49
Nedavno jsem postrehl ze jsou nove drivery (cca 3 tydny zpet) zatim jsem je ale nezkousel
dzandra (1368)|11.6.2009 10:27
[QUOTE=pas!k;202791]Nedavno jsem postrehl ze jsou nove drivery (cca 3 tydny zpet) zatim jsem je ale nezkousel[/QUOTE]

Sorry za tu dlouho dobu,ale nevý driver tu chybu opravil
shapet (29)|30.6.2009 00:07
Pozor na driver 2.18.0013 - Creative forum upozornuje desitkami bugu s vypinanim PC (az 3 min).
Chyba je ve dvou souborech Ctxfihlp.exe a CTxfispi.exe, ktere je mozno nahradit z verze starsi, nebo rovnou Danielovymi drivery.
Pak vypada nastaveni repro ve Vistach stejne, jako na obr., i konsole THX (neni v bezne instalaci) je prece od Daniela kouzelna
Danieluv pack je bezne ke stazeni ze stranek Creative fora, od doby kdy z nej odstranil key block, jej vzali u Creative na milost)



shapet (29)|30.6.2009 00:15
[QUOTE=Thurgaus;194859]Ahoj, taky mám problém. Mám Vista 32, X-Fi Xtreme Gamer a Repro 5.1 (propojeno analogově). Logicky jsem tedy zatoužil po filmech v DD případně DTS. Ovšem ať dělám co dělám budˇ není zvuk DD (DTS) (Bsplayer) nebo nehraje vůbec (Power DVD). Mám nainstalovanej AC3 filter a přesto nefunguje. Nevíte jak na to?[/QUOTE]

Samotna karta ma dekoder softwarove (v driverech zablokovany). Tudiz nedekoduje. Aby dekodovani probihalo, musime aktivovat player (jeho drivery pak dekoduji). Pripojeni S/PDIF je hluche, Pack DDL+DTS pro PCI karty se musi koupit asi za 6 USD.

Ac3 filter je treba velmi presne nastavit. Nelze dekodovat dvakrat (Ac3 filtrem a jeste mit aktivovano dekodovani v playeru).
Thurgaus (7)|13.7.2009 14:46
Chtěl jsem si PC (win Vista 32) propojit s AV reciverem přes SPDIF. Takže jsem to propojil, žádné DD ani DTS se nekonalo - chyběl mi Dolby Digital Live and DTS Connect Pack. Zakoupil jsem, nainstaloval jsem, ale když jsem to chtěl v Creative Audio Control Panel v sekci Encoder nastavit, nešlo to - pry je zařízení používané, dělá to i hned po restartu kdy nic, co by používalo zvukovku zapnuté nemám, nevíte co s tím?
Sevcik89 (2)|12.11.2009 20:21
Zdravím ... mam problemek, pořídil jsem si Windows 7 ale nejde my!!! ... Mohl by prosím, nekdo poradit, kde najdu funkční ovladače pro tuhle zvukovku na Windows 7 Home Premium... pokud tedy už existují...a používám sestavu 5.1 home speaker 6000 od genius... Hodila by se my vaše pomoc pls ...Dik a ahoj... si už nevím rady... :-(
ex_ (170)|12.11.2009 20:33
zkoušel jste tyhle přímo ze stránek creative? http://support.creative.com/downloads/welcome.aspx?nDriverType=1#type_1 maji podporu pro win7
Sevcik89 (2)|12.11.2009 21:59
Ano zkousel a nainstaluji se dokonce je tedkon i u zvukovky vidím nainstalované, ale reproduktory praskají a preskakují zvuk... i po nastavení na 5.1 atd.... hlavne u tech ovladacu chyby par veci mam takovej dojem ze napriklad control launchr ... uz vazně netuším co dal :-(
kevin00 (10238)|12.11.2009 23:27
Zkus ovladače od Daniela Kawakami. Ke stažení na jeho blogu.
Karpi (4)|26.1.2011 13:24
Dobrý den,

mám Windows 7 Ultimate 32 bit. a výše uvedenou zvuk. kartu + repro soustavu 5+1 od Creativu.
Nyní jsem zjistil, že mi v testu zvuku v Ovládacích panelech ve Win, ani v Creative Console Launcheru ozve kontrolní zvuk pro subwoofer ze středového reproduktoru místo ze subwooferu!
Kontrolní zvuk středového se neozve vůbec.
Používám nejnovější drivery "Creative Sound Blaster X-Fi series Driver 2.18.0015".

Děkuji za pomoc.