reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Půjde zvukovka na základní desku ???

BZArecta (6)|30.12.2007 20:08
Zdravim. Mám v plánu si pořídit novou zvukovou kartu M-Audio Audiophile 192 ( klasika, přes PCI ), pro použití na něco jako domácí studio :-)... namísto dosavadní integrované karty. Nevyznám se v tom moc a tak by mě zajímalo, jestli tahle zvukovka půjde na mojí základovou desku ( Intel Vanguard D915GLVG - http://obchod.jpc.cz/document.php?id=2120&returnurl=%2Fnews_actions.php%3Fs%3D387&back=1&urlparam= ) a jestli si ní bude "rozumět", jestli je tedy možné, že by ne. Aby mi to právě nakonec nebrzdila a nezvyšovala latenci karty tahle základní deska. Možná se ptám blbě, ale fakt se v tom moc neorientuju :-D... Díky
astroman (30)|30.12.2007 20:41
Taky zdravím. Vždycky je jepší se zeptat než pak nadávat co jsem to zase koupil. Co myslíš tím domácí studio? Pouze poslech třeba na 5.1 repro nebo i nahrávání ? Na běžné poslouchání by bohatě stačila ta integrovaná, při poslechu by jsi to snad ani nepoznal. Samozřejmě pokud chceš nahrávat, třeba z mixážního pultu, koupit ji můžeš, někdy se v nahrávaném signálu z integrovaný zvkukovy indukuje spousta rušení z desky.

Toho, že by ti nešla bych se neobával, jen je někdy potřeba na základní desce přepojit jumper, aby jsi vypnul tu integrovanou (nevím jak je to u té tvé desky). Ale to by jsi měl mít všechno v návodu.

A ještě jedna věc. Jak jsi se ptal aby se ti nezvyšovala latence. Co jsem koukal na desku tak tam by problém neměl být. Ale pokud chceš audio zpracovávat, záleží na procesoru a velikosti operační paměti. Napiš sem co máš za CPU, RAM....
BZArecta (6)|30.12.2007 21:23
Díky za odpoveď. Hned jsem klidnější :-) ... No jako domácí studio mám na mysli tvorbu hudby na PC, čistě jen instrumentálky, žádné nahrávání přes mix apod. , s tím, že si plánuju pořídit nějaké studiové monitory. A chci používat v pohodě MIDI kontroler, aby neměl moc velké zpoždění, to je jeden z hlavních důvodů pro koupi nové zvukovky. Co nejmenší latence, když budu chtít nahrávat ty midi. A mám Pentium 4 3GHz a 512 DDR... ( to taky plánuju rozšířit :-D )
astroman (30)|30.12.2007 21:34
Midi konektory, jo taky jsem je používal. Ze starejch el. kláves. Ale přes redukci na game port. Pokud budeš využívat zvukovku pouze na tohle tak můžeš být v pohodě. Procesor na tomhle taktu na to dostačuje ale když budeš mít 1GB ram tak se vůbec nic nestane :-), nejen system bude rychlejší.

A jen tak na okraj, nejlíp poděkuješ reputačníma bodama :-)

Hodně zdaru...
BZArecta (6)|30.12.2007 21:55
:-D A jak se ty body jako udělujou ? Ja tam nemam žádnej konkrétní počet o kolik... Dneska je tady moje premiéra
astroman (30)|30.12.2007 22:22
Jo tak to ti neporadím, taky tu nejsem zase tak dlouho. Zkus to :-) je to na tobě......
speedsnail (4876)|30.12.2007 22:23
Pro udělení reputace musíš mít určitej počet příspěvků a reputace.
//astro nebud tak horlivej. sotva ses tu objevil a už bys chtěl r3spect :)
Pavel Boček (4169)|30.12.2007 22:23
S jednou Audiophile jsem zažil nedávno potíže, po reinstalaci Win jsme zaboha nemohli kartu zprovoznit. Nakonec si to vzala na starost parta lidí, kteří na tom počítači už dříve dělali systém...teď by to mělo fungovat. Tak přinejhorším se můžu pozeptat kdyby taky nešla :notsure
astroman (30)|30.12.2007 22:41
No jo, přiznávám, na tohle jsem při čtení podmínek fora pozapoměl. Ale já neřek, že je musí dát zrovna mě:-). Snad jsem neporadil špatně, pokud jo, opravte mě. Rád si vyslechnu radu moudřejších.
BZArecta (6)|30.12.2007 22:50
Pavel Boček: jo to bych byl rád, díky.. kdyžtak se ozvu, kdyby byly problémy :-)

Astroman: sorry no, s těma bodama, holt ti musim jen poděkovat... já ani nevěděl že tady nějakej odměňovací systém. Pravidla zásadně odklikávam ( my bad :-D ).. ale to proto, že se vždy chovám slušně v diskuzích. Možná až si sám zvýšim reputaci :-D
astroman (30)|30.12.2007 22:58
Všechno v poho. Jen jsem si chtěl jednou vyzkoušet jaký to je bejt hodnocenej :-) . Hlavně ať ti ta zvukovka jde bez problémů. Co jsem o ní četl tak se výrobce honosil perfektníma ovladačema. Jsem zvědav jak to splnil......
BZArecta (6)|30.12.2007 23:21
No to jsem taky zvědav, kdyžtak to snad jistí ASIO. U jinýho modelu ( taky od M-Audia ) jsem čet, že byly problémy s latencí se základníma ovladačema, a že až pak přes ASIO všechno běhalo jak ma... Ale karta vypadá dobře, za peníze co do toho můžu dát snad nedělám chybu :-)
filky (197)|30.12.2007 23:26
Otazka, ktera tu jeste nezaznela, je jaky ma OP operacni system. Tahle zvukovka mela jeste donedavna problemy s ovladaci na Vistach. Pred par dny byli vydany nove ovladace na Vista 32-bit, Vista 64bit ovladace nejsou. S Vistama bych tedy byl hodne opatrny a kupoval zvukovku pres internet, at ji muzete bez udani duvodu do 14 dnu vratit.

Mimochodem - http://www.digit-life.com/articles2/multimedia/m-audio-audiophile192.html
BZArecta (6)|31.12.2007 11:01
filky: mám Windows XP, tam by snad neměl být problém, ne ?
filky (197)|31.12.2007 17:30
XPecka budou v pohode :)