reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vzdálená plocha

B.Gen.Jack.O.Neill (165)|1.1.2008 14:26
Ahoj, nevíte proč vždy když se příhlásím ke vzdálené loče, tak to odhlásí toho ke komu se připojím? (oba PC- Win XP SP 2) Nikde jsem nenašel pčo tomu tak je, jen něco o tom že to nedělá win server, nebo tak něco.
pas!k (3765)|1.1.2008 15:20
No a co na tom nechapes? Xp nedovoluji byt na jeden pocitac zaroven pripojeny dvouma uctama ..
Pukeye (28)|1.1.2008 15:47
Implicitne to Windows XP naozaj neumožňujú, ale našťastie sa to dá povoliť, návod je napríklad tu.
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|1.1.2008 15:57
Pas!k - tohle jsem napsaný tak jak jsi to naspal nikde neviděl - že to neumožnují, tak nepiš co na tom nechápu. A navíc mě to ani nenapadlo, kámoš se asi hned přihlásil zpátky, a to mě vykoplo. Prostě jen nemám rád když e na něco zeptám, a někdo mě hned zpraží, že to je to a to, atd., když jsem já tyto informace neměl, se vzdálenou plochou jsem dělla poprvé, a tohle tam nikde nebylo. Pukeye: Jo, moc díky, zkusím. Jen, není nějakej program který to umožnuje, je freeware, nebo pokud možno málo omezeny shareware, a má jednoduché nastavení? Kamarád se v tom moc nevyzná, a psát mu krok po kroku 15 nastavení po ICQ je na hodinu.
pas!k (3765)|1.1.2008 16:11
Promin jestli jsem to napsal tak aby to vypadalo z enekoho prazim :) Mozna sem to mohl napsat jinak ... rozhodne to tak nebylo mysleno .. Osobne vyuzivani dvou uctu zaraz nedoporocuji ..
Pukeye (28)|1.1.2008 16:12
Ak chceš kamarátovi pomôcť a nemusí to byť nutne pomocou vzdialenej plochy, ktorá je zabudovaná vo Windows XP, tak môžeš použiť aj VNC, napríklad TightVNC. On si spustí server a ty klienta. Mám vyskúšané, že s menšou pomocou (napr. cez ICQ) to priemerný užívateľ zvládne. Ak je nutné použiť windowsácku vzdialenú plochu, tak ja som to robil pomocou oného návodu a o ničom jednoduchšom neviem.
pavel_p (993)|1.1.2008 20:10
Přihlášení pod více účty zároveň snad umí až Win2003, XPčka to mají napotvoru omezené - i když jsem to nikdy nezkoušel a vzhledem k možnosti přepínat uživatele a přihlašovat se 2x by neměl být problém. Pak je v 2003 nějak rozdělený Remote Desktop (omezení na dvě vzdálené připojení) a Terminal Services (zdarma fungují jen 120 dní a za další uživatele se platí )
Styryx (351)|2.1.2008 16:37
Jojo, VNC je druhá možnost. Výhodou je, že ho to neodhlásí, nevýhodou ovšem, že máte společnou plochu, myš, klávesnici atd., prostě si budete navzájem krást kurzor myši atd. (takže to už je skoro lepší to odhlášení při vzdálený ploše :), protože aspoň se ví, co se děje). Prostě jednoduše řečeno, vzdálená správa Win je dost nešikovná v obou případech, XP prostě jsou jednouživatelský a nejsou dělaný na současnou práci více uživatelů.

To je např. velká výhoda VNC na Linuxu, když jsem to poprvý viděl tak jsem koukal jako puk, že je taky něco takovýho možný - přes VNC může bejt připojenej relativně libovolnej počet uživatelů, každej může mít svojí plochu, na který si dělá nezávisle na ostatních, a zaroveň na tom může dělat místní uživatel taky pod svým účtem.

