reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HD2600XT - problem (asi) s ovladaci

MedvidekPu (28)|27.12.2007 01:31
Dnes mi dosla karta Sapphire HD2600XT tak jsem zacal postupovat podle manualu: odinastaloval jsem dosavadni ovladac a dal jsem aby system pouzival standardni VGA ovladac. Dal jsme ji tam, zapnul jsem pocitac, jakmile nebhli windows hodilo to rozpoznan novy hardware, nainstaloval jsem ovladace (ATI Catalyst 7.7) a restartoval. ale trvalo to silene dlouho nez nabehli windows a tam byli zmenene rozliseni, ktere jsem pak dal omylem na 1280 * 768. monitor hodil incorrect input, cekal jsem 15 sec ale nic se nevratilo. tak jsem zase restartoval a zase asi 2 minuty nez se zacli loadovat Windows (normalne tak 15s). pak jsem skousel pres nouzovy rezim al ani to nepomohlo. tak jsem prepnul na puvodni onboard grafiku a nainstaloval k ni drivery (GeForce 6150) a ted to bezi...nevite v sem muze byt problem? co mi tak zpomalilo start pocitace?
Intri (3490)|27.12.2007 01:40
Pokus se v nouzovém režimu ty ovladače grafiky odstranit úplně, nenechávat tam ani ty původní. Nech pak Windows, aby si je nainstaloval zcela nanovo pro danou grafiku a pak nainstaluj nejnovější ovladače ( 7.12 ).
MedvidekPu (28)|27.12.2007 13:20
problem je ze ja nemam cd od windows, ktere to po me vzdycky chce kdyz mam nainstalovat radic stndardu VGA a jaky programem mam ty drivery doinstalovat? dal jsem jenom ve spravci zarizeni odinstalovat, ale ATI Catalyst mi tu porad zustal
Intri (3490)|27.12.2007 13:24
To ti zůstal asi Control Center, ten odinstaluješ normálně přes ovládací panel Přidat nebo odebrat programy. První odeber ten, pak ještě zkontroluj, že žádné ovladače nezůstaly. Na CD se můžeš vykašlat, Windows použije ty nejzákladnější ovladače, aby alespoň něco zobrazil. Pak můžeš doinstalovat ten nejnovější Catalyst.
pas!k (3765)|27.12.2007 13:59
Stahni si nejnovejsi catalisty 7.12

Odinstaluj ty stare a pouzij driver celaner..

Hod tam novou grafiku nastartuj pc hlasky o novem hw ignoruj a okna kter eti budou vyskakovat ze mas nainstalovat drivery stornuj ..

Spust ty nove drivery ktere sis stahl z horniho odkazu nainstaluj je a restartuj ..
Pavel Boček (4169)|27.12.2007 16:52
[QUOTE=MedvidekPu;75750]problem je ze ja nemam cd od windows, ktere to po me vzdycky chce kdyz mam nainstalovat radic stndardu VGA a jaky programem mam ty drivery doinstalovat? dal jsem jenom ve spravci zarizeni odinstalovat, ale ATI Catalyst mi tu porad zustal[/QUOTE]

Pro ondistalace vždycky DriveCleaner...jinak co máš vlastně za systém ? XP by žádné CD chtít nikdy neměly ;) Tohle dělají Win 98 :shut
Pabler (425)|28.12.2007 10:14
trochu OT: Jo aj win XP chce instalacne CD
nechapem vsak od coho to zavisí ... mne napríklad nikdy nic take nehodil, ale u holky to rupka spokojne aj ked sa snazím odinstalovat sucasti Windowsu, ako netmeeting a pod ...
--------
spak s teme:
Nez zacnes instalovat Catalyst, nainstaluj Microsoft .Net Framework, verze 2.0, pre tvoju verziu operacneho systemu
najdes ho na stranka mrkvosoftu
MedvidekPu (28)|31.12.2007 20:54
no ted uz mi to aspon jede ale stale se to dlouho startuje, porad stejne jako potom co jsem nainstaloval catalyst 7.7 co bylo na cedecku u te grafiky. ale jestli je to tema driverama tak nechapu proc to k tomu davaj kdyz to akorat dela problemy
net framework mam a i jsem v biosu povolil plug and play (nekde mi psalo ze to mam zapnout a pomuzeto...)
MedvidekPu (28)|1.1.2008 12:17
no tak vubec nechapu jak to spolu souvisi, ale ted jsem dal novej vetrak na procak a najednou to nybiha rychle ale porad mi to tu rve vystrahy ze se vetrak netoci, pritom se toci...s tim mim pocitacem to de od jednoho k druhymu ...
pas!k (3765)|1.1.2008 12:32
Flash biosu probehl? Teploty jsi meril ?
MedvidekPu (28)|1.1.2008 18:38
teploty mam ok (alespon podle toho merice co je v biosu) kdyztak pls poradte nakej program na mereni teplot
ono totiz v tom biosu nejde nastavit na jakym stupni se ma drzet teplota procesoru ale mam to podle poctu otacek (kdyz klesnou pod 400RPM tak to zacne rvat) a pise mi to tam ze CPU fan 0RPM takze on o tom vetraku asi ani nevi...
husky14 (4214)|1.1.2008 18:52
Teplotu CPU je nejlepsi sledovat prave v BIOSu, ale z programu to umi treba Speedfan, CoreTemp, Everest a dalsi....

S varovanim CPU fan 0RPM se budes muset smirit (nejsi sam, komu to BIOS detekuje), mozna to jde nekde v BIOSu vypnout :notsure
Klingacikx (1545)|1.1.2008 18:56
Keď si ten ventilátor menil zapojil si ho na vývod pre CPU FAN?
MedvidekPu (28)|4.1.2008 19:48
no puvodni vetrak co delal hroznej bordel (boxovanej od amd) mel zapojeni na 4 piny a ten novej jen na 3 piny tak nevim
jinak kdyz je pocitac v zatezi a pak dam restart tak ukazuje teplotu 33°C, coz mi pride az malo takze by se asi mohl tocit i pomalejc ale to proste nejde za zadnou cenu nikde biosu ovladat, mam nakej divnej bios
husky14 (4214)|4.1.2008 19:57
Reguluj ho Speedfanem ;)
MedvidekPu (28)|6.1.2008 19:13
no jo ale kdyz sem se koukal na stranky speedfanu tak psali ze moje deska to nepodporuje :(
husky14 (4214)|6.1.2008 19:38
To ani nevim, ze Speedfan ma svoje stranky.... :notsure hod sem link

Prece neni tak tezky ho zkusit nainstalit, jsou dve moznosti: bud to pujde nebo ne ;)

Jakou mas vlastne desku, nikde to tu nevidim?
MedvidekPu (28)|6.1.2008 20:47
http://www.almico.com/forummotherboards.php

mam asus M2NPV-VM

teploty to ukazuje ale akorat u Fan 3 (pres 2000RPM, myslim si ze to je zdroj) a jinak u ostatnich fanu je 0
husky14 (4214)|6.1.2008 20:53
Zdroj to neni urcite, jeho otacky to monitorovat nemuze.... bude to nejaky vetrak napojeny na desku, a klidne i chladic CPU. Otevri bednu a zkus vsechny vetraky v PC postupne zastavovat prstem (ve zdroji nemusis), tak to poznas nejlip ;)
MedvidekPu (28)|6.1.2008 21:08
no vetrak co mam z boku na casu sem zastavil a nic, a pak uz to mam jen vetrak na zdroji a na procesoru (Alpina 64 AC)
husky14 (4214)|6.1.2008 22:07
Jezis a zkusils teda ten CPU fan zastavit? Poznals to ve Speedfanu?

Na vetrak ve zdroji se vybodni, ten neni pripojenej pres desku, takze ho Speedfan ani nemuze monitorovat/regulovat....
MedvidekPu (28)|7.1.2008 16:55
speedfan to poznal ale regulovat mi to tam nejde, a ten hluk mi to dela harddisk (starej 5 let)
husky14 (4214)|7.1.2008 17:05
[QUOTE=MedvidekPu;78997]speedfan to poznal ale regulovat mi to tam nejde, a ten hluk mi to dela harddisk (starej 5 let)[/QUOTE]Hmm vyborne, tak proc tu uz druhou stranku resime tvuj "problem" s hlukem chladice CPU.... :rolleyes: :stupid
robky (3195)|7.1.2008 17:17
A k týmotáčkam chladiča CPU - pokiaľ si tam mal box zapojený cez 4-pin a potom si pripojil nový chladič cez 3-pin - je potrebné aj v BIOS-e nastaviť, ako má ten ventilátor CPU regulovať. Buď PWM alebo voltage, nejaká taká položka v biose určo bude.