reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gainward 8800GT

SamecP (1751)|27.12.2007 22:40
Dobrý den.dnes mi přišla tato karta.Je super,ale chtěl bych jí trochu nataktovat.Jádro a paměti jsem již dříve taktoval u jiných karet,ale shadery ne.Jak poznám,že jsem to přehnal u těch shaderů?Začne taky zatuhování ve hrách atd,nebo něco jiného?Díky za každou radu...
Pavel Boček (4169)|29.12.2007 16:10
Pokud takt čehokoliv přeženeš, tak to samozřejmě poznáš...prostě to vyzkoušej :) Nejvíc u GF88 dělají právě shadery, čili nejlepší je vyhnat je na maximum a až pak teprve ještě poladit jádro a paměti, ale když dáš shadery vysoko, tak jádro se pak už jen trochu pošimrá, moc vysoko stabilní nebude...
georginho (110)|29.12.2007 16:36
Shadery je nejlepší taktovat...řekl bych mnohem lepší než nějaké to jádro na úkor čeho to taktuješ a poznáš to že to bude např zatuhávát atp...vždycky poznáš že už to není vpořádku:-D
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|6.1.2008 21:09
No, jak kdy. Hodněkrát jsem četl že když dám vysoko jedno druhé nepůjde, a zatím se mi vždycky podařili na strop paměti i jádro, ale shadery jsem nikdy netaktoval. A vlastně, proč to dosud u karet nešlo? Myslím karty typu GF 7.
elpsycho (1602)|7.1.2008 09:20
Zkus už někdy použít google.com, případně projít některé české (nebo i cizí) hw servery. Většina tvých dotazů tady na fóru funguje stylem že nadhosíš otázku, napíšeš žes o tom nic nenašel a čekáš že ti někdo dá stručnou odpověď, protože se ti pravděpodobně nechce o tom číst celý rozsáhlý článek, který by sis mohl vyhledat na netu. A když ti někdo odpoví tak to vede jen k dalším otázkám.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Shadery GF8 běží na několikanásobně větší frekvenci než je základní frekvence čipu. U starších karet byly Vertex a Pixel shadery (místo kterých má GF8 jeden druh unifikovaných shaderů pro všechno) taktovány vždy víceméně na stejné frekvenci jako byl základní takt čipu, jejich takty byly tedy od ní přímo odvozeny.