// Jinak při použití VNC na dálku přes internet doporučuju zabezpečit přenos, např. SSH tunelem anebo VPN, protože VNC samo o sobě nemá moc kvalitní zabezpečení, to už je bezpečnější Win remote desktop (ale stále míň bezpečnej než SSH nebo VPN)
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|2.1.2008 21:44
pas!k Jo, ty taky promin, asi jsem to prehnal. Jinak, ten VNC jsem zkusil, a jede dobře, respektive funguje jak má. Jenom, jak mý být rychlý? Mě přijde hodně pomalý. Internet mám 8Mb down a 0.5 Mb Up, kamarád 0.5 Mb up i down. Bratr mi říkal že jemu v práci jede vzdálená plocha na 2 Mb down a 0.5 Mb up jako kdyby u toho PC seděl. Kecá, nebo je VNC pomalý, nebo mám něco špatně?
pas!k (3765)|2.1.2008 21:48
[QUOTE=B.Gen.Jack.O.Neill;77574]pas!k Jo, ty taky promin, asi jsem to prehnal. Jinak, ten VNC jsem zkusil, a jede dobře, respektive funguje jak má. Jenom, jak mý být rychlý? Mě přijde hodně pomalý. Internet mám 8Mb down a 0.5 Mb Up, kamarád 0.5 Mb up i down. Bratr mi říkal že jemu v práci jede vzdálená plocha na 2 Mb down a 0.5 Mb up jako kdyby u toho PC seděl. Kecá, nebo je VNC pomalý, nebo mám něco špatně?[/QUOTE]

U toho vnc se da nastavit jak s eto ma pripojovat pokdu na tom delate jen kancl staci 256barev atd aby to zbytecne moc nezralo ten upload .. ja ho pouzivam na pripojeni domu pres hamachi protoze nemam venkovni ip .. a jed emi to rychle ..
Pukeye (28)|2.1.2008 21:53
0,5 Mb/s by malo na prenos stačiť, VNC sa zvykne prispôsobiť sieťovým podmienkam. Skús na serveri znížiť rozlíšenie pracovnej plochy a hĺbku farieb.
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|2.1.2008 22:23
No, i na nejnižší nastavení to jde sekaně, odhadem tak 5 FPS, a framerate stabilní není vůbec. Prostě nechápu kde je chyba. Jinak jedu také přes haachi, já sice veřejnou IP mám, ale on ne.
Pukeye (28)|2.1.2008 23:10
Ak jeden z vás nemá verejnú IP, tak Hamachi môže fungovať pomalšie. Cez VNC sa dajú sťahovať z hostiteľského počítača aj súbory - skús to, ako rýchlo ti to ide. Podľa mňa cez Hamachi nemáš 0,5 Mb/s traffic.
Pavel Boček (4169)|2.1.2008 23:21
[QUOTE=Pukeye;77635]Cez VNC sa dajú sťahovať z hostiteľského počítača aj súbory - skús to, ako rýchlo ti to ide.[/QUOTE]

Pozor, ale jen přes některé verze VNC. Údajně to má jít i přes schránku, ale zatím mi to šlo jen přes klienta v Ultr@VNC, kde jsem i zůstal.
pavel_p (993)|2.1.2008 23:34
No soubory jsou tuším záležitost čistě UltraVNC na obou stranách (server i klient). Vzdálená plocha je velmi rychlá, ale k prohlížení fotek se nehodí, pro kancelářskou práci je výborná. VNC mi v tomto směru přijde o dost horší.
Pukeye (28)|2.1.2008 23:38
Prenosy súborov zvládne aj TightVNC.
Pavel Boček (4169)|3.1.2008 00:46
Mně to tehdá nešlo, nevím, možná nějaká stará verze...ale s Ultr@VNC jsem spokojen, na plné nastavení mi na 100Mbit síti běhá krásně, Tight a Real se místy trhli. A přenosy také žádný problém (většinou používám stejně FTP :)).
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|3.1.2008 11:13
No, já myslím že hamachi zase tolik nespomaluje. Posílal jsem přes něj soubor 45 kB/s. No, mít 100Mb sít, tak se nedivím že ti to jede plynule. Jen tak teoreticky, na hraní her, plynulé, v jakým rozmezí by podle vás měl být ping? No, jak jede tightVNC přes net vám? Mě se ultra moc nelíbil, jel mi mnohem hůře než tight.
Styryx (351)|3.1.2008 11:19
V TightVNC mi přenos souborů funguje, sice teda ho používám jenom po lokální síti (na připojení k NB ze stolního PC, abych nemusel přepojovat klávesnici a myš); jde v něm nastavit poměrně hodně věcí, jako v jakým kódování má data posílat, jestli má podvzorkovat barvy, jestli má zobrazovat pozadí plochy (na serveru, doporučuju vypnout, výrazně se to tím urychlí, taky doporučuju zapnout na serveru posílání obrazových dat jako JPEG - sice to zhorší kvalitu, ale na běžnou práci a údržbu to stačí a je to výrazně rychlejší).
Taky používám pro TightVNC (na straně serveru) DF Mirage Driver - (údajně) se pak posílají jenom ty části obrazu, který se skutečně změnily.

