reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Uživatelské účty ve WinXP

Adam Szostek (7)|26.12.2007 16:58
Zdravím všechny.
Potřeboval bych vědět, jak se dostat k administrování uživatelských účtů stejně tak, jak tomu bylo ve Win2000 Professional.
Díky za radu.
Intri (3490)|26.12.2007 18:24
Co máš přesně na mysli? Nastavení uživatelský účtu najdeš klasicky v ovládacích panelech.
Adam Szostek (7)|28.12.2007 09:51
To já samozřejmě vím. Ale ve Win2k šly celkem pohodlně definovat a přesně určit skupiny a jejich práva (a také se dal navolit účet i s heslem, který se má implicitně logovat po spuštění systému i bez zadávání hesla), když to ve WinXP Profi je to pouze jako správce PC neo jako uživatel s omezeným přístupem. Pokud v XPčkách zvolím k účtu heslo, po spuštění PC se mi s tímto heslem automaticky nenaloguje a musím ho pokaždé zadávat. Mám síť s 5 PC (skupinově) a celkem by mi pomohlo, kdyby každý uživatel měl své vlastní heslo a v rámci sdílení dat byl v každém PC definován jeho přístup, což nefunguje, když je účet bez hesla (třeba se stejně chová i vzdálená plocha). Jednou jedinkrát jsem snad použil v příkazu spustit: setpassword2 (pak se dalo v XPčách zvolit uživatele, admin, PwrUser, User, Replicator, Guaest a podobně), kdysi jsem takto nastavil 3 počítače a nyní je jich 5 a už si nemohu vzpomenout, jak se to přesně psalo s mezerami a podobně, jelikož mi i tyto takto nastavené PC příkaz "neberou" a tudíž nevím, zda-li například nějakými aktualizacemi s MicrosoftUpDate nebyl tento příkaz potlačen a zda-li neexistuje ještě nějaký jiný. Takto nastavené PC pak v účtech WinXP píšou: neznámý typ účtu konfigurovaný jiným způsobem.
Díky za rady.
Styryx (351)|28.12.2007 11:47
2. tlač. Tento počítač,Spravovat, Systémové nástroje,Místní uživatelé a skupiny, jestli myslíš tohle.
Adam Szostek (7)|28.12.2007 12:22
Tak jinak: jak nastavit ve WinXP uživatelský účet, který bude blokován heslem tak, aby heslo bylo zadáno pouze jedenkrát (nastaveno) a login do systému pak vždy dále probíhal automaticky po spuštění systému?? (V PC pak ještě existují další účty, které jsou chráněny heslem a lze se přihlásit až po odlášení předchozí relace uživatelem).
Díky.
Matajon (125)|28.12.2007 12:29
Win + R -> "control userpasswords2" -> odškrtni Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo -> po potvrzení se systém zeptá, jakého uživatele s jakým heslem má na autologin použít
pavel_p (993)|28.12.2007 12:35
Nebo zkus TweakUI pro XP, to co píše matajon by ale mělo taky fungovat.
Adam Szostek (7)|28.12.2007 15:14
Pánové, díky. control userpasswords2 je to, co jsem kdysi použil a zapomněl. díky.