reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nevypne se win 2000, zdroj ATX je

tone20 (0)|28.12.2007 15:33
Čau. Nainstaloval jsem na starý comp win 2000 a když dám vypnout tak mě to hodí hlášku "niní může pc bez obav vypnou" tak že musím cca 5s podržet tlačítko na vypnutí. Mělo by se to vypnout hned když to je ATX. Dá se to vyřešit? Dík.
Pabler (425)|28.12.2007 15:52
myslim ze v BIOSE / power management je aktivacia funkcie APCI, na roznych doskach moze mat ine meno ... kukni ci je enabled, ak nie, tak tak nastav, pripadne hladaj nieco ako PowerOff
-------
tone20 (0)|28.12.2007 16:37
[QUOTE=Pabler;76230]myslim ze v BIOSE / power management je aktivacia funkcie APCI, na roznych doskach moze mat ine meno ... kukni ci je enabled, ak nie, tak tak nastav, pripadne hladaj nieco ako PowerOff
-------[/QUOTE]

..tak sem to celé projel ale nic takového jsem nenašel..
Pabler (425)|28.12.2007 18:22
co tam mas za dosku, podporuje to vobec ?
-
jestli jo, skusit najnovsi dostupny BIOS, ovladace k doske
tone20 (0)|28.12.2007 18:32
[QUOTE=Pabler;76254]co tam mas za dosku, podporuje to vobec ?
-
jestli jo, skusit najnovsi dostupny BIOS, ovladace k doske[/QUOTE]

..no konektor na připojení ATX zdroje deska má tak že to musí podporovat ale je problém zjistit co je to vůbec za desku. Nemůžu to na ní vůbec nikde najít a program pro detekci to nerozpozná.
johny__g (6387)|28.12.2007 20:02
Deska musí podporovat určité funkce ACPI (Advanced Configuration and Power Interface), jinak se systém sám nevypne. Aspoň u win XP to tak je. Měl jsem teď nedávno jednu starší desku, která nebyla plně kompatibilní s ACPI (ani poslední BIOS), takže jsem ho musel při instalaci vypnout a pak se deska softwarově nevypíná. Jinak vše chodí normálně.
robky (3195)|28.12.2007 20:18
No niektoré staré dosky mali v BIOS-e aj nastavenie PowerSuply Type s dvoma voľbami - AT alebo ATX. Skús poloziť po biose, či to tam náhodou niekde nemáš, väčšinou to bývalo v menu Advanced Chipset Feature.
Pabler (425)|28.12.2007 23:40
ATX konektor neznamena okamzitu podporu vsetkych funkcií ...
ak je to jedna z prvych dosak co mala ATX, tak je dost mozne ze bude dost "okresane na uroven len aby bolo"
-
Fungovalo to predtym na tom starom pc ?
Aj win98 sa automaticky dokazal vypnut ....
-
ked si instaloval Win, tak bolo APCI povolene ?
po troske googlenia som dosiel k tomu ze pokial je pri instalcií win, APCI disabled, tak win nemusi nacitat spravne HAL ovladace a je to .... vieme kde ....,
odporucanie bolo format a reinstall s povolenym APCI
-
potvrdit to nemozem, no ak ma napadne tak skusim, ked sa system zosype...
Pavel Boček (4169)|29.12.2007 00:21
Měl jsem podobný problém, nevím čím to bylo, tuším že po nějaké aktualizaci se to poto (možná to bylo tím, možná ne). Teď se systém sesypal úplně a po obnově systému z CD je to už OK (byly to XP). Zkus se podívat na kartu napájení>vylepšné řízení spotřeby. Pokud to tam není, je třeba vyměnit ten systém.