Jinak podle mých zkušeností je vzdálená plocha skutečně poměrně výrazně rychlejší než VNC (na Windows) - a to i na lokální síti (ale i tam používám VNC přes OpenVPN, protože NB připojuju přes wifi - ovšem i tu vzdálenou plochu jsem používal přes OpenVPN, takže podmínky byly stejný).
Na Linuxu je (opět pouze podle mých osobních zkušeností) VNC přes SSH tunel srovnatelně rychlý jako Win vzdálená plocha.
Pavel Boček (4169)|4.1.2008 01:02
Dnes jsem se připojoval ze školy (je tam snad něco jako 728/728 ??? původně bylo 512/512, ale už nějakou dobu je to rychlejší) domů (4096/256) a odezva slušná, to mám navíc jen odebraný wallpaper (používám to Ultr@VNC).
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|8.1.2008 14:50
Když už jste mi tu tak dobře poradili tu plochu, mohl bych se (v rámci lepší přehlednosti fora) zeptat ještě ne dva trochu jiné dotazy? První je, proč se píše www, když www není žádný protokol, nebo tak (tedy alespon jsem o tom nic nenašel) a druhá, proč pro spojení PC-Router se používá(l) nekřížený kabel a pro spojení PC-PC křížený? U PC-PC mi to zní logicky - aby výstup jednoho byl na vstupu prvního, ale PC-Router? Pokud píšu hovadiny tak mě zaražte.
tequilla (1015)|8.1.2008 15:14
[QUOTE=B.Gen.Jack.O.Neill;79284] Pokud píšu hovadiny tak mě zaražte.[/QUOTE]

V tom pripade tedy STUJ!. Co takhle se prestat ptat furt jak maly decko a najit si nejaky informace na netu (wikipedia, google)...? Treba o tom www si muzes precist mraky informaci.
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|8.1.2008 22:24
No, dobře, jenže já tak dobře anglicky neumím, takže přeložím stěží polovinu. A na české wikipedii to není. A o těch kabelech na českých serverech co jsem hledal taky ne. Neptám se na všechno, jenže holt v češtině je málo informací, nebo laepon minimum toho co v angličtině.
Pabler (425)|8.1.2008 23:19
pre tvoju informaciu PC - Router sa POUZIVA cross cabel,
aspon router klasicky rackovy /rack je skrina/
tie male routriky pre pripojenie 2 pc do netu, tie maju autodetekciu (nech je to "blbuvzdornejsie") na cross podobne aj switche a moze ist kabel straight aj cross
inak sa router chape ako normalny pc usposobeny na regulovanie toku dat v sieti, deleniu broadcast domen, pridelovanie pristupovych prav, a dalej ... ak kces vediet viac, sprav si CISCO kurz ;)
-
a preco sa tie kable pouzivaju suvisí s tym ze pc vysiela na paroch 1,2 a nacuva na paroch 3,6
tak isto aj druhe pc alebo router, preto to treba nakrizit
switch to ma naopak
B.Gen.Jack.O.Neill (165)|9.1.2008 15:31
Děkuji. Já to spíš myslel tak, proč nemá klasická sitovka autodetekci, a jinak proč vůbec se používají dva typy kabelu, na což jsi mi odpověděl. Prostě mě zarazilo že to v dneštní době není sjednocené. Jinak info o PC-Router bylo od kámoše ze školy, koukám že už od něj info brát nebudu.