Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 44 z 44

Téma: Přetaktování v zimě a přetaktování v létě?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Klingacikx
    Registrace
    May 2007

Citace Původně odesláno od happymaster23 Zobrazit příspěvek
    ...Nemá někdo nějaký tip?
    Ja jeden mám: znížiť násobič
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

pavel_p: Takže když teď mám třeba 66°C v loadu a stabilních 12 hodin pod Orthosem, tak v létě nebude mít vyšší teplota (dejme tomu 76°C) na stabilitu vliv, však? Platí to i pro paměti?

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Já bych ti hlavně doporučil vykašlat se na požadavek aby ti paměti neběžely za žádnou cenu pod 800MHz. U Core2 se ti klidně může stát že když paměti poběží na synchronní děličce 1:1 třeba na 750MHz, tak budou rychlejší než 800MHz s jinou děličkou. Kdyby zvládaly třeba 1000MHz tak by bylo na místě zvažovat vhodnou děličku. Ždímat kvůli tomu procesor na max mi taky nepřijde vhodný. A s nižší frekvencí můžeš zkusit snížit to časování, třeba aspoň to půjde.
    Naposledy upraveno uživatelem elpsycho: 28-12-2007 v 23:06

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od pavel_p Zobrazit příspěvek
    Teplota vliv má, ale až hodně vysoká...
    U AMD bych se hádal. Ještě jsem uspokojivě nedostal vysvětleno, co vlastně TCaseMax a OC, ale ze zkušeností co jsem zažil i četl, tak při taktování pokud teplota překročí TCaseMax, často to padá. Na druhou stranu jsem viděl i procesory (netaktované), kde se PC vyplo až při teplotě nad těch 90 stupňů. Tedy teplota má asi vliv na stabilitu (obecně se říká, že s vyšší frekvencí a napětím klesá stabilní teplota), ale jak přesně se to má projevovat či co, netuším.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

jeste doplnim co napsal elpsycho: taky uz jen tim ze pretaktujes FSB se ti rapidne zvedne propustnost pameti, mnohem vic nez ztratis kvuli tem par desitkam MHz na pametech

kdyz jsem zkousel svoje A-DATA tak diky vyssimu FSB byla propustnost 880MHz CL5 vyssi nez 1000MHz CL4 (FSB 333 vs 250)

rozhodne na ram pres 800MHz kasli. spust nejaky test propustnosti pameti a uvidis ze FSB dela divy

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Strávil jsem krásnou hodinku naprosto precizním čištěním procesoru a chladiče a následným precizním nanášením pasty a pravda je, že teplota v idle mi spadla z nějakých 30°C na 25°C na základní frekvenci. Takže jdu zpět na 3.6GHz a jsem zvědavý na ty teploty ...

EDIT: 3,6GHz@1,55V idle (EIST 2,4GHz) 35°C...
    EDIT2: load (Orthos 10min) otevřená skříň 60°C... Teď skříň zavírám a do hodinky postnu další teploty.
    EDIT3: Po třech hodinách a šesti minutách vyhodil Orthos chybu, teplota v loadu se zavřenou skříní byla 67°C. Tři hodiny jsou málo, takže zvedám napětí...
    Naposledy upraveno uživatelem happymaster23: 29-12-2007 v 21:54

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Problém - ze srandy jsem zkusil 3DMark06 a dostal jsem cca 4400 bodů (a počet FPS byl při testech taky úděsně nízký - 8880GTS 640M), tak jsem se vrátil na defaultní hodnoty FSB a VCore a dostal jsem 8800 bodů, po odečtení vyššího počtu bodů za procesor je to třikrát méně bodů za grafické testy, než když je procesor přetaktovaný. Jak je to možné? Kde může být problém?

Registrace
    Apr 2007

Jestli jsem to pochopil, tak s OC máš horší testy ? Tak nehřeje se procesor moc a nezpomaluje se při tom ? Pokud jsi naopak myslel, že s OC máš lepší výsledky, tak to dělá FSB.

Celkově se mi zdají nízké, mrkni, jestli nemáš náhodu PCIe x16 nastavený na x1
    Naposledy upraveno uživatelem Pavel Boček: 30-12-2007 v 02:53

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

No skóre procesoru je při OC mnohem vyšší, ale grafické skóre je při OC tak třikrát nižší...

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Nikde nepíšeš jakej máš zdroj, ale jediné co mě napadlo je, že při přetaktování procesoru už grafika nedostává dostatek kvalitní šťávy a nepřepne se do 3D performance módu. Počítám že je přetaktovaná, a jestli to je na hraně tak před OC procesoru to ještě mohlo projít. Ale to fakt koukám do věštecký koule.. Mrkni do rivatuneru na průběh frekvencí.

Registrace
    Apr 2007

A zkontroluj tu sběrnici, párkrát jsem vidělm že se to přeplo do x1 a pak to dávalo mizerné výsledky...

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Frekvence jsou referenční jak ve 2D tak ve 3D, to se nemění. V 3D ale teplota roste tak maximálně o 5°C a větráček se nezrychluje. Je to grafika 8800GTS 640M, zdroj Corsair HX520 a deska ASUS P5B Deluxe... V BIOSu jsem vyzkoušel snad všechno možné, co se týká PCIe, ale nepomohlo to. Žádné nastavení, které by měnilo rychlost PCIe jsem nenašel...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Draken
    Registrace
    Aug 2007

znám člověka který má zásadně v pokoji větší teplo než v létě tedy 32 v zimě a 27 v létě ,je o divný ale je to tak takže taktuje jen v létě

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Draken Zobrazit příspěvek
    znám člověka který má zásadně v pokoji větší teplo než v létě tedy 32 v zimě a 27 v létě ,je o divný ale je to tak takže taktuje jen v létě
    Jako že má 32 stupňů v pokoji v zimě??? To je blbost, to je šílený hyc

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Přetaktování GK
    Od Georginek v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 11-02-2010, 19:47
  2. Přetaktování X2 4000+
    Od GarFrag v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 11-06-2009, 16:08