reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Jak se dá obejít heslo biosu?

Neregistrovaný (0)|25.12.2007 16:41
Jméno tazatele: Pápek

Znění dotazu:
Můj znamý si koupil Notebook a když ho zapne tak se objeví bílý rámeček a v ENTER PASSWORD . A on to heslo nezná a bez nej se dál nedostane jak se toto dá odstranit popřípadě obejít? Děkuji.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Nevím jaký BIOS přímo to je vím jen to, že jde o notebook. Nic jinýho zatím nevím.
elpsycho (1602)|25.12.2007 17:05
No, nevím jestli bývá na základní desce notebooků taky jumper na reset BIOSu jako u normálních PC, ale ta kulatá (nebo možná jiná) baterie BIOSu by tam snad být měla, tak ať ji na chvíli vyndá a vrátí zpátky.
Intri (3490)|25.12.2007 17:14
Ta baterie tam je, ale v první řadě bych ten notebook odnesl na policii ČR... Nové notebooky se rozhodně neprodávají zaheslované a kdyby náhodou jo, musí to heslo být někde v manuálu. Ale je to kravina, nikdy jsem neslyšel o notebooku už od výroby zaheslovaném.
husky14 (4214)|25.12.2007 18:00
@Intri: nikde neni receno, ze ten NB byl koupenej jako novej, takze to treba bude koupe na inzerat....?

Ale kazdopadne musi pomoc vyndat baterku.... ;)

Btw. my PC po me taky jednou po upgrade BIOSu chtelo heslo, tak sem ho resetnul a bylo po problemu. Do dneska nevim, jak na to heslo najednou prisel :notsure :)
Intri (3490)|25.12.2007 18:04
Jj, já vím, že to nikde nepsal, ale když někdo prodává notebook, snad by ho neprodal zaheslovaný a nedal heslo, pokud by k němu to heslo znal. Nedivil bych se, kdyby byl prostě kradený.

Ale pokud jde o řešení problému, pak jo, pak vytažení baterie BIOSu na několik minut samozřejmě stačí. Jen při tom nezapomeň odpojit notebook od elektrické sítě i hlavní baterie, ať je zcela bez proudu.