Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 28

Téma: Upgrade PC

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Mám v pláne vylepšiť pc a síce kúpiť v najbližšom horizonte novú dosku, procesor, ramku a grafiku. Tak približne do 16-17000SK bez DPH. Plánujem taktovať. Uvažoval som najskôr nad nejakým phenomom, alebo 45nm c2d/q počkal by som maximálne do konca februára. pc bude slúžiť na amatérske spracovanie videa, hry, internet, nejaká práca s 3D a tak ďalej. Ram by malo byť aspoň tých 4GB, v pláne mám použivať 64bit Vistu. Čo poradíte?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

pockat do konce unora podle toho jaka bude situace se 4jadrama , phenomy se nejak nepovedli a amd to behem 1q08 asi nestihne vydat v opravene revizi
    u intelu je situace s 45nm 4jadrama podobna tady je zase problem s tim ze zatim jedou v pohode jen na chipsetu x38

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Joó AMD by mělo vydat Phenomy v revizi B3, Intel 45nm procesory, ale pravděpodobně obé v únoru ještě nebude. Takže počkej do února a pak se ozvi, nemá cenu něco plánovat na měsíce dopředu.

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

tak zrejme nesprávne pochopenie, hovorím, že by som chcel upgrade NAJNESKOR do konca februára, rozmýšľam čo kúpiť teraz, prípadne či počkať buď na phenomy alebo 45nm c2d/q o to mi skôr ide, thx, hlavne ma zaujímajú vaše názory, čo by bolo vhodnejšie, prípadne aké platformy zvoliť

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Já bych počkal do konce ledna na 45nm dvoujádra Intelu. Quad 45nm do konce února nebude ani AMD ani Intel. Desku P35 a koncem ledna snad konečně bude dostatek HD3870/8800GT za rozumný ceny.

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

myslíte, že má LGA775 perspektívu aj do budúcna? keď koncom roka má vyjsť nehalem, chcel by som vydržať aspoň tie 2 roky, teda potom radšej už investovať do štvorjadra, aj keď 45nm c2d by možno šlo taktovať dosť vysoko možno aj cez 4GHz, neviem čo je lepšie. Phenomy takisto nechcem ešte odpisovať, ale keď majú prísť až na prelome 1Q/2Q tak dlho sa mi nechce čakať

Registrace
    May 2006

Jinou volbu než C2Q 65nm vs C2D 45nm mít do konce února nebudeš.. Na enkodovani videa je lepší 4 jádro. Na hry zas vysoko taktované dvoujádro. No docela těžké rozhodování. Jak jsem psal, počkal bych až vyjdou 45nm dvoujádra a pak se uvidí (třeba jak půjdou taktovat, jaké budou ceny atd..)
    // A jestli budeš koukat hodně do budoucna tak bych se porozhlídnul po desce s DDR2 i DDR3 slotama (třeba GB P35C DS3R)

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

takže ty radíš skôr počkať aspoň na 45nm c2d. ok, vcelku rozumná voľba, nad tou doskou som tiež rozmýšľaľ neviem ale, či bude taký rozdiel potom prechádzať na DDR3 1333, ak by bola nejaká čo podporuje DDR3 1600 to by bolo rozumnejšie, ale skôr ako o pamäte mi ide o procesor, ak by som teraz kúpil štvorjadro a nataktoval ho, tak mám s procesorom do budúcna vystarané, ak kúpim dvojjadro neskôr by sa zišiel upgrade, otázne je ale, čo bude o rok a neskôr, takže neviem, čo sa týka grafiky, uvažujem nad HD3870 alebo 8800GT, v SR vo veľkoskladoch je rozdiel cca 1000SK pre HD3870, takže asi by som bral ju. Ramky uvažujem A-DATA Vitesta 2x2GB DDR2 800, neviem či ma nebudú brzdiť, ak kúpim intel pri taktovaní, doska a procesor je zatiaľ otázna.
    Naposledy upraveno uživatelem silent64: 30-12-2007 v 20:40

Registrace
    May 2006

S těma DDR3 je to zatim otázka, za rok budou DDR3 kolem 1600-2000 asi běžná záležitost. Ale nikdo neví jak si s tim poraděj dnešní desky. Pokud myslíš že lepe využiješ 4 jadro a nechces čekat do března/dubna (marec/apríl?) na 45nm Quad tak Q6600 je za dobrou cenu už dnes. Revize G0 se často dostane na 3.6Ghz a to pár let vydrží. Grafika je jasná HD3870/8800GT podle aktuálních cen až budeš kupovat. Ramky 800Mhz u intelu znamená 400fsb (nejmenší dělička) a 2Gb moduly zatím nejdou moc dobře taktovat. Takže je dobrý tomu přizpůsobit výběr procesoru a třeba u 45nm vzít (jestli bude) obdobu dnešního E4500 (nízka fsb - vysokej násobič) . (třeba ten Q6600 na 400fsb dá právě 3.6Ghz, tam nejsou rychlejší paměti vůbec potřeba)

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

že by teda bolo vhodnejšie 4x1GB? potom ale zaplním všetky sloty, ono s tým c2q 6600 - nové 45nm procesory majú mať o cca 1/3 alebo 1/4 nižšiu spotrebu a navyše vedia rýchlejšie spracovávať video, to ma dosť láka... ale zase prídu neskôr hmm, neviem, je to ťažké rozhodovanie

Registrace
    May 2006

4x1Gb určitě ne. To si říká o víc problémů. A s tim procesorem.. vždycky to bude tak že se bude dát čekat na nový a lepší a rychlejší a míň žeroucí a žluťoulinkatější a.. Takže nakonec zbyde jen jedna zásadní otázka : Jak dlouho je člověk ochoten čekat.

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

takže radšej 2x2GB ok, s tým čakaním je to tak no, čakať sa v oblasti HW môže donekonečna, pretože vychádza niečo nové stále, to je jasné, opýtam sa teda tak, nie že sa podľa toho okamžie zariadim, chcem len vedieť tvoj názor, čo by si urobil ty momentálne na mojom mieste?

Registrace
    May 2006

To se těžko radí. Máš docela výkonnou sestavu, nemyslim že tě okamžitě pálí nedostatek výkonu. Já bych si za 15k koupil třeba pěkný horský kolo (ok to jsem uplně mimo)

Ja bych počkal prvně na zlevnění (tedy dostatečnou dostupnost) 8800GT/GTS/HD3870 no a v lednu mají vyjít taky 45nm Intely. Pak bych teprve podle aktuální situace řešil procesor. Hodí se taky sledovat ceny DDR2, čeká se že půjdou nahoru tak je kdyžtak koupit zvlášť dokud budou levný.

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

tak moje komponenty som chcel predať, kúpiť nové a esťe ostane aj niečo iné, bicykel mám vcelku dobrý, som celkom zapálený cyklista takže tak, momentálne nemám čo s peniazmi, zarobil som si na to, ale bicykel nie je zlý nápad ale mám ho no...

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Osobně si myslím, že na trhu nebude ani dost 45nm C2D, proto jsem říkal počkat déle. Anebo koupit rovnou. Do levna můžeš čekat jen na slušné ceny grafických karet, pak bych vzal dva Radeony HD 3870 pokud chceš výkon na nějakou tu dobu...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Upgrade
    Od Machine7170 v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 32
    Poslední příspěvek: 15-02-2013, 11:13
  2. Upgrade PC:
    Od bulhy v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 57
    Poslední příspěvek: 11-07-2011, 08:45
  3. Upgrade